Close

Strona 17 z 51 PierwszyPierwszy ... 7151617181927 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 502

Wątek: Radiowy CLS

  1. #161

    Domyślnie

    Postawię zatem problem inaczej.

    Aby przefiltrować nieco powstałe wątpliwości i niezgodności.

    Co wiemy:
    - Jak działa CLS (dośc dobrze)
    - Jak szybko musimy przesyłać dane
    - Że możemy robić to przewodowo (układ QuadMan'a, czy mój po jego sugerowanym upgradzie)

    To znaczy, że da się po "kablu", bez analizy słów CLSu itd - czyli bez uP.

    Teraz pozostaje pytanie, jaki system transmisji radiowej zapewni nam szybkie przesyłanie tego zestawu sygnałów a jednocześnie jest odporny na zakłócenia ?
    Czyli jakim radiem możemy zastąpić ten nasz przewód.

    Phottixy jak się nie wyrobią, to w końcu nie są jedynymi transmiterami radiowymi na świecie. Można poszukać czegoś odmiennego, nie koniecznie z "fotograficznego podwórka", w ostateczności WiFi daje efektywnie z 1MB/s, czyli to jest możliwe

    Pozdrawiam,
    Tomek
    TymancjO /Tomasz Tomanek/
    głównie |D800|D700|80-200/2.8|85/1.8|17-35/2.8|
    "...to jest moja wina, i moge ja zwalić na kogo chcę!" Homer Simpson

  2. #162
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tymancjo Zobacz posta
    Postawię zatem problem inaczej.

    Aby przefiltrować nieco powstałe wątpliwości i niezgodności.

    Co wiemy:
    - Jak działa CLS (dośc dobrze)
    - Jak szybko musimy przesyłać dane
    - Że możemy robić to przewodowo (układ QuadMan'a, czy mój po jego sugerowanym upgradzie)

    To znaczy, że da się po "kablu", bez analizy słów CLSu itd - czyli bez uP.
    Takie są fakty

    Cytat Zamieszczone przez tymancjo Zobacz posta
    Teraz pozostaje pytanie, jaki system transmisji radiowej zapewni nam szybkie przesyłanie tego zestawu sygnałów a jednocześnie jest odporny na zakłócenia ?
    Czyli jakim radiem możemy zastąpić ten nasz przewód.
    Phottixy jak się nie wyrobią, to w końcu nie są jedynymi transmiterami radiowymi na świecie. Można poszukać czegoś odmiennego, nie koniecznie z "fotograficznego podwórka", w ostateczności WiFi daje efektywnie z 1MB/s, czyli to jest możliwe

    Pozdrawiam,
    Tomek
    Oczywiście że jest mnóstwo układów i gotowych zestawów, z pewnością coś dobierzemy.
    Jednak tego typu akcesoria fotograficzne sa fabrycznie wyposażone w odpowiednie mocowania, stopki i takie tam

    Nareszcie przyszły Phottix'y niestety nie moge się nimi teraz zająć. Pierwsze co zauważyłem, to podłączenie fotodiody bezpośrednio do styków nadajnika wyzwala sygnał radiowy ( nadajnik jest bardzo czuły ). Nie jest to oczywiście problem, bo zwarcie styków przez diodę można kluczować tranzystorem.
    Ostatnio edytowane przez Art Erie ; 10-05-2010 o 12:30

  3. #163

    Domyślnie

    Art Erie - przepraszam, nie śledzę wątku i nie wiem czy sprawa jest aktualna z tym sterowaniem diody IR. Tutaj zerknij na bazgroły. Najlepsza opcja 1, ale trzeba odwrócić fazę na wejściu.

  4. #164
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    OK! Dzięki.

  5. #165

    Domyślnie

    wpadłem na to przypadkiem, a nie mam czasu poszperać dokładnie o co chodzi.

    http://canon-board.info/showpost.php...&postcount=173

    Pozdrawiam,
    Tomek
    TymancjO /Tomasz Tomanek/
    głównie |D800|D700|80-200/2.8|85/1.8|17-35/2.8|
    "...to jest moja wina, i moge ja zwalić na kogo chcę!" Homer Simpson

  6. #166

    Domyślnie

    Pocket Wizardy działają na 433 MHz w wersji CE i nawet na niższej - 344 MHz w wersji USA. Taki sobie przyjeli standard i chca to zachować, by mieć kompatybilność wielu urządzeń, możliwośc "mieszania" PW Plus II z PW Multimax, z światłomierzami Sekonic i wreszcie z swoimi PW TT - przenoszącymi "canonowski CLS". Wersja na nikona miała byc już od jakiegoś czasu, przemiera jest przesuwana, ciągle są na etapie testów. Zapewne zachowuja tam te same "niskie" częstotliwości i nie wchodza na 2,4 GHz.
    Ale szczerze mówiąc to mają jakies problemy, a do wersji USA jest więcej uwag niz do wersji CE, co wskazuje na to, że sa "na styk" z częstotliwością.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 10-05-2010 o 15:49
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  7. #167
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Pocket Wizardy działają na 433 MHz w wersji CE i nawet na niższej - 344 MHz w wersji USA. Taki sobie przyjeli standard i chca to zachować, by mieć kompatybilność wielu urządzeń, możliwośc "mieszania" PW Plus II z PW Multimax, z światłomierzami Sekonic i wreszcie z swoimi PW TT - przenoszącymi "canonowski CLS". Wersja na nikona miała byc już od jakiegoś czasu, przemiera jest przesuwana, ciągle są na etapie testów. Zapewne zachowuja tam te same "niskie" częstotliwości i nie wchodza na 2,4 GHz.
    Ale szczerze mówiąc to mają jakies problemy, a do wersji USA jest więcej uwag niz do wersji CE, co wskazuje na to, że sa "na styk" z częstotliwością.
    433MHz i 344MHz to typowe nielicencjonowane częstotliwości w UE i Stanach, powinny bez problemu wystarczyć do przesłania kilku bitów informacji CLS. Nie wchodzą w 2,4GHz, bo im wyżej tym drożej (wyższa cena nadajnika i odbiornika).
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 10-05-2010 o 15:50

  8. #168
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Pierwsze testy z Phottix

    Do sterowania nadajnikiem radiowym wystarczy fotodioda wlutowana do styków zewnętrznych ( istotna jest polaryzacja diody).

    Test 1
    Do stopki odbiornika podpięta SB 800 ustawiona w M 1/128 – po oświetleniu fotodiody w nadajniku lampa generuje błysk.

    Test 2
    Konfiguracja jak wyżej, z tym że lampa w body ustawiona w tryb TTL (generuje przedłbyski sterujące) – przedbłyski sterujące pojawiają się również na lampie SB 800 ( oczywiście „na oko”, w tej chwili jeszcze niczego nie rejestruję ).

    Test 3
    Nadajnik jak poprzednio połączony z fotodiodą.
    Zmiana konfiguracji podłączenia lampy, tym razem odbiornik Phottix połączony za pomocą kabelka PC-PC bezpośrednio z SB 800 ( w swojej Sabinie dodatkowe gniazdo PC połączyłem równolegle z fabryczną diodą IR ).
    Lampa w trybie SU – sygnał z lamy wbudowanej w body, wyzwala błysk SB 800

    Test 4
    Konfiguracja jak w test 3, SB 800 ustawiona w tryb REMOTE – sekwencja CLS nie jest przekazana prawidło, lampa nie odpowiada; po kilku sekundach następuje pojedynczy błysk lampy.

    Postaram się teraz przygotować zestaw do zgrania przebiegów do kompa i zobaczymy sekwencję przekazywaną do lampy

  9. #169

    Domyślnie

    Czyli jednak nie jest aż tak źle, bo coś jednak działa.

  10. #170
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lazik_s Zobacz posta
    Czyli jednak nie jest aż tak źle, bo coś jednak działa.
    Sam tor radiowy działa, gdyż nie ma znaczenia czy sygnał z nadajnika wyzwalany jest zwarciem styków, czy wzbudzeniem fotodiody. Sekwencja CLS wyraznie jest przenoszona z błędami.
    Niestety jako "atomowy" elektronik mam problem z nadajnikiem IR, który ma przekazac sygnał do kompa.
    Ten co miałem przestał działać

    EDIT

    OK! już działa Padł zatrzask na baterii 9V

    EDIT II

    Chyba wszystko jasne


    Na wykresie obraz pojedynczego sygnału z odbiornika Phottix ( nadajnik wysterowany ręcznie przyciskiem).
    Widać wyrażnie rozciągnięcie impulsu...
    Przy aktywowaniu nadajnika sygnałem CLS mamy prawie identyczny sygnał, z małym pikiem na końcu ( wydłużona część sygnału „przykrywa” całą sekwencję CLS).
    Czas usunąć kondensator C2 z odbiornika
    Ostatnio edytowane przez Art Erie ; 10-05-2010 o 17:01

Strona 17 z 51 PierwszyPierwszy ... 7151617181927 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •