Close

Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 72

Wątek: Materac

  1. #31

    Domyślnie

    No dobra, ja pomecze to odwracanie materaca - w jakim celu sie to robi i czy jest to jakis wymog czy urban legend?
    Bo jesli wymog wplywajacy korzystnie na materac (nie wiem w jaki sposob) to po co w takim razie produkuje sie materace o roznych pokryciach/wypelnieniach z kazdej strony? Przeciez jesli delikwent sie przyzwyczai do miekkiego lateksu to po odwroceniu materaca bedzie mu ciezko spac na twardszym kokosie...

    Mozecie mi to wyjasnic ? Bede wdzieczny bo juz sam nie wiem co myslec i czy utrzymac sie w budzecie czy zrezygnowac z czegos na korzysc Estrelli Lux

    Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

  2. #32

    Domyślnie

    Byłem na szkoleniach kilku firm produkujących materace i zawsze była mowa o odwracaniu góra dół i przód tył, tak co kilka miesięcy. Mimo zaawansowanej technologii jednak następuje wygniatanie. W przypadku pokrowców zima/lato przekładka następuje przy okazji zmiany pory roku. Firmy te jednak nie miały w ofercie materacy mających na różnych stronach różne twardości. W takim przypadku przewracanie może faktycznie sprawić dyskomfort.
    Moja wiedza jest sprzed 5 lat. Może coś się zmieniło w używanych materiałach.
    Pamiętam, że jedna z firm miała w stalażach i w materach wkładki sprężynujące z jakiś tworzyw używanych w technologii kosmicznej NASA, dzięki którym materac zawsze (gwarancja dożywotnia) miał mieć takie same właściwości, tzn po ugięciu zawsze wróci do tego samego położenia - czyli nie trzebaby było go przewracać. Ale ceny materacy zaczynały się od 6-7 tys. zł plus stelaż 3-4 tys zł. Czyli razem ok 10 tys zł.
    D90, N18-200, N50/1.8D, SB600,

  3. #33

    Domyślnie

    ja rozumiem sens takiego odwracania jeśli masz symetryczne warstwy z obydwu stron
    w ogóle nie rozumiem sensu kupowania materaca który z jednej strony jest iiny a z drugiej inny...
    Jak już dobierzesz idealny materac dla siebie to po co to zmieniać ?
    ja mam to samo z dołu i z góry.
    w sumie trzeba wspomniećjeszcze o stelażach bo dobry materac to chyba 70% sukcesu trzeba do tego również mieć sensowny stelaż który ma regulację twardości i odpowiedniej giętości szczeble.
    niestety bez tego nie można kozystać w pełni z zalet materaca
    ja za ramę łóżka dałem chyba niecałe 2 tysie a za materace ze stelażami około 4,5 tysia.
    Ale jakby na to spojrzeć to przecież człowiek w łóżku spędza 8 godzin na dobę więc chyba warto w to zainwestować... dobry fotel do kompa kosztuje 800-1000 zł i pewnie nie jeden go ma
    co tam fotel buty naszych żon kosztują podobnie.... czemu więc oszczędzać na własnym zdrowiu ?

    więc Strus moja sugestia jest taka zebyś wybrał najwygodniejszy materac dla siebie
    7 strefowy ze zdejmowanym pokrowcem i jesli masz drewniane deski w łóżku to wymieniłbym je na styelaż...
    i nie ma co żałować pieniedzy na to... bo to jedna z lepszych inwestycji
    Ostatnio edytowane przez wonito ; 09-09-2011 o 09:09
    Podpis zgodny z regulaminem forum

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wonito Zobacz posta
    w ogóle nie rozumiem sensu kupowania materaca który z jednej strony jest iiny a z drugiej inny...
    nie bardzo rozumiem co masz na mysli... piankowe materace maja czesto inna konstrukcje,
    ktora nie jest symetryczna i takiego materaca nie obraca sie gora-dol.
    Nalezy za to obrocic go np. raz na pol roku przod-tyl.

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sote Zobacz posta
    nie bardzo rozumiem co masz na mysli... piankowe materace maja czesto inna konstrukcje,
    ktora nie jest symetryczna i takiego materaca nie obraca sie gora-dol.
    Nalezy za to obrocic go np. raz na pol roku przod-tyl.
    no dokładnie odpowiadam Strusowi że jeśli materac różni się górą i dołem to się go nie obraca
    a moim zdaniem nie ma sensu kupowanie materacy które na górze są miękkie a na dole maja wkładkę kokosową
    czyli defacto kupujeś pseudo dwa materace... to kiepski pomysł.
    kupując natomiast materac który ma symetryczna budowę i po obu stronach identyczne właściwości można obracać go w każdą strone maksymalnie wydłużając jego żywotność beż uszczerbku na komforcie.
    Podpis zgodny z regulaminem forum

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wonito Zobacz posta
    a moim zdaniem nie ma sensu kupowanie materacy które na górze są miękkie a na dole maja wkładkę kokosową
    czyli defacto kupujeś pseudo dwa materace... to kiepski pomysł.
    sa tez materace ktore maja roznej twardosci pianki, a nie kokos

    kupując natomiast materac który ma symetryczna budowę i po obu stronach identyczne właściwości można obracać go w każdą strone maksymalnie wydłużając jego żywotność beż uszczerbku na komforcie.
    i tak nie chce mi sie wierzyc, ze materac moze miec takie same wlasciwosci np. po 10 czy 15 latach...

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grzybu Zobacz posta
    Ja też właśnie jestem na kupnie
    Jak można być "na kupnie"...?
    Krzysztof Paszkiewicz

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sote Zobacz posta
    sa tez materace ktore maja roznej twardosci pianki, a nie kokos
    oczywiście są ale sam powiedz widzisz w tym sens?
    dobierasz materac do wagi ustawiasz idealnie stelaż spisz sobie pól roku zadowolony a potem...
    obracasz i masz dużo twardszy materac...
    takie materace to raczej oszczędność produkcji zamiast wdóch mają jeden a uzytkownik sobie sam wybiera stronę...
    po co więc kupować taki materac? chyba że jest to jednostronny materac o przemyslanej bydowie, to już kwestia czy będzie wygodniejszy od innych.

    ps.
    po 15 latach to by wypadało dom zmienić... nie tylko materac
    Ostatnio edytowane przez wonito ; 09-09-2011 o 09:54
    Podpis zgodny z regulaminem forum

  9. #39

    Domyślnie

    Hhmmm. I zasadniczo nadal nic nie wiem
    Jesli taki sam z 2 stron to przekroczymy budzet i wezmiemy Estrelle Lux, tylko pokrowiec sobie jeszcze dobierzemy.
    Jesli obie strony rozne to pewnie wezmiemy artbi3 London.
    400-500zl roznicy jednak jest warte zastanowienia...

    Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

  10. #40

    Domyślnie

    Strusiu - testowales ktorys z nich? Polozyles sie na chwilke?
    Moim zdaniem to jest najwazniejszy test!
    Ja jak wybieralem z moja druga polowa materac, to czesto bylo tak,
    ze dla niej byl ok, dla mnie nie do przyjecia i oczywiscie odwrotnie
    W koncu jednak znalezlismy taki, ktory pasowal nam obojgu.
    Po tym jak polozylem sie na wieluuuu materacach, na bank bym nie kupil tego "sprzetu" zdalnie, bez wyprobowania.

Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •