Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: D80 a szkla

  1. #1

    Question D80 a szkla

    Witam,
    rozwazam przesiadke z D70 na D80, ale zastanawia mnie, czy D80 bedzie poprawnie wspolpracowal (AF, pomiar swiatla) ze szklem Nikkor AF50/1.8D ? A moze ktos cos wie na temat wspolpracy z Sigma AF70-300DL ? Zostal mi po starym analogowym Nikonie, D70 ladnie z nim dziala ... moze D80 rowniez by z nim zadzialal ?
    Pytam, gdyz na roznych stronach mozna znalezc informacje na temat problemow z obsluga starszych szkiel glownie jesli chodzi o pomiar swiatla ...
    Dzieki za odzew ...
    gorcio

  2. #2

    Domyślnie

    jest taka opcja "szukaj" albo pytaj się wujka google

  3. #3

    Domyślnie

    Nikkory typu D i G z zalozenia maja dzialac (znaczy D80 takie w pelni obsluguje).
    seek & destroy
    Tyle masz talentu, ile zdolasz go udzwignac...

  4. #4

    Domyślnie

    Zapytal na forum Nikona i w sumie slusznie. Na grupach wysmieja, a w googlu oklamia 50-tka bez problemu zadziala z D80 w kazdym zakresie (nie czytaj grpu dyskusyjnych, bo tam sie wola pochwalic swoim istniem a nie konkretna wiedza). Problemy z pomiarem swiatla to inna kwestia. Szkla Sigmy mialy problem z D200 i to tez nie wszystkie (brak kompatybilnosci w pewnym zakresie, w archiwum znajdziesz wiecej na ten temat). Generalnie wszystko co dziala z D70, zadziala z D80.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez admin Zobacz posta
    Zapytal na forum Nikona i w sumie slusznie.
    Admin - podziwiam.
    Mnie ręce i nogi opadły
    Wini
    Zakupy świąteczne dla 25 członków rodziny robię 24 Grudnia,na stacji benzynowej

  6. #6

    Domyślnie

    Trzeba miec cierpliwosc. Najwiekszy madrala na pyryfycy (fotomania), napisal czlowiekowi ze z D80 nie dziala w AF50/1.8 wlasnie AF. Rece opadaja.

  7. #7

    Domyślnie

    tez Cie podziwam Adminie... tylko ze z drugiej strony troche to niewychowawcze: wszyscy ostatnio pytaja sie o szkla do D80, i wszyscy robia to w nowych watkach...
    forum.niekojarze.pl

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jakubas Zobacz posta
    wszyscy ostatnio pytaja sie o szkla do D80, i wszyscy robia to w nowych watkach...
    Bo tu chodzi aby pochwalić się nową puszką
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Władca Pixeli Zobacz posta
    Bo tu chodzi aby pochwalić się nową puszką
    Mylisz sie. Chodzi o wyjasnienie watpliwosci, zanim okaze sie, ze musza razem z puszka zmienic co najmniej 3 lub 4 inne szkla, odziedziczone po poprzednihc korpusach.
    Koledze, ktory radzil google - serdecznie dziekuje - w sumie po co sie udzielac na forum Nikona i po co forum, skoro kazdy moze zapytac google. Nie pytalem, jakie szkla, lecz czy beda dzialac, gdyz wiele roznych stron np. imaging-resource podaje rozne, sprzeczne informacje.
    @Admin - dzieki ... zapytalem tutaj wlasnie dlatego, ze na prfc fotomania odpowiedzial wlasnie mnie ...
    Ostatnio edytowane przez gorcio ; 02-12-2006 o 10:54

  10. #10
    cichy271
    Gość

    Domyślnie u mnie 50mm śmiga jak ta lala

    u mnie 50mm śmiga jak ta lala - w sumie to mój drugi obiektyw po kicie i naprawde powiem Wam - co jasna stałka, to jasna stałka. Całkiem inaczej rysuje niż każdy inny (z tych co miałem w rękach) zoo-mów.Teraz przymierzam sie do czegoś ciut szerszego - myslałem o 35mm 2, ale nie wiem czy nie lepiej 24 lub 28.Czy ta 35 nie jest za bardzo zblizona do tej 50mm,*żeby*wydawać*kolejny*tysiąc*złotych*To*t akie*moje*małe*pytanie*do*was*przy*okazji**

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •