Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    rodzyn2412
    Gość

    Question Wybór pola ostrości

    Witam Wszystkich

    Mam problem z ustawieniem Pola ostrości w moim Nikonie

    Jestem od niedawna posiadaczem Nikon D90 i chce w nim zmienić sobie właśnie "tryb wyboru pola ostrości" z "automatycznego" na "pojedynczy", jednka nie moge wejśc w ta opcję, bo pisze mi "Ta opcja jest nie dostępna przy bierzacych ustawieniach" :/ szukalem juz w instrukcji obslugi, czy da sie to jakoś uaktywnić ale nic takiego nie znalazlem...

    Czy wiecie może czemu mi wyskakuje taki komunikat??

    P.S. Blokada wybieraka pola ostrości jest WYŁĄCZONA

  2. #2

    Domyślnie

    Co prawda nie mam D90 przed sobą. ale spróbuj zmienić tryb aparatu z automatycznych programów na jeden z P,S,A,M ... moge się mylić .. ale spróbuj.Pozdrawiam.
    Jak się nie ma co się lubi to i wtedy się nie lubi tego co się ma....

  3. #3

    Domyślnie

    W moim D90 można zmieniać tryb wyboru pola AF we wszystkich programach z pełną automatyką włącznie oraz we wszystkich trybach AF tak więc problem tkwi w czy innym. Proponuję na początek 2 zielone przyciski i powrót do ustawień fabrycznych.
    N. D810, D5100, N. 18-70 f3.5-4.5G, 24-70 f2.8, 50 f1.8G, 105 Micro
    SB-800, SB-900. Sy. 500mm f6.3,

  4. #4

    Domyślnie

    A czy próbując wejść w opcje wyboru pola ostrości masz obydwa przełączniki (na body i obiektywie) ustawione na AF? Jeśli przynajmniej jeden z nich jest w pozycji MF, to właśnie taki komunikat wyskakuje.

  5. #5

    Domyślnie

    W D3000 wybór pola AF na AF-S czy AF-C jest tylko na PSAM, na automatyce jest domyslnie AF-A lub MF nic więcej, możliwe że tutaj również.
    N D90 | N 18-55mm VR | N 55-200mm VRII | T 70-300mm Macro | Falcon 500mm | Sunpak PZ42X |

  6. #6

    Domyślnie

    D90: we wszystkich programach, a tym auto, można skorzystać z trybu wyboru pola ostrości (przy mechanicznych przełącznikach ustawionych na AF. Jeśli nie to jest problemem, to jak radzi wyżej Jatin - reset.)
    N

  7. #7

    Domyślnie

    Po 1 tryb wyboru pola (nie mylić z wyborem trybu pracy AF) działa też w MF jak również we wszystkich programach z pełną automatyką włącznie
    N. D810, D5100, N. 18-70 f3.5-4.5G, 24-70 f2.8, 50 f1.8G, 105 Micro
    SB-800, SB-900. Sy. 500mm f6.3,

  8. #8

    Domyślnie

    Zacząłbym sprawdzenia czy nie masz gdzieś przełącznika ustawionego na M ( z boku puchy po lewej stronie) lub na szkle.
    nic...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •