Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26
  1. #11

    Domyślnie

    Może sobie nie wyobrażasz, ale ja miałem taką sztukę w ręku, może jedne mniej a inne bardziej wibrują a może po prostu te mocniej wibrujące są do dup.. nie wiem.
    D700 | F5 | F4 | F3 | F2 | F | FM2n | NIKOMAT FTn | Fuji X100
    AF16/2.8D | AF20-35/2.8D | AF70-180/4.5-5.6D ED Micro | AF80-200/2.8D ED | AF85/1.4D | AF105/2D DC | AF135/2D DC

    MF16/3.5Ai | MF20/4Ai | MF28/2Ai | MF55/1.2Ai | MF105/2.5Ai
    MF 50/1.4S | MF 50/1.4S-C | MF 10.5cm/2.5P | MF 105/2.5P



  2. #12

    Domyślnie

    To zwyczajna praca VR, choć może są obiektywy kulturalniejsze w tej materii. Ale VR stosujemy, gdy trzymamy sprzęt w łapie, więc te drgania olewamy. A na statywie się toto wyłącza, więc jeżeli VR dobrze działa, to bym nie szukał dziury w całym.

  3. #13

    Domyślnie

    Ten obiektyw tak niestety ma, drżenie jest znacząco wyczuwalne.
    Piszę niestety, bo w wielu innych (np. 70-200/2,8 VR) jest dużo lepiej, czyli mniej się odczuwa trzymając szkło w ręce, za to efekty są lepsze po wykonaniu zdjęcia.
    D700/D300 N24-70/2,8 N105/2,8 VR SB-900

  4. #14
    kopter
    Gość

    Domyślnie

    Też jestem w jego posiadaniu.
    U mnie załączanie i wyłączanie VR jest słyszalne (albo/i wyczuwalne). Odgłos to klapnięcie, później cały czas dzzzzzzz, a na koniec znowu klapnięcie.
    Przyzwyczaiłem się już do tego i przestało mi to przeszkadzać.

  5. #15
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Siemianowice Śl.
    Posty
    13

    Domyślnie

    Myślę, że powinieneś zaakceptować pracę tego obiektywu. Przymierzam się do zakupu tego obiektywu i podczas rekonesansu oglądałem, trzymałem, dotykałem i wyraźnie słychać dźwięki wydobywające się z obiektywu przy wciśniętej do połowy migawce. Niestety tak pracuje VR w tym obiektywie. Nie wiem czy się zgodzicie, ale to prawdopodobnie (czyli słyszalna wyraźnie praca VR) jest uzależniona od budowy obiektywu. Przy obiektywach IF praca VR jest po prostu odczuwalnie słyszalna. Potwierdza to np. moja 105 2.8 VR, która również z włączonym VR jest słyszalna. Po wyłączeniu VR cisza, bez zarzutu. Też miałem wątpliwości, ale widocznie te typy tak mają, bo podobnie zachowywały się te dwa testowane obiektywy. Jedyną kwestią, która może zastanawiać, to drgania, o których wspominasz, bo to już nie jest VR moim zdaniem. Pytania czy to istotnie drgania czy tylko Twoje subiektywne odczucia spowodowane głośną pracą. Tym bardziej może Ci to przeszkadzać, że korzystając z 18-105 VR niczego nie słyszysz, ale to zupełnie inna budowa.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kedor Zobacz posta
    Myślę, że powinieneś zaakceptować pracę tego obiektywu. Przymierzam się do zakupu tego obiektywu i podczas rekonesansu oglądałem, trzymałem, dotykałem i wyraźnie słychać dźwięki wydobywające się z obiektywu przy wciśniętej do połowy migawce. Niestety tak pracuje VR w tym obiektywie. Nie wiem czy się zgodzicie, ale to prawdopodobnie (czyli słyszalna wyraźnie praca VR) jest uzależniona od budowy obiektywu. Przy obiektywach IF praca VR jest po prostu odczuwalnie słyszalna. Potwierdza to np. moja 105 2.8 VR, która również z włączonym VR jest słyszalna. Po wyłączeniu VR cisza, bez zarzutu. Też miałem wątpliwości, ale widocznie te typy tak mają, bo podobnie zachowywały się te dwa testowane obiektywy. Jedyną kwestią, która może zastanawiać, to drgania, o których wspominasz, bo to już nie jest VR moim zdaniem. Pytania czy to istotnie drgania czy tylko Twoje subiektywne odczucia spowodowane głośną pracą. Tym bardziej może Ci to przeszkadzać, że korzystając z 18-105 VR niczego nie słyszysz, ale to zupełnie inna budowa.
    Te drgania to jednak tak jak piszesz subiektywna ocena. To jest głośna praca VR. Byłem przyzwyczajony do 18-105, w którym jest cisza. Pisałem ten post w dniu zakupu, byłem zaniepokojony jego słyszalną pracą. Teraz się przyzwyczaiłem. Obiektyw jest ok. Jeszcze mało zdięć nim zrobiłem bo było mało okazji i czasu. W lipcu wyjeżdzam na wczasy mam nadzieję, że wykorzystam jego możliwości. Pozdrawiam.
    Nikon D-5000, kit 18-105VR, Nikkor 70-300ED VRII

  7. #17
    homer119
    Gość

    Question drzenie kadru

    witam wszystkich

    tak jak koledzy powyzej chcialem sie zapytac (jestem amatorem)
    mam D90 i obiektyw jak w temacie, zauwazylem ze po zrobieniu zdjecia
    zaraz po zwolnieniu migawki w wizjerze nstepuje chwilowy wstrząs - tak jakby kadr
    został potrząsnięty do góry (robie zdjecia na programie tematycznym -krajobr) oraz mam wszystko powłączane w obiektywie VR, M/A, Normal.

    po zmianie na kitowy 18-105 takze zauwazam takie począsniecie kadru widzianego w wizjerze zaraz po zrobieniu
    zdjecia (al rzadziej).
    Chciałem sie zapytac czy to jest może objaw VR i jest on wlasciwy czy może cos z Body lub z obiektywami.
    Nie zwracałem na to wczesniej uwagi uzywajac kita, ale jak mam teraz 70-300 VR to widze to czesto.

    Poprostu kadr tak jakby powracal do pozycji (takie potrząśnięcie w górę-nigdy w dół) - słyszalnyjest wtedy
    odgłos w obiektywie.

    bede wdzieczny za pomoc - pozdro

  8. #18

    Domyślnie

    U mnie jest to samo od samego poczatku. Tak działa VR - chyba
    D300 | N35 1.8 | N17-55

  9. #19

    Domyślnie

    Stało się jestem szczęśliwym posiadaczem tego obiektywu. Mam pytanie związane z tym sprzętem. Obiektyw posiada przełącznik Normal-Active proszę podpowiedzcie do czego służy ten przełącznik
    D7100; kilka słoików N, T, S i reflektor SB;

  10. #20

    Domyślnie

    Instrukcja Panie Kolego się kłania
    Pz
    Ps. A nie wystarczy z ang. przetłumaczyć, to chyba nie jest wielki problem?!

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •