Close

Strona 252 z 294 PierwszyPierwszy ... 152202242250251252253254262 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 511 do 2 520 z 2938
  1. #2511

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    stare pleśniaki
    Wybacz, ale to jak masło maślane.

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Uważam że ostrość powinna być na pełnej dziurze, nie jestem fanatykiem żeby oglądać 1:1 ale lubię mieć bez przymykania do jakiś pseudo makro strzałów.
    A za to duża wódka. Jeśli kupuje się obiektyw o określonym otworze, to on ma być na nim użyteczny. Szczególnie jasnych obiektywów nie kupuje się dla ich wagi.
    Tak w ogóle, to najpierw były obiektywy, przysłonę wymyślono później.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  2. #2512

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotouśmieszek Zobacz posta
    Moze samyang portretowy albo standard.Tani, b ostry juz od 2,0. https://www.optyczne.pl/index.html?p...=0&moc=0&sort=

    pzdr.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    miałem 105 nikkora kiedyś,niezły,teraz bywa na ebayu/allegro /widziałem/ ale potwornie drogi:/
    Nie znałam wynalazku, do tyłu jestem nieco z foto parę lat

    Panowie, a jaki obiektyw w tych przedziałach cenowych, o których mówimy, ostrzy na pełnej dziurze? nawet AF? takie retoryczne, chyba pytanie

  3. #2513

    Domyślnie

    To zalezy ktora pełna dziura Koszt uzytecznej "portretowej" ostrosci na 1,4,1,8,nawet 2,0 jest powyzej tych przedzialow cenowych.Ale np.: AF nikkor 85mm 1,8 D jest ok począwszy od 2,8. Poza tym ładny bokeh,ładna cena.
    w sumie to pogmatwana sprawa bo oczekiwania fotografów są wyjątkowo zróżnicowane w tej kwestii i kazdego satysfakcjonują różne parametry.
    powodzenia))
    camera obscura i ta i ta...
    parę fotek

  4. #2514

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotouśmieszek Zobacz posta
    To zalezy ktora pełna dziura Koszt uzytecznej "portretowej" ostrosci na 1,4,1,8,nawet 2,0 jest powyzej tych przedzialow cenowych.Ale np.: AF nikkor 85mm 1,8 D jest ok począwszy od 2,8. Poza tym ładny bokeh,ładna cena.
    w sumie to pogmatwana sprawa bo oczekiwania fotografów są wyjątkowo zróżnicowane w tej kwestii i kazdego satysfakcjonują różne parametry.
    powodzenia))
    Dokładnie. Ta największa Dlatego np. 2.5, 2.8 to dla mnie już trochę ciemnica, bo wiem, że będę musiała przymknąć. Miałam 85 1,8 D - i potwierdzam. To świetne szkło, od tego zakresu, o którym piszesz - żyleta i jeszcze jest sporo światła, no i ten bokeh: https://forum.nikoniarze.pl/threads/...=1#post4045708

    Biję się w pierś, że sprzedałam, ale kto wiedział - na pewno wtedy nie ja - że zachce mi się do foto wrócić po kilku latach przerwy. Niezbadane są wyroki boskie

  5. #2515

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02729.JPG
Wyświetleń:	215
Rozmiar:	909,4 KB
ID:	23952

    S-M-C Takumar 1.4/50 & Sony A7 II

  6. #2516

    Domyślnie

    Madziulek:ja bym szukal wsrod szkiel typu samyang.Potrafią zaskoczyc ostroscią na duzym (1,chociaz juz domkniętym otworze,co eliminuje wady optyczne
    .....i odkladac na np tamrona 85 1,8.Zanim odlozysz to stanieje
    a posiada nawet stabilizację.
    Mam pare pleśniakow dla zabawy ale szczerze:
    to przecież nisza + paru entuzjastow ktorzy osiągnęli perfekcje...
    camera obscura i ta i ta...
    parę fotek

  7. #2517

    Domyślnie

    @fotouśmieszek kurczę jakoś nie jestem przekonana do tych wynalazków - Tamron, Sigma, Samyang, itd. Zakładam, że na pewno mają w kolekcji dobre szkła. Zawsze fotografowałam nikkorami, jakoś ufam tej optyce. Może wyłazi ze mnie jakaś niepotrzebna zasadniczość Zastanowię się, pooglądam sample. Wstępnie jestem nastawiona na manualną portretówkę - napaliłam się już na ten 105 mm nikkor

  8. #2518

    Domyślnie

    brac 105/2.5 w ciemno.
    madebyzosiek dobrze pisze, tym bardziej, ze ma moja sztuke
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  9. #2519

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emet_b Zobacz posta
    brac 105/2.5 w ciemno.
    madebyzosiek dobrze pisze, tym bardziej, ze ma moja sztuke
    Hehe. Jeżeli się dobrze poszuka, to można trafić taką perełekę. Rewelacyjny od 2.5

  10. #2520

    Domyślnie

    No dobra panowie, a jaką wersję? bo na ebayu widzę różne?
    @madebyzosiek poproszę jakieś zdjęcia tym obiektywem

Strona 252 z 294 PierwszyPierwszy ... 152202242250251252253254262 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •