Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Pytanie techniczne - lampa studyjna

    Witam,
    mam pytanko co do lampy studyjnej:

    Dlaczego taka lampa gaśnie przy wyzwoleniu migawki?

    Co to daje?

    Bo ja niestety nie umiem udzielić sobie odpowiedzi na to pytanie.
    D80 + Nikkor 18-135mm + Sigma 70-300mm + Helios-44M-4 2/58

  2. #2

    Domyślnie

    Widzisz kolego aby fotografujący wiedział , że mu błysły wszystkie lampy , robi się ciemno a ty wiesz że jest OK! , można to wyłączyć i piloty święcą na stałe . Możliwości jest kilka chwestia przyzwyczajenia i wrażliwości modela.

  3. #3

    Domyślnie

    Kwestia ustawień lampy, jak np świecenie proporcjonalne do mocy błysku, nic nadzwyczajnego
    D300/MB-D10 + Sigma 18-125/3,8-5,6 DC OS HSM + Nikkor 50/1,4 G + Nikkor 60/2,8 + Nikkor 70-300/4,5-5,6 VR + SB-900 + SB-600

  4. #4

    Domyślnie

    Dodałbym jeszcze, że przy dłuższych czasach naświetlania można scenę doświetlić pilotami, albo aby uniknąćtakiego doświetlenia piloty można wyłączyć zupełnie. Ot tak
    Grzegorz Bobrowski
    portfolio | blog

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •