Close

Strona 5 z 294 PierwszyPierwszy ... 345671555105 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 2938
  1. #41

    Domyślnie

    Dokładnie - to ta sama wersja.
    Co z nią było nie tak?
    NIKON d70s i FUJI s5 pro + COŚ od siebie
    http://karolantosiewicz.blogspot.com/

  2. #42
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Piaseczno
    Posty
    904

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez carantoni Zobacz posta
    Dokładnie - to ta sama wersja.
    Co z nią było nie tak?
    Nie nie, zle napisalem, nic nie bylo z nim nie tak - w miare ostre od pelnej dziury, ok bokeh, normalna tonalnosc - wlasnie takie normalne poprostu bylo jak wiekszosc japonczykow. Potem kupilem ta pierwsza wersje takumara i juz po pierwszych zdjeciach sie zachwycilem, zupelnie inna plastyka, tonalnosc, bokeh. Mnie sie podobaly te Twoje zdjecia, one byly powodem tego ze sie zainteresowalem tym takumarem - moze poprostu ten co ja mialem byl jakis dziwny egzemplarz, nie wiem - a moze Twoj jest jakis specjalny Generalnie z mojego doswiadczenia wynika ze szkla ze starszymi powlokami lub nawet bez powlok maja ciekawsza czesto plastyke i bokeh, choc jak jest slonce to zaczynaja sie problemy

  3. #43
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Piaseczno
    Posty
    904

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FallenEagle Zobacz posta
    Mam wrażenie, że ten obiektyw był zalany lub zagrzybiony. Dziwne rzeczy się porobiły na zdjęciach. (Nie licząc samego Bokehu)
    Ja robie na filmie i te "cuda" to deszcz poprostu na negatywie ktory nioslem z labu jak padalo Jako ze nie byl dla mnie wazny przetarlem i zeskanowalem a potem do kosza

  4. #44

    Domyślnie

    Jest jeszcze Planar 85 1.4 pod contaxa. Jeszcze fajniejsze szklo, jeszcze lepszy kontrast ostrosc i zwlaszcza "3d" ale i bokeh bardziej gladki - co w portrecie jest swietne.
    Bardzo podobna do Planara 50 1.4 jest Yashica ML 50 1.4 starsza wersja. Powiedzialbym ze to jakies 90% mozliwosci za 40% ceny. Bokeh ma cos pomidzy summiluxem e55 a planarem.

  5. #45

    Domyślnie

    A jak wygląda możliwość podpięcia tych szkiełek pod cyfrę Nikona?
    Planar jest z mocowaniem Contax, czy trafiają się też z nikonowskim?
    No i jak jakość, na cyfrze nie spada ze względu na zastosowanie przejściówek?
    NIKON d70s i FUJI s5 pro + COŚ od siebie
    http://karolantosiewicz.blogspot.com/

  6. #46

    Domyślnie

    jest z mocowaniem nikona,
    np: http://www.allegro.pl/item1120930532..._nikon_50.html
    ale jak z jakością to niewiem, może niech się wypowiedzą Ci co mają

  7. #47

    Domyślnie

    ten zeiss akurat zbiera średnie opinie, ale osobiście nie miałem
    Mamiya + Sony

  8. #48

    Domyślnie

    Nie wiem od kogo zbiera średnie opinie ale ja miałem okazję poużywać chwilę i złego słowa nie powiem - może nie jest jakoś drastycznie lepszy w sensie "niebo a ziemia" w porównaniu do 50'tek N ale na prawdę ładny obrazek daje mi się to szkiełko spodobało ogólnie - tyle że ta cena...
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  9. #49

    Domyślnie

    Ten zeiss to swietne szklo, do fx najlepsze 50 jakie mialem i prawdopodbnie mz lepszego nie ma(oprocz planara 55 1.2). Daje fantastyczny obrazek, cena w pl jest wygorowana, na zachodzie sporo taniej; mozna kupic c/y i zrobic konwersje leitax do nikona wtedy jest stosunkowo tanio przy takiej samej optyce. Z zeissow "nowych" to smialo mozna polecic 21/2.8 35/2 50/1.4 i 2 85/1.4 100/2. Kazde z tych szkiel daje fantastyczna jakosc obrazka.

  10. #50
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Piaseczno
    Posty
    904

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez carantoni Zobacz posta
    A jak wygląda możliwość podpięcia tych szkiełek pod cyfrę Nikona?
    Planar jest z mocowaniem Contax, czy trafiają się też z nikonowskim?
    No i jak jakość, na cyfrze nie spada ze względu na zastosowanie przejściówek?
    Nikon niestety ssie jesli chodzi o podpiecie czegokolwiek niemalze procz Nikonowskich szkiel. Na sama mysl o zastosowaniu adaptera z soczewka zrobiona w Chinach za 50 groszy mnie trzesie, a adapter C/Y -> Nikon raczej nie wystepuje. Niestety jesli chcesz uzywac na serio manualnych szkiel to Canona 5D w polaczeniu z matowka do manuali jest korpusem idealnym.

    Co do nowej wersji Planara z mocowaniem Nikona wymienionej ponizej, uzywalem oczywiscie i w przeciwienstwie do Contax/Yashica i Contax N wersji, nie bylem nia zbytnio zachwycona, tak samo jak 85mm f1.5 z mocowaniem Nikona. Niby wszystko ok ale nic zachwycajacego, cos musieli zmienic w konstrukcji tych szkiel bo Contaxowe wersje i 50tki i 85tki byly swietne.

Strona 5 z 294 PierwszyPierwszy ... 345671555105 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •