Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
  1. #1

    Arrow Ulepszenia do obiektywu AF-S Micro-Nikkor 105mm F2.8G IF-ED

    Czesc wszystkim ,
    od bardzo niedawna jestem szczesliwa posiadaczka nikkora 105-ki. Niezwykle efektywny w swym dzialaniu sprzet chcialabym dopiescic nowymi akcesoriami ktore dodatkowo zwiekszylyby zasieg jego zblizenia. czy bylibyscie w stanie zasugerowac liste potencjalnych akcesori ? zastanawialam sie nad kupnem extension ring pn-11, hoya x3 close up filters ... co jest najlepsze i najefektowniejsze ? jaka lampa blyskowa i dyfuzer moglyby isc dobrze w parze z tym sprzetem ?

    podobne pytanie chcialabym zastosowac pod adresem drugiego obiektywu ktory posiadam : nikkor 70-300mm 3.5 VR ??

    Czekam z niecierpliwoscia na Wasze odpowiedzi !
    ND200, 105 2.8 + PN11 & bellows; 70-300 4.5VR
    Edyta
    jestem na FB judith manson

  2. #2

    Domyślnie

    Pierścienie pośrednie na tak, soczewki powiększające na nie (no chyba, że specjalne, achromatyczne typu Canon 500D czy Nikon 6T).
    D7200+D90+N10-24+N18-105VR+N70-300VR+S17-50+S50-150+N35+N85+N105+J135+T200, SB800 i parę drobiazgów

  3. #3

    Domyślnie

    Soczewki i inne "udziwniacze" macro odpuść sobie na wstępie nie po to kupuje się szkło macro by psuć jego jakość czymś takim jak już to pierścienie pośrednie i tyle... miałem Kenko i polecam lampa to zależy czy potrzebujesz - Nikon ma fajny komplecik lamp do macro ale wydatek to nie lichy więc musisz kombinować z normalnymi lub tańszymi odpowiednikami
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  4. #4

    Domyślnie

    Albo z samoróbnymi dyfuzorami nakładanymi na zwykłą lampę.
    D7200+D90+N10-24+N18-105VR+N70-300VR+S17-50+S50-150+N35+N85+N105+J135+T200, SB800 i parę drobiazgów

  5. #5

    Domyślnie

    Albo chrzań pierścienie i bierz mieszek - zamiast żonglować pierścieniami, masz płynną regulację. Soczewki oczywiście odpadają, jak poprzednicy wspomnieli.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  6. #6

    Domyślnie

    no dobra, dzieki za porade. ale moze ktos moglby zarzucic jakims konkretnym modelem pierscienia ? chce miec pewnosc ze dobrze kase zainwestuje w ten interes. cena nie gra roli o ile jest rozsadna (nie wiecej niz 2000zl)
    ND200, 105 2.8 + PN11 & bellows; 70-300 4.5VR
    Edyta
    jestem na FB judith manson

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez judith_manson Zobacz posta
    no dobra, dzieki za porade. ale moze ktos moglby zarzucic jakims konkretnym modelem pierscienia ? chce miec pewnosc ze dobrze kase zainwestuje w ten interes. cena nie gra roli o ile jest rozsadna (nie wiecej niz 2000zl)
    Komplet pierścieni Kenko do Nikona cena ok. 600-700 zł.

  8. #8

    Domyślnie

    a co powiecie na ten temat? pierscienie musza oczywiscie czyms sie roznic, znalazlam na ebayu jeden http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.d...=STRK:MEWAX:IT jakos nie moge natrafic na pn 11 na aukcjach
    ND200, 105 2.8 + PN11 & bellows; 70-300 4.5VR
    Edyta
    jestem na FB judith manson

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez judith_manson Zobacz posta
    a co powiecie na ten temat? pierscienie musza oczywiscie czyms sie roznic, znalazlam na ebayu jeden http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.d...=STRK:MEWAX:IT jakos nie moge natrafic na pn 11 na aukcjach
    To jakiś chiński szajs. Nie przenosi elektroniki, AF nie wiem czy jest sterowanie przysłoną bo nie widać bagnetu. Kup sobie coś takiego >klik<

    PS. Doczytałem, że te pierścienie które znalazłaś nie przenoszą także sterownia przysłoną z body. To je całkowicie wyklucza.

  10. #10

    Domyślnie

    no dobra juz mnie prawie przekonaliscie do kenko pierscieni.jedyna sprawa to gubienie swiatla przez pierscienie, czy to normalna sprawa dla wszystkich modeli czy tylko kenko ma taki defekt? '•*There is light fall off when using any extension tube, sometimes the equivalent of 3 f-stops of light is lost when using multiple extension tubes together. This light lost can affect the camera's ability to auto focus. Manual focusing is recommended should the lens begin to "hunt" (not lock onto the subject).' kolejna sprawa ktos wspomnial cos o mieszku, dlaczego mialby byc lepszy niz extension rings i jaki model mozecie zasugerowac ?
    ND200, 105 2.8 + PN11 & bellows; 70-300 4.5VR
    Edyta
    jestem na FB judith manson

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •