Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33
  1. #1

    Domyślnie Battery Pack (grip) do D40

    Siemka

    Zastanawiam się nad zakupem gripa do D40, jednak na różnych forach naczytałem się dziwnych rzeczy. Chciałbym rozwiać moje obawy i zadać fachowcom pare pytań:

    1. Czy grip może pracować z 1 baterią czy będę zmuszony dokupić od razu drugą ?
    2. Podobno bateria którą wyciągnę z Nikosia i włożę w grip działa krócej to prawda?
    3. Coś też czytałem że autofokus nie działa jeśli chodzi o drugi spust migawki o co chodzi ??
    4. Czy polecacie jakiś konkretny zamiennik czy wszystkie są podobnej jakości ?

    z góry dziekuje za odpowiedzi. Jeśli ktoś posiada owy sprzęt i D40 bardzo proszę o wrażenia z użytkowania

    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    3 Jeżeli chodzi o spust migawki to działa on jak pilot.
    Nikon D700/D50 N18-70/f3,5-4,5 S70-300/f4,5-5,6 N50/1.8D T35-75/f2.8

  3. #3

    Domyślnie

    a mógłbyś rozwinąć "jak pilot" bo nie używałem nigdy pilota ?

  4. #4

    Domyślnie

    1. może
    2. moja działa normalnie
    3. działa jednak AF nie zablokujesz - tylko od razu wyzwala migawkę (działa na podczerwień jak pilot)
    4. mam deltę (z d60 ale to to samo co do d40) u mnie działa ok, aparat trzyma się dużo wygodniej zwłaszcza z N18-200 - to był główny powód zakupu - ergonomia
    D60 N18-200VR, N35 1.8, Helios 58 2.0, T90, MZ 48, SB 400

  5. #5

    Domyślnie

    http://allegro.pl/item694600563_batt..._d40x_d60.html

    podobno przycisk dodatkowy dziala jak w aparacie jest dwustopniowy normalnie ostrzy a potem wyzwala...oprocz tego nadajnik podczerwieni jest wbudowany nie trzeba wysuwac...serio coś takiego działa ? miał moze ktoś styczność z tym gripem ??

  6. #6

    Domyślnie

    Pierwsze zdanie tej aukcji jest najlepsze: "Grip Phottix BP-D60 to w pełni funkcjonalny, wysokiej jakości zamiennik oryginalnego gripu Nikona." A jaki jest oryginalny grip nikona do d40?

  7. #7

    Domyślnie

    hehe nie zwróciłem uwagi na tę gafę

  8. #8

    Domyślnie

    2. W moim przypadku prawda. Bateria sama się rozładowuje kiedy aparat jest nieużywany. Będę go musiał rozebrać i podpiąć zasilanie bezpośrednio do styków, z pominięciem elektroniki w Gripie.

    BTW. Mam Deltę

  9. #9

    Domyślnie

    W gripach do D40 nie ma styków. Więc wyzwalanie migawki działa przez podczerwień, czyli, jak pilotem. A tu nie da się automatycznie ustawić ostrości.

    W D80 na przykład są dodatkowe styki do komunikacji z gripem w komorze baterii, więc jak na gripie naciśniesz spust do połowy, to aparat ustawi ostrość. W D40 też są te styki, ale nic się o nich nie mówi, a na gripach ich nie ma. Może kiedyś Nikon zrobi oryginalny grip do D40 i wtedy wykorzysta owe styki do komunikacji spustów.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skinny500 Zobacz posta
    2. W moim przypadku prawda. Bateria sama się rozładowuje kiedy aparat jest nieużywany. Będę go musiał rozebrać i podpiąć zasilanie bezpośrednio do styków, z pominięciem elektroniki w Gripie.

    BTW. Mam Deltę
    jeżeli nie używam aparatu a bateria jest naładowana to lepiej wyciągnąć ją z gripa i położyć na półce ? wolniej się rozładuje ?
    _________________________________________________
    Dwie puszki + parę szkieł...i lornetka.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •