Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Skaner Do Negatywow....help

    Witam

    Poszukuje skanera do negatywow. Narazie stanelo na coolscanie 50 lub 5000. Bardzo wazna jest jego szybkosc! Stad prosze o opinie userow na ten temat. Paramerty, ktore chcialbym zalozyc beda takie:

    Skan jednokotny (bez multisamplingu)
    wlaczona redukcja rys, szumow i niedoswietlen (wszystkie wodotryski)
    rozdzielczosc 8bit 3 do 6 mpx

    Czy ktos mi powie ile to moze trwac? Aha i oczywiscie przystawka na 40 klatek. Czy coolscan w sofcie ma skanowania i prev calego paska naraz, czy trzeba kazda klate osobno ?
    __________________
    2x D750 | 2x MB-D16 | SB-800 | SB-900 | N24-70/2.8 | N80-200/2.8 AF-S

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Redskull Zobacz posta
    Witam Poszukuje skanera do negatywow. Narazie stanelo na coolscanie 50 lub 5000. Bardzo wazna jest jego szybkosc!...
    5000 jest zdecydowanie szybszy!
    Cytat Zamieszczone przez Redskull Zobacz posta
    Skan jednokotny (bez multisamplingu)
    wlaczona redukcja rys, szumow i niedoswietlen (wszystkie wodotryski)
    rozdzielczosc 8bit 3 do 6 mpx ....
    Czy ktos mi powie ile to moze trwac?
    Na Coolscanie 50 przecietnie zeskanujesz ok. 20 klatek na godz. Wiecej nigdy nie udalo mi sie wyciągnąc.
    Cytat Zamieszczone przez Redskull Zobacz posta
    Aha i oczywiscie przystawka na 40 klatek.
    To tylko do Coolscana 5000.
    Czy coolscan w sofcie ma skanowania i prev calego paska naraz, czy trzeba kazda klate osobno ?
    Ma.

    Pozdrawiam
    Wojtek

  3. #3

    Domyślnie

    Serdeczne dzieki za odpowiedz!

    Teraz powstaje pytanie o ile szybszy jest 5000? Ja potrzebuje miec film w 6 mpx z ICE w 8 bitach w 15 minut!
    2x D750 | 2x MB-D16 | SB-800 | SB-900 | N24-70/2.8 | N80-200/2.8 AF-S

  4. #4
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Redskull Zobacz posta
    Ja potrzebuje miec film w 6 mpx z ICE w 8 bitach w 15 minut!
    To kup sobie Pakona albo coś podobnego. Może być tylko problem z podłączeniem..

  5. #5

    Domyślnie

    @pebees

    Jestes chamski i zgryzliwy, wiec skomentuje Twoje zachowanie.

    Pytalem o skaner nikon coolskan 5000 za 4000zl a nie o pakona za 40.000zl. Sorry, ale nie rob offtopicow i nie cwaniakuj, bo na pakonie to ja siedzie od 2 lat, tyle, ze nie stac mnie na taki sprzet w planowanej inwestycji.


    Oczywiscie jesli ktos bedzie uprzejmy i poda mi dane o ktore prosilem, bede baaaardzo wdzieczny!
    2x D750 | 2x MB-D16 | SB-800 | SB-900 | N24-70/2.8 | N80-200/2.8 AF-S

  6. #6
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Redskull więc pomyśl trochę, mi zalecano, i pomyślałem sobie, że jeśli coolscan 5000 ma czas skanowania z przesłaniem danych do kompa 20 sekund na klatkę, to zrobi 3 klatki na minutę. 12 minut zajmie mu więc przeskanowanie całego filmu. Oczywiście bez żadnych dodatkowych opcji typu ice itd. Znowu czytając wszystko co się da w necie okazuje się, że z ice nie da się szybciej niż jakieś 45 do 60 sekund na klatkę. Co daje minimum pół godziny skanowania filmu.
    Notabene kiedyś poprosiłem kolegę, który takiego skanera używał, by mi zeskanował film. Z ice, z przekładaniem pociętych kawałków filmu zeszło prawie 2h przy maksymalnej rozdzielczości. Nie wiem, może był to zepsuty skaner, może kolega się nie znał (choć zajmował się fotografią zawodowo), ale tak było.

    A Pakona, to jak sam wiesz, kupić można za 25 kawałków, a nie za 40

  7. #7

    Domyślnie

    Nie ma sensu się zastanawiać, tylko bierz Coolscana 5000. Wątpię byś znalazł coś tańszego, szybszego i lepszego od tej bestii.

  8. #8

    Domyślnie

    @czornyj


    Sprawa wyglada tak, ze musze sie zastanawiac, bo jak mi przyjdzie robic 1 film 40 minut + wywolanie ok 20 + odbitki nastepne 10 to kicha....

    teraz na pakonie mam 6 filmow w 3:2 mpx razem z odbitkami gotowymi.
    2x D750 | 2x MB-D16 | SB-800 | SB-900 | N24-70/2.8 | N80-200/2.8 AF-S

  9. #9

    Unhappy

    moi drodzy mam dylemat, ze względu na gigantyczne ceny skanerów jak na kieszeń moją mam pytanie, co lepiej, do domu, głównie do skanowania klisz, również 6x6 (wiec w tym wypadku dedykowany odpada) mam wybrać:

    plustek optic film 7200
    czy ST64+

    największe wydruki będą robione do formatu 40-30, już w studiu

    mam od groma starych klisz i chce to poskanować, wujek fotograf ma od groma 6x6 ale powiedział że gdyby lepszy był dedykowany Plustek 7200 to trudno nie bedziemy skanowac 6x6

    ewentualnie czy za 1000-1200 mozna kupić coś lepszego/używanego

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •