Close

Strona 231 z 294 PierwszyPierwszy ... 131181221229230231232233241281 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 301 do 2 310 z 2938
  1. #2301
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2017
    Miasto
    Inowrocław
    Posty
    16

    Domyślnie

    czyli możliwe, że kupiłam coś czego nie zepnę... świetnie. Czar prysł

  2. #2302
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2017
    Miasto
    Inowrocław
    Posty
    16

    Domyślnie

    A może jest tu ktoś kto posiada lub kiedyś posiadał obiektyw yashica ? Chętnie podyskutuję ...

  3. #2303

    Domyślnie

    Wśród paru moich obiektywów znalazłyby się i jakieś od Yashiki - kłopot polega na tym, że Nikon bardzo, ale to bardzo niechętnie współpracuje z obiektywami innych systemów. CHodzi o odległość mocowania od matrycy (register) - w Nikonie jest bardzo duża, więćej możesz sobie doczytać tutaj: https://www.graphics.cornell.edu/~we...-register.html

    Na chłopski rozum: zapięte obiektywy innych systemów są za daleko od matrycy i w związku z tym nie ostrzą na nieskończoność. Dodatkowo każda przejściówka jeszcze tą odległość zwiększa, czyli pogłębia problem.

    Żeby z tego wybrnąć, są producenci, którzy w przejściówki wpasowują soczewki, aby tą niedogodność z ostrzeniem ominąć - kłopot w tym, że taka soczewka niszczy całą 'bajeranckość' obiektywu.

    Po prostu, należy się przyzwyczaić do myśli, że Nikon źle się nadaje do kombinacji z obiektywami o innych mocowaniach...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  4. #2304

    Domyślnie

    Mount register dla NIKONa jest 46,5 mm dla Yashica 45,5 mm. Mount register to odległość od powierzchni bagnetu do matrycy (filmu). Oznacza to, że zmieniając mocowanie trzeba dorobić mocowanie "nikonowskie" cieńsze o 1 mm od "yashikowskiego"
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  5. #2305

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tuśka Zobacz posta
    czyli możliwe, że kupiłam coś czego nie zepnę... świetnie. Czar prysł
    wlasciwie jedynym uzasadnieniem dla takich obiektywow jest stosowanie ze wzgledu na bokeh.
    wspolczesne takiego nie Maja , sa zbyt dobrze korygowane.

    jesli bokeh , to nieostrosc. dla uzyskania bokeh obiektyw nie moze byc nastawiony na nieskonczonosc.
    ( pomijamy nieostry pierwszy plan - w 99% przypadkow to tzw hardcore)
    mozesz nim wiec fotografowac z mniejeszej odleglosci pozostawiajac dalsze tlo nieostre a takze oczywiscie mozesz uzywac w macro , gdzie i tak wymagane sa pierscienie posrednie.
    dla zabawy wysatrczy - postaraj sie o Adapter y/c - N BEZ soczewek.

  6. #2306

    Domyślnie

    Na Ebay-u za kilkanaście E możesz kupić prostą przejściówkę bez wbudowanej soczewki korygujące. Jej grubość to ok 5mm, więc będzie działała jak mały pierścień makro. Będziesz mogła
    jedynie fotografować małe obiekty typu roślinki , kwiaty czy motyle. Podejrzewam, że zakres ostrzenia skończy się na dystansie ok 1mm, co w połączeniu z dość wąskim kątem widzenia
    z Twoim aparatem pozbawi Cię możliwości fotografowania osób czy dalszych planów. Są też dostępne przejściówki z soczewką wyrównującą zwiększony dystans, ale z reguły powodują
    pogorszenie jakości obrazu, szczególnie widoczne na pełnym otworze przysłony. Przymykanie przysłony poprawia jakość obrazu, ale jednocześnie likwiduje to co jest najbardziej cenne
    w tych obiektywach, czyli oddanie nieostrych partii obrazu. Drugą sprawą jest to , że ten efekt najlepiej widoczny jest na aparatach z matrycą pełnoklatkową. Jeżeli zależy Ci na pełnej
    funkcjonalności tego obiektywu z posiadanym korpusem, to zapytaj się naszego forumowego Darka o możliwość przystosowania tego obiektywu.

  7. #2307

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tuśka Zobacz posta
    Hej! słuchajcie , jest sprawa Dzisiaj miałam cudną okazję zakupić za grosze piękny obiektyw yashica ML 50mm 1.7. Osobiście posiadam nikona d7100. Jaką przejściówkę zakupić tak aby mi się te dwa cuda ze sobą spięły i elegancko pracowały ? Będę wdzięczna za szybką pomoc, ponieważ jestem podjarana i chę szybciutko zakupić ową przejściówkę by zacząć działać
    Tak jak już koledzy wcześniej napisali, z każdą dodatkową redukcją odległość ostrzenia będzie bardzo mała.
    Jedyną opcją jest przerobienie obiektywu tak żeby ostrzył na nieskończoność, tak, jest to możliwe.
    Na mojej stronie możesz zobaczyć jak to wygląda na przykładzie Yashica ML 1.4/50
    Myślę że i z twoją dałbym sobie rade.

    https://www.facebook.com/pg/Obiektyw...97460437137520

  8. #2308

    Domyślnie

    bez soczewki sam uzywalem chwile taki obiektyw szkoda ze nie ostrza na nieskonczonosc ale chyba ktos przerabia u nas na forum
    d750 + d800+dk17m+dk19+ gripy newell+> nikkor 28 1.8g , Jupiter 37a, sigma 35 art, sigma 24 art, sigma 50 art, sigma 85 art +> sb910 + 400ws z aku +yn685 -> kiev 60 + sonnar 180
    https://500px.com/witoldpiotrowski

  9. #2309

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez witboy Zobacz posta
    bez soczewki sam uzywalem chwile taki obiektyw szkoda ze nie ostrza na nieskonczonosc ale chyba ktos przerabia u nas na forum
    Oczywiście
    ObiektywyPoMojemu
    www.facebook.com/ObiektywyPoMojemu/

  10. #2310

    Domyślnie

    Mam pytanie do znawcow heliosow;

    wersja 44-2 i 40-2 jak bardzo roznie sie obrazek z 85 a 58mm?
    Glownie chodzi mi o bokeh. Wiem ze to slabe szkla, specyficzne.
    Znajomy chce sie pozbyc 40 z bagnetem nikona i sie zastanawiam. Chialem kupic pare heliosow 44 w roznych wersjach na testy ale braklo na to czasu.
    Ostatnio edytowane przez griszadwa ; 13-03-2018 o 01:14
    D800 N50f/1.4D N14-24-70-300 SB-910

Strona 231 z 294 PierwszyPierwszy ... 131181221229230231232233241281 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •