Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez judith_manson Zobacz posta
    no dobra juz mnie prawie przekonaliscie do kenko pierscieni.jedyna sprawa to gubienie swiatla przez pierscienie, czy to normalna sprawa dla wszystkich modeli czy tylko kenko ma taki defekt? '•*There is light fall off when using any extension tube, sometimes the equivalent of 3 f-stops of light is lost when using multiple extension tubes together. This light lost can affect the camera's ability to auto focus. Manual focusing is recommended should the lens begin to "hunt" (not lock onto the subject).' kolejna sprawa ktos wspomnial cos o mieszku, dlaczego mialby byc lepszy niz extension rings i jaki model mozecie zasugerowac ?
    Wszystkie tak mają .
    Zwiększa się odległość układu optycznego (obiektywu) od powierzchni obrazu (film, matryca).W tym układzie światło z obiektywu musi pokonać dłuższą drogę , i w oczywisty sposób spada jego natężenie .

  2. #12

    Domyślnie

    Mieszek pozwala na płynną regulację odległości obiektyw-matryca. Ale jest nieporęczny w terenie. Poza tym, mało który przenosi automatykę, a jeśli już to jest drogi.
    D7200+D90+N10-24+N18-105VR+N70-300VR+S17-50+S50-150+N35+N85+N105+J135+T200, SB800 i parę drobiazgów

  3. #13

    Domyślnie

    czy ktos moglby wkleic tu swoje zdjecie zrobione za pomoca obiektywu macro (najlepiej 105-ki 2. polaczonego z mieszkiem lub pierscieniem? ciekawa jestem jakie zblizenie mozna uzyskac??
    ND200, 105 2.8 + PN11 & bellows; 70-300 4.5VR
    Edyta
    jestem na FB judith manson

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez judith_manson Zobacz posta
    czy ktos moglby wkleic tu swoje zdjecie zrobione za pomoca obiektywu macro (najlepiej 105-ki 2. polaczonego z mieszkiem lub pierscieniem? ciekawa jestem jakie zblizenie mozna uzyskac??
    Coś takiego:

    I tak oświetlane:


    Ale wybacz, już nie pamiętam ile pierścieni miałem. I to były zwykłe, manualne bez przeniesienia optyki. Więcej u mnie na blogu albo w odmętach działu makro. Wszystkie ostatnie robione 105 (ale ta starszą) i pierścieniami.

    Przypomniałem sobie, tu wszystkie pierścienie miałem:


    I mrówki oświetlałem własnoręcznie zbudowanym dyfuzorem na SB-800:

    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolt Zobacz posta
    Albo chrzań pierścienie i bierz mieszek - zamiast żonglować pierścieniami, masz płynną regulację. Soczewki oczywiście odpadają, jak poprzednicy wspomnieli.
    Karolt a możesz podać przykład mieszka, który przenosi sterowanie przysłoną z body? Koleżanka ma AF-S 105G a tam nie ma pierścienia przysłony.

  6. #16

    Domyślnie

    Poszukaj wsród mieszków firmy Novoflex (http://www.novoflex.com/en/products/macro-accessories/).
    Ceny zabijają ale jakość jedna z lepszych na rynku. Wydaje mi sie że opcja z pierścieniami jest pod
    względem kosztów, wygody użytkowania, jakości i trwałości najlepsza.
    Pozdr.

  7. #17

    Domyślnie

    Mieszek z niebieska harmonijka...
    LOL, kto tam wymysla taka kolorystyke?
    Pozdrawiam: Artur | www.foto-karbulot.com | www.borg.website.pl
    Nikon D90 | MB-D80 | N 16-85 | N 70-300 | N 35 | T 90 | SB-700 | 055XPROB

  8. #18

    Domyślnie

    Ważne, żeby mieszek w środku był czarny...
    Co do stopiątek micro: 105/2,8 VR to taki obektyw niespecjalne dobrze nadający się do stosowanie go z dodatkowym osprzętem: duży, ciężki, bez mocowania statywowego, bez pierścienia przysłon....
    Do zabaw z pierścionkami, mieszkiem, mocowaniem "retro" znacznie lepszy będzie 55/2,8, 55/3,5, 105/4 lub każdy z pozostałych 105/2,8
    Nikoniarz-majsterkowicz

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Demonek Zobacz posta
    Mieszek pozwala na płynną regulację odległości obiektyw-matryca. Ale jest nieporęczny w terenie. Poza tym, mało który przenosi automatykę, a jeśli już to jest drogi.
    A jaki mieszek przenosi elektronike?

    Cytat Zamieszczone przez tomgol Zobacz posta
    Poszukaj wsród mieszków firmy Novoflex (http://www.novoflex.com/en/products/macro-accessories/).
    Ceny zabijają ale jakość jedna z lepszych na rynku. Wydaje mi sie że opcja z pierścieniami jest pod
    względem kosztów, wygody użytkowania, jakości i trwałości najlepsza.
    Pozdr.
    Do Nikona z tego co wiem chyba zaden nie przenosi elektroniki.

    Co do pierscieni to mozna teraz kupic calkiem sensowne pierscienie chinskie (tansze , bo kenko tez pewnie robi w Chinach) odpowiedniki Kenko, za mniej niz polowe ceny Kenko.
    Jakosc i wykonanie calkiem spoko.
    Ostatnio edytowane przez marszull ; 10-05-2010 o 13:28

  10. #20

    Domyślnie

    Pewnie chodziło mi o PB-6, ale doczytałem, że nie przenosi elektroniki...

    Ale są też i samoróbki:
    tutaj akurat do Canona: http://www.stopa.cso.pl/index.php?st=technika/mieszekef
    Był też wątek, że ktoś chciałby zrobić i do Nikona, tylko nie wiem jak to się skończylo: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=61323
    D7200+D90+N10-24+N18-105VR+N70-300VR+S17-50+S50-150+N35+N85+N105+J135+T200, SB800 i parę drobiazgów

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •