Close

Strona 248 z 294 PierwszyPierwszy ... 148198238246247248249250258 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 471 do 2 480 z 2938
  1. #2471

    Domyślnie

    Starałem się zapamiętać jakim szkłem robiłem które zdjęcie, ale wszystko się pomieszało

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1201.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	603,9 KB
ID:	23650
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  2. #2472

    Domyślnie

    Jupiter 8 m39 na Z6


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	jupek8.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	472,7 KB
ID:	23732

  3. #2473

    Domyślnie

    Moja ciężarna jamniczka i Pentacon 50 1,8 na D610

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_9593.jpg
Wyświetleń:	175
Rozmiar:	350,6 KB
ID:	23773
    D750 ll S35/1,4 ART ll S135/1,8 ART ll N24-70 2,8 ll S70-200 OS ll SB-700 ll

  4. #2474

    Domyślnie

    Od dłuższego czasu szukam obiektywu o ogniskowej ok. 50 mm do zabawy bokehem, zrobiłem dzisiaj zestawienie tego co mam. Obróbka w Lightroomie na tych samych ustawieniach dla wszystkich. Winiety i aberracji nie korygowałem. Ostrzenie Techartem LM-EA7 na Sony A7II, wszystkie miały ostrość ustawioną na nieskończoność.

    Canon FL 58/1.2

    Całkiem ostra sztuka mi się trafiła.

    Biotar 50/1.4.

    Kilka miesięcy walczę już z tym szkłem. Zrobiłem przejściówkę na Leicę M, ale winieta w narożnikach jest dokuczliwa a bez przerobienia obiektywu więcej nie zrobię.

    Helios-77M-4 50/1.8

    Mam duży sentyment do tego szkła, w zestawieniu okazał się zaskakująco podobny do Biotara. Zrobiłem w sumie 5 różnych scen z tymi obiektywami i niezależnie od warunków bokeh był prawie identyczny z Biotarem 50. Jeżeli dodam lepszą ostrość, lepszą pracę pod światło i cenę to jest to moim zdaniem zwycięzca tego setu.

    Primoplan 58/1.9

    Cenione szkło, mimo że najciemniejsze w zestawie to bardziej rozmywa tło mocniej niż jaśniejsza konkurencja.

    Pentax SMC-A 50/1.7

    Pozostałość po systemie Pentaxa, został z sentymentu. Ostry, ale bokeh mnie nie powala.
    Ostatnio edytowane przez Krzychoo_ ; 21-04-2019 o 23:00
    A7III, A7IV, GFX50s

  5. #2475

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzychoo_ Zobacz posta
    Kilka miesięcy walczę już z tym szkłem. Zrobiłem przejściówkę na Leicę M, ale winieta w narożnikach jest dokuczliwa a bez przerobienia obiektywu więcej nie zrobię.
    Jakiego przerobienia? To jest szkło do kamery 16 mm, więc nawet takie, jak pokazałeś, krycie małego obrazka jest grubym bonusem, jednak do 100% brakuje po prostu średnicy.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  6. #2476

    Domyślnie

    Helios 44 z soczewką, na zwykłym najprostszym mocowaniu w ogólne nie da się zrobić zdjęć. Z soczewką natomiast nie łapie oczywiście w nieskończoność, tylko do pewnej odległości. Robienie zdjęć z nim to jak Forrest Gump mówił, nigdy nie wiesz na co trafisz, jeśli w ogóle trafisz Mam potwierdzenie ostrości na body, ale to jest loteria, a i tak trafia od święta. Nie wiem gdzie tkwi tajemnica trafiania w punkt Może mam jakiś kiepski egzemplarz, czy taki urok?

    Planuję kupić jakiegoś F do portretów. Pytanie czy warto - optyka - inwestować np. w manualną 50-tkę nikona czy w tej samej cenie kupić standardowy automat? miałam 50mm AF-s, słabszą wersję, ale nie byłam z niej zadowolona (optyka).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_8343[1]m.jpg
Wyświetleń:	134
Rozmiar:	434,3 KB
ID:	23874
    ostrość na chuście, moim zdaniem

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	K5m.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	556,3 KB
ID:	23875
    na tym w ogóle nie wiem, gdzie jest?
    Ostatnio edytowane przez Madziulek ; 22-04-2019 o 10:50

  7. #2477

    Domyślnie

    Jeśli koniecznie chcesz używać Heliosa, to moim zdaniem masz dwa wyjścia
    - kupić wersję z mocowaniem Nkon F
    --kupić jakiegoś bezlusterkowca, do którego podepniesz swojego Heliosa.

  8. #2478

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Madziulek Zobacz posta
    Helios 44 z soczewką, na zwykłym najprostszym mocowaniu w ogólne nie da się zrobić zdjęć. Z soczewką natomiast nie łapie oczywiście w nieskończoność, tylko do pewnej odległości. Robienie zdjęć z nim to jak Forrest Gump mówił, nigdy nie wiesz na co trafisz, jeśli w ogóle trafisz Mam potwierdzenie ostrości na body, ale to jest loteria, a i tak trafia od święta. Nie wiem gdzie tkwi tajemnica trafiania w punkt Może mam jakiś kiepski egzemplarz, czy taki urok?

    Planuję kupić jakiegoś F do portretów. Pytanie czy warto - optyka - inwestować np. w manualną 50-tkę nikona czy w tej samej cenie kupić standardowy automat? miałam 50mm AF-s, słabszą wersję, ale nie byłam z niej zadowolona (optyka).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_8343[1]m.jpg
Wyświetleń:	134
Rozmiar:	434,3 KB
ID:	23874
    ostrość na chuście, moim zdaniem

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	K5m.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	556,3 KB
ID:	23875
    na tym w ogóle nie wiem, gdzie jest?
    Jeżeli zależy Tobie na tym Heliosie, to jest możliwość przerobienia jego pod Nikona i będzie ostrzył na nieskończoność.
    Oczywiście bez dodatkowej soczewki i bez ingerencji w optykę.
    Napisz do mnie przez stronę @ObiektywyPoMojemu

    www.facebook.com/ObiektywyPoMojemu/

  9. #2479

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Jeśli koniecznie chcesz używać Heliosa, to moim zdaniem masz dwa wyjścia
    - kupić wersję z mocowaniem Nkon F
    --kupić jakiegoś bezlusterkowca, do którego podepniesz swojego Heliosa.
    Niekoniecznie, leżał u mnie od lat podpięty do Zenita
    Nie jestem zadowolona z tanich AF-S, stałki. A na wyższą półkę mnie nie stać. Wczytuję się w wątek. Może znajdę coś dla siebie do portretów z manualnych. Z tego Heliosa raczej wiele nie wyciągnę, na to wychodzi.

    Cytat Zamieszczone przez dareksad Zobacz posta
    Jeżeli zależy Tobie na tym Heliosie, to jest możliwość przerobienia jego pod Nikona i będzie ostrzył na nieskończoność.
    Oczywiście bez dodatkowej soczewki i bez ingerencji w optykę.
    Napisz do mnie przez stronę @ObiektywyPoMojemu

    www.facebook.com/ObiektywyPoMojemu/
    Dzięki!

  10. #2480

    Domyślnie

    No tak, masz 3 opcję, założyć kliszę do Zenitha

Strona 248 z 294 PierwszyPierwszy ... 148198238246247248249250258 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •