Tak tu sobie piszę, piszę i próbuję coś wytłumaczyć i uzyskać jakąś pomoc...
W końcu skontaktowałem się z naszym kolegą na PW, więc pozwolę sobie przenieść tą część naszej rozmowy do niniejszego wątku.

Zacznę od początku:

Cel - korzystanie z systemu CLS drogą radiową przy minimalnych kosztach inwestycji
Jak to zrobić?

Nadajnik:

Kupujemy diodę odbiorczą IR, lutujemy jej końcówki do przewodu zakończonego z drugiej strony wtykiem typu jack.
Jack'a wkładamy w gniazdo synchronizacji nadajnika PHOTTIX, diodę odbiorczą IR umieszczamy w bezpośredniej bliskości lampy wbudowanej w body lub sterownika SU-800.

Odbiornik:

Diodę nadawczą IR lutujemy do kabelka zakończonego z drugiej strony łączem PC i łączymy z odpowiednim gniazdem w odbiorniku PHOTTIX, diodę nadawczą IR umieszczamy w bezpośredniej bliskości sensora IR lampy odbiorczej ( SB 600, 800 lub 900).
* konieczne jest wykonanie zasilania diody nadawczej ze żródła prądowego
Trzeba też wymienić baterię w odbiorniku z dwu AAA na baterię 9V i użyć stabilizatora 3V do zasilania odbiornika PHOTTIX by go nie uszkodzić.

Tyle opis mojego pomysłu, jak go zrealizuję w całości pokażę co i jak

Może ktoś zrobi taki układ szybciej niż ja elektroniczny laik ?