Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Nowe Miasto n/Pilicą
    Posty
    29

    Domyślnie Pytania o Adobe Photoshop CS4

    Witam, dopiero "raczkuje" w obróbce zdjęć i mam kilka pytań o program AP CS4.
    Często w tym programie użymam np. Saturation, Exposure i kilku innych funkcji. Za każdym razem muszę kliknąć na Image/Adiustments i wybrać mychą to co chcę. Troche jest to uciążliwe i czasochłonne. Skróty klawiszowe są tylko do niektórych funkcji i w dodatku są niezbyt poręczne (wymagają często użycia obydwu dłoni).

    1. Czy można w tym programie wyciągnąć interesujące mnie funkcje w jedno okienko, które będzie cały czas otwarte?

    2. Czy skróty klawiszowe mogę sobie pozmieniać?

    3. Czy oglądająć zdjęcie w programie Nero PhotoSnap Viewer mogę jednym skrótem klawiszowym otworzyć oglądane zdjęcie w Photoshopie?

    Jeśli możliwe jest to do wykonania, proszę o wskazówki jak to to zrobić.
    Nikon D7100 + Samyang 14/2.8 + Tamron 17-50/2.8 VC + SB900
    Sony HVR Z5

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bory$ Zobacz posta
    1. Czy można w tym programie wyciągnąć interesujące mnie funkcje w jedno okienko, które będzie cały czas otwarte?
    Paleta "Adjustment"

    Cytat Zamieszczone przez Bory$ Zobacz posta
    2. Czy skróty klawiszowe mogę sobie pozmieniać?
    No nie mow, ze nie widzisz opcji "Keyboard Shortcuts"...
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bory$ Zobacz posta
    3. Czy oglądająć zdjęcie w programie Nero PhotoSnap Viewer mogę jednym skrótem klawiszowym otworzyć oglądane zdjęcie w Photoshopie?
    W Nero nie wiem, ale w FastStone Image Viewer taka opcja jest.

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Nowe Miasto n/Pilicą
    Posty
    29

    Domyślnie

    Dzięki stig. Dzięki Twojej podpowiedzi skróty już znalazłem. Nie wiem tylko jak otworzyć i gdzie znaleźć paletę "Adjustment".
    Nikon D7100 + Samyang 14/2.8 + Tamron 17-50/2.8 VC + SB900
    Sony HVR Z5

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bory$ Zobacz posta
    Dzięki stig. Dzięki Twojej podpowiedzi skróty już znalazłem. Nie wiem tylko jak otworzyć i gdzie znaleźć paletę "Adjustment".
    Tam gdzie sie wlacza palety -- w menu Window. Help nie dziala?
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Nowe Miasto n/Pilicą
    Posty
    29

    Domyślnie

    Niestety angielskiego w szkole nie miałem i znam tylko kilka podstawowych słówek więc ciężko mi samemu coś znaleźć. Opcja Help odpada. Mogę liczyć tylko ślepy traf lub na pomoc ze strony forumowiczów.
    PS. sprawdziłem chyba każdą pozycję w menu Window i nadal nie znalazłem. Proszę jeszcze o odrobinę zrozumienia dla laika i dokładniejsze namiary jak otworzyć tą paletę.
    Nikon D7100 + Samyang 14/2.8 + Tamron 17-50/2.8 VC + SB900
    Sony HVR Z5

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bory$ Zobacz posta
    PS. sprawdziłem chyba każdą pozycję w menu Window i nadal nie znalazłem. Proszę jeszcze o odrobinę zrozumienia dla laika i dokładniejsze namiary jak otworzyć tą paletę.
    No przeciez napialem wyzej -- jest w menu "Window" i nazywa sie "Adjustments".
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Nowe Miasto n/Pilicą
    Posty
    29

    Domyślnie

    No u mnie nie ma. Nie wiem dlaczego. Czy to możliwe, że jest ukryte pod inną nazwą?
    Nikon D7100 + Samyang 14/2.8 + Tamron 17-50/2.8 VC + SB900
    Sony HVR Z5

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bory$ Zobacz posta
    No u mnie nie ma. Nie wiem dlaczego. Czy to możliwe, że jest ukryte pod inną nazwą?
    Cholera... Siedze teraz na CS5, a CS4 przeszedl uninstall. Jestem przekonany, ze bylo w menu Window (tak jak w CS5), ale byc moze sie myle. W kazdym badz razie wpisz w helpa "Adjustments" -- moze po obrazkach dojdziesz. Jak nie, to moze ktos z kolegow posiadajacych nadal CS4, cos skrobnie.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  10. #10
    Rozmowny Awatar dzejms
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Nie ma takiego miasta Londyn...jest Lądek...Lądek Zdrój
    Posty
    705

    Domyślnie

    Stig ma racje, zarowno w CS4 i CS5 -> Window->Adjustments

    SS:


    Nie sugerowac sie podswietlonym oknem "History"
    Ostatnio edytowane przez dzejms ; 11-05-2010 o 19:03
    Stopka sropka... wybitnie niekomercyjna.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •