Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie nikon D90 - problem

    Witam wszystkich mam pewien problem przekopałem forum ale nie znalazłem odp w żadnym z wątków , więc postanowiłem założyć nowy temat. Przejdźmy do sedna

    otóż posiadam D90 od 23.01.09 zakupionego w Saturn polska w Krk i ponad tydzień temu przed wyjazdem na wakacje trafił go szlak. Wsadziłem "świeży" akumulator wprost z ładowarki i chciałem sprawdzić stan matrycy czy jest bardzo brudna wszedłem do menu ustawiłem funkcję unieś lustro i nacisnąłem spust migawki niestety migawka się nie podniosła a na aparacie wyskoczył błąd ERR jest on i na bocznym lcd jak i wizjerze.
    Aparat nie reaguje na żadne polecenia jedyne co można zrobić to pochodzić po menu. Wyciągałem już aku zmieniałem na inne bo mam 2 inne ale jest zawsze to samo .
    Jestem zrozpaczony bo o puszkę zawszę dbałem a tu taki klops ;/ pisałem na Postępu maila i napisali że czeka go serwis jedyny problem że z tego co wyczytałem w gwarancji to jest ona tylko rok od daty zakupu , więc już minęła. Czy ktoś się orientuje co to może być i ile taka naprawa może kosztować ? pozdrawiam wszystkich i z góry dzięki za pomoc famul
    |N D80|N D90|N 24-70f/2.8|N 50f/1.8|N 50f/1.4G|N 80-200f/2.8|SB-900|SanDisk ExtremeIII 8GB|T 17-50f/2.8|

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    górne przyciski w ogóle nie reagują jedynie można pokręcić programami i nic poza tym , a nie znalazłem w d90 takiego master resetu jak jest d80 pod zaślepką
    Ostatnio edytowane przez famul ; 21-05-2010 o 15:12
    |N D80|N D90|N 24-70f/2.8|N 50f/1.8|N 50f/1.4G|N 80-200f/2.8|SB-900|SanDisk ExtremeIII 8GB|T 17-50f/2.8|

  4. #4

    Domyślnie

    wg mnie zawiesiło się lustro....wciśnij kilka razy LV, lub spust migawki

  5. #5

    Domyślnie

    Antonioo dzięki za rade , próbowałem i doznałem jeszcze większego szoku. Akumulator wyciągnięty wprost z ładowarki wsadziłem do puszki , podpiąłem słoik , przekręciłem dźwignie na on i na bocznym panelu najpierw wyświetla się wszystko jak by było normalnie a po 2 sekundach znika i pokazuje że akumulator jest rozładowany. Tak jest na każdym z 3 a wszystkie te 3 są jak nowiutkie w D80 działają bez zarzutów i gdy włożę je do d80 pokazują że są naładowane na full. No co za masakra teraz to kompletnie zgłupiałem
    |N D80|N D90|N 24-70f/2.8|N 50f/1.8|N 50f/1.4G|N 80-200f/2.8|SB-900|SanDisk ExtremeIII 8GB|T 17-50f/2.8|

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    od 3 lat nie i w tym jest problem bo jak bym mieszkał to na nogach bym przeszedł się do krakowskiej żeby się tym zajęli . W Krakowie będę dopiero w sierpniu a puszka przydała by się jak najszybciej i tu jest ten problem bo boje się ja wysyłać dhl zresztą nie mam nikogo kto by się tym na miejscu zajął ;/
    |N D80|N D90|N 24-70f/2.8|N 50f/1.8|N 50f/1.4G|N 80-200f/2.8|SB-900|SanDisk ExtremeIII 8GB|T 17-50f/2.8|

  8. #8

    Domyślnie

    ja bym oddał do serwisu, miałem z nimi do czynienia i nie jest tak źle jak piszą na forum

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •