Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 49 z 49
  1. #41

    Domyślnie

    to prawda ale pomyślałem że taki powiększalnik można nabyć za pszysłowiową flaszkę i do tego głowice też taniej można znaleźć. to informacja dla śledzących i zainteresowanych temat, być może nie każdy poszukuje rozwiązań profesjonalnych za sporą kasę a jak ktoś zejdzie do piwnicy dziadka to może coś takiego jak stary powiekszalnik znajdzie
    D700+50mm f1.8G+Di866

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez j_szczygiel Zobacz posta
    Mam nadzieje, ze nie zasmiecimy watku koledze technicznymi aspektami Ok, a jak rozumiec parametr gladkosci powierzchni walka/tolerancje wykonania na poziomie h6, oraz jak wyglada w praktyce roznica miedzy h6 a h7? Niektore walki (z tego co pamietam PB, Ina i kilka innych) maja ten parametr na poziomie h7, te tansze h6.
    tolerancja h6 jest o klasę lepsza niż h7...
    Pozdr. Darek
    D200|F70D|Naf-s:12-24/4,50/1.4|To:20-35/3.5-4.5,28-70/2.6-2.8,100/2.8|Zenitar16/2.8|SB-900/600|SlikPro700DX

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darsedz Zobacz posta
    tolerancja h6 jest o klasę lepsza niż h7...
    O kurcze, skala mnie zaskoczyla - im wyzszy wspolczynnik tym gorzej Dzieki za zwrocenie uwagi

  4. #44

    Domyślnie

    h6 i h7 to jest wielkość odchyłek wymiarów danego elementu. czyli ile od założonego wymiaru mamy na plus, ile na minus. czyli, jeżeli mam fi 15, to można to zapisać fi 15 +0,15 -0,05 Chropowatość powierzchni określa parametr Ra

    Jaką długość ma mieć prowadnica? IMHO wykorzystanie prowadnic od Krokusa czy przecinarki od kafelków nie uda się, ze względu na zbyt duży współczynnik tarcia i warunek klinowania się prowadnic. Można poszukać:

    starej tokarki z dobrym łożem, konikiem i śruba pociągową
    skanera A3
    pozdrowienia
    drHardware. Moje zdjęcia zdradzają raczej dokumentalny charakter niźli artystyczny...

  5. #45

    Domyślnie

    ja bym poszukał też prowadnic tocznych np HIWIN (niedrogie - www.wobit.pl) - nie bawił się w "wałki + tuleje toczne"... do tego jakiś napęd typu silnik wolnoobrotowy z przekładnią na pasek zębaty...
    Pozdr. Darek
    D200|F70D|Naf-s:12-24/4,50/1.4|To:20-35/3.5-4.5,28-70/2.6-2.8,100/2.8|Zenitar16/2.8|SB-900/600|SlikPro700DX

  6. #46

    Domyślnie

    Hiwiny chodza za ciezko - sprawdzalem. W przypadku przemyslu/maszyn itp gdzie wozek jest napedzany przez silnik - ok. Ale do prowadzenia kamery/aparatu kompletnie sie to nie nadaje. Poza tym ich ruch po prowadnicy nie jest rownomierny - czuc przesuwajace sie kulki, ktore powoduja dziwne przeskoki. Pomijam tez kwestie, ze tonie to w smarze - nie sadze abys idac na reportaz slubny chcial brudzic siebie i reszte sprzetu Tak naprawde nie majac wczesniej w rece dobrego slidera, ciezko jest okreslic jak powinna pracowac taka prowadnica aby zapewnic odpowiednie efekty podczas filmowania. Majac w rece Cinevate Atlas od razu pokapowalem czemu filmowcy tak marudza na inne rozwiazania

  7. #47

    Domyślnie

    Aby prowadnice CNC spełniały swoje zadanie, czyli precyzyjnie przenosiły obciązenia, musza być sztywne i spasowane. Dlatego też wózki toczne maja tzw napięcie wstępne, czyli mówiąc obrazowo kulki są ściśnięte miedzy prowadnicą a drugą stroną. Oczywiście, w przypadku elementów tocznych musi to wszysko być smarowane, inaczej zacznie się zużywać ściernie. W przypadku, kiedy do takich elementów dostnaą się jakieś zanieczyszczenia, całość zaczyna pracować skokowo - to, co napisąłeś, że czujesz jak kulki grzechoczą. Cele fotograficzne są zupełnie inne, dlatego cnc może sie nie sprawdzić. Optowałbym raczej za prowadnicami ze starej drukarki 15 cali, gdzie po stali przesuwają sie łożyska z fosforobrązu, czy innego, podobnego materiału. Wymaga to minimum smarowania, przesuwa sie lekko i jest bardzo łatwe i tanie do zdobycia.
    pozdrowienia
    drHardware. Moje zdjęcia zdradzają raczej dokumentalny charakter niźli artystyczny...

  8. #48

    Domyślnie

    Ew. mozna tez w lokalnym garazowym zakladziku wytoczyc rolki toczne z poliamidu/stali/innego materialu i puscic je po walkach z podporami - dobre rozwiazanie zapewniajace wozkowi duza bezwladnosc i gladkie hamowanie.

  9. #49

    Domyślnie

    Wszystko fajnie ale czasem w zupełności wystarcza najbardziej banalne rozwiązanie czyli tor, wózek i głowica video. Tor i wożek można kupić w warszawskiej firmie skibicam, mam, używam. Wykonanie całkiem OK. cena nie zabija. ale wiadomo żę apetyt rośnie w miarę jedzenia. Jest też nowa polska firma produkująca akcesoria do filmowania lustrzankami. połka już semi profi. wózki mają udzwig do 120 kg i szereg podpinanych akcesoriów jak np siedzisko dla operatora. oczywiście to już nie są rozmiary kieszonkowe bo ten wózek wązy 10-40 kg ale tak ma być. waga wózka jest regulowana. całość rozkładana i mieści sie do sredniej wielkości torby podróznej. wózek może jeżdzić zarówno po torach jak i po zamianie kółek /opcja/ po powierzchni płaskiej. ma wtedy regulowany kąt skrętu czyli mozna jeżdzieć nawet wokoło filmowango obiektu.
    Ostatnio edytowane przez ZoomTeam ; 24-05-2010 o 09:09

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •