Close

Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 74

Wątek: D3000 czy D5000

  1. #51

    Domyślnie

    18-105 spisuje się rewelacyjnie, jak na zooma b.często mnie pozytywnie zaskakuje, nawet porównując fotki z AF-S 35/1.8 Używam go 9-ty miesiąc i wszystko z nim jest ok, żadnych luzów, paprochów wewnątrz, czy innych niespodzianek. Mogę szczerze polecić.
    Tamrona o którym piszesz ma znajomy, o ile w zakresie do 100-120 mm jest ok, to dalej niestety już słabo. Nie jest zadowolony, bo ta jego uniwersalność jest mocno ograniczona. Dlatego kupił właśnie 35/1.8, którego mu poleciłem i z którego sam często korzystam Całkiem inne fotki teraz robi.
    d5000 + N18-105 + Metz 48 AF-1

  2. #52

    Domyślnie

    Mario co daje taki obiektyw 35/1.8 rozumiem że mnożymy dla Nikona x1,5 czyli będzie to 52,5 czyli jak chciałoby się coś przybliżyć to musimy podejść bliżej? oddalić to się cofnąć?
    Co możemy zyskać na takim obiektywie kojarzy mi się to z czasami gdzie małpki nie miały zooma

  3. #53

    Domyślnie

    Światło. Niska wartość przesłony co daje fajne rozmycie tła i możliwość pracy na krótszych czasach przy słabych warunkach oświetlenia.
    Nikon FiX - Pomysł na...

  4. #54

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rdcom Zobacz posta
    Mario co daje taki obiektyw 35/1.8 rozumiem że mnożymy dla Nikona x1,5 czyli będzie to 52,5 czyli jak chciałoby się coś przybliżyć to musimy podejść bliżej? oddalić to się cofnąć?
    Co możemy zyskać na takim obiektywie kojarzy mi się to z czasami gdzie małpki nie miały zooma


    dzięki stałkom zyskasz np. wspaniały bokeh
    możliwość pracy w pomieszczeniach na akceptowalnym ISO, większą możliwość kreatywnej pracy z GO
    niestety stałki mają wadę i to poważną - cenę

    o tym tamronie zapomnij i przestań patrzeć na zoom i jego krotność, to nie świadczy o jakości obiektywu
    najtańszym uniewersalnym szkłem o niezłych właściwościach optycznych (niestety ciemnym) jest nikkor 18-200 VR, świetnym szkłem jest tele nikkor 70-300 VR
    generalnie im jaśniej tym lepiej
    niestety ale by mieć dobre właściwości optyczne trzeba za to słono płacić

    ps. nikkor 18-105 VR to naprawdę dobre i uniwersalne szkło, bez porównania lepsze optycznie od wspomnianego tamrona
    Ostatnio edytowane przez cheyenne ; 26-05-2010 o 21:55

  5. #55

    Domyślnie

    No to koledzy już odpowiedzieli, pod czym się podpisuję

    Co do cen stałek o czym pisał cheyenne - to fakt, ale w przypadku 35/1.8 cena jest b. okazyjna.
    d5000 + N18-105 + Metz 48 AF-1

  6. #56

    Domyślnie

    Byłem dzisiaj obmacałem D3000 i D5000 wybór ostateczny D5000 (D90 jednak za duży i za drogi). Do tego korpusiku obiekty 18-105 oraz jeżeli da rady to Sigma 70-300 mm f/4-5.6 APO DG Macro.
    Później lampa Nissin di622 i kiedyś ewentualnie coś takiego na ptaszki SAMYANG 500mm ED MC f/8 Preset
    http://canon-board.info/showthread.php?t=48319
    co sądzicie o moim pomyśle już dużo nie brakowało a zabrałbym do domu D5000+18-105 jednak cena 2770 troszkę za duża dla mnie

  7. #57

    Domyślnie

    70-300 tak, ale Nikkor - warto dozbierać
    d5000 + N18-105 + Metz 48 AF-1

  8. #58

    Domyślnie

    Tylko że zbierania będzie dużo
    Potwierdz Mario proszę D5000+Sigma 70-300 mm f/4-5.6 APO DG Macro zdjęcia z tego zestawu powinny być chyba i tak o niebo lepsze niż z Canona SX20 przy tej samej ogniskowej np. 450
    Wiesz jako podstawowy obiektyw mam zamiar nabyć 18-105 VR ale lubię czasem pstryknąć jakiegoś ptaszka

  9. #59

    Domyślnie

    Do ptaszka 300, jak dla mnie, torche mało. Chociaż międzi 105 a 300 różnicę odczujesz
    Nikon FiX - Pomysł na...

  10. #60

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grand. Zobacz posta
    Do ptaszka 300, jak dla mnie, torche mało. Chociaż międzi 105 a 300 różnicę odczujesz
    Wiem że mało ale jak spokojnie posiedzisz w parku to coś ustrzelisz. Tylko czy ta Sigma będzie oki?

Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •