Close

Strona 2 z 51 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 502

Wątek: Radiowy CLS

  1. #11

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    No niekoniecznie...
    1. lampy
    2. body
    3. nadajnik i odbiorniki

    SU-800 to alternatywa dla Nikona D3, który nie posiada wbudowanej lampy umożliwiającej sterowanie CLS. W przypadku pozostałych puszek sterowaniem zajmie się wbudowana lampa.
    No ja narzekam ze swojej pozycji.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  3. #13
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lazik_s Zobacz posta
    Własnie zasada działania ma być bardzo podobna ( w dzisiejszych czasach tudno odkryć Amerykę ).
    Myślę jednak o urządzeniu mocowanym do body i lamp, dodatkowo ma też maskować błyski sterujące z lampy wbudowanej.

  4. #14

    Domyślnie

    Wstępnie chciałem na szybko nauczyć mojego PDA, który ma IrDA i oprogramowanie do nauki sygnałów. Niestety otrzymuję błąd podczas uczenia. A to byłoby dość ciekawe wysterować lampę poprzez PDA. Z pilotem zdalengo wyzwolenia błysku nie ma problemu, ale CLS nie trawi.
    Może ktoś zna do kompa dość tani reciver na USB, którym możnaby zrewersować sygnały wysyłane przez body?

    Spróbuję jeszcze z pilotem Onkyo i Grundiga, ale wątpię by podołały.

  5. #15
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Być może jest to kwestia częstotliwości sygnałów, a może w pakietach CLS istnieje zabezpieczenie przed kopiowaniem sekwencji.

  6. #16

    Domyślnie

    Tutaj jest rozwiązanie jakie planujesz podrobić. Oczywiście zastosowanie inne ale pomysł identyczny.
    http://www.dipol.com.pl/bezprzewodow...t-r_R94116.htm

  7. #17
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Czyli jest to możliwe, o ile CLS nie będzie stwarzał zbyt dużych problemów
    Urządzenie z Twojego pierwszego linku http://desmonddowns-ttlblflash.blogs...ng-su800s.html współpracujące z CLS ma jednak wadę konstrukcyjną wynikającą bezpośrednio z zastosowania IR. Takiego urządzenia nie można z powodzeniem stosować w świetle słonecznym (podobnie jak SU-800 i odbiorników IR wbudowanych w lampy).
    Ostatnio edytowane przez Art Erie ; 24-04-2010 o 20:08

  8. #18

    Domyślnie

    To tylko przykłąd i niestety do tego z komentarzem - nie działa. Nie wiem czy przedłużacz pilotów z Dipola by działał. Ja sprawdziłem dodatkowo moje uczące się piloty - nie działają. Sygnał jest odbierany ale niestety występuje błąd - może urządzenia RTV itd. odpowiednio kształtują przesyłane dane a ramka w CLSie jest zupełnie innej konstrukcji? Muszę poszukać innego oprogramowania do rejestracji sygnału na PDA lub znaleźć coś do kompa by taki sygnał zarejestrować.

  9. #19

  10. #20
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Obawiam się, że problem nie wynika z samego oprogramowania a z zastosowanych odbiorników i nadajników IR.
    Z tego co zdąrzyłem się zorientować w elemenatch elektronicznych, to transportory i inne elementy synchronizują na różnych częstotliwościach przykładowo TSOP1736 pracuje na 36MHz, a inny na 433MHz więc się nie dogadają...
    Do tego potrzebny jest pewnie oscyloskop i pełny zakres detektorów na różne częstotliwości.

    Cytat Zamieszczone przez KS Zobacz posta
    Świetny link, a pomysł czyania CLS za pomoca programu Audacity ( do muzy ) genialny!
    Ostatnio edytowane przez Art Erie ; 24-04-2010 o 20:25

Strona 2 z 51 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •