Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Białe Linie

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bad4Good Zobacz posta
    Stig - po to się robi takie aparaty, żeby jednak zdjęcia robiły, i to nawet na wysokich ISO.
    Gdybys mial ISO 102 400 tez bys zalozyl watek, ze g... na takim zdjeciu widac?


    Cytat Zamieszczone przez Bad4Good Zobacz posta
    Na 6400 szum jest oczywisty, ale białe linie już nie. Kto opublikuje taką fotę?
    A malo widziales fot z bledami zwiazanymi scisle z konsekwencja tego, ze sprzet jest cyfrowy? Jesli na zdjeciu widac wazny fakt, to nikt sobie w zadnej redakcji takimi duperelami glowy nie zawraca.
    Druga sprawa, ze podales linka do zdjecia z takim defektem, wykonanego na ISO 25 600, A dopiero teraz wspominasz, ze masz taka przypadlosc na ISO 6400.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  2. #12
    Oszczędny w słowach Awatar Kwiatus
    Dołączył
    06 2005
    Miasto
    Warszawa / Bridgwater
    Posty
    105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bad4Good Zobacz posta
    W moim D700 ( i nie tylko moim), na wysokich czułościach pojawiają się białe linie, które dyskwalifikują zdjęcie pod każdym względem.
    Czy funkcję Active D-Lighting masz włączoną na stałe? Czytałem, że ta funkcja przy wysokich iso może wzmagać albo wręcz generować zwiększone zakłócenia w tym banding. Spróbuj przetestować z D-lightingiem włączonym i wyłączonym i zobacz czy jest różnica i czy to coś zmienia.
    http://www.sfoto.ayz.pl/kwiatusFX
    http://swiatfoto.pl
    | D300S | D70S | 17-55 2.8 | 18-70 3.5-4.5 | 50 1.4 | 80-200 2.8 AF D ED | SB-800 |

  3. #13

    Domyślnie

    nie ma sprawy - wieczorem coś wstawię ...
    D300s D70 N12-24 N28-105 N70-300 SB900 DIIV8-4,6

  4. #14

    Domyślnie

    Widać, że jeżeli serwis wymienił matrycę, to jest to wada podlegająca naprawie i tyle. A że dość częsta - pech. Ja mam coś podobnego u siebie i wieki temu już to obserwowałem i pisałem o tym. Podobnie ludzie na całym świecie. Ale to widać są wyjątki, a nie reguła i należy reklamować. Po prostu.

  5. #15

    Domyślnie

    "Gdybys mial ISO 102 400 tez bys zalozyl watek, ze g... na takim zdjeciu widac?" Stig - skąd ta pewność, po czym wnosisz? Poza tym bez znaczenia, że ISO 6400, na 25 600 też ich nie powinno być. Jakoś w D3s nie zauważyłem nawet na 102 400. Jeśli rzeczywiście jest to wada podlegająca reklamacji, to skonsultuje się z serwisem. A z tym D-Lighting to potestuje, czy rzeczywiście to ma jakiś wpływ.

  6. #16

    Domyślnie

    Potestuj, u mnie nie ma to wpływu.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bad4Good Zobacz posta
    "Gdybys mial ISO 102 400 tez bys zalozyl watek, ze g... na takim zdjeciu widac?" Stig - skąd ta pewność, po czym wnosisz?
    A gdzie tam jest napisane, ze mam pewnosc? To bylo pytanie! Widac przeciez po odpowiednim znaku na koncu zdania...


    Cytat Zamieszczone przez Bad4Good Zobacz posta
    Poza tym bez znaczenia, że ISO 6400, na 25 600 też ich nie powinno być.
    Niby po czym to wnosisz? Czy producent aparatu zapewnil Cie, ze przy wysokich ISO nie bedzie zadnych niespodzianek? Jak widac po powyzszych wypowiedziach, wymieniaja takie problematyczne matryce w ramach gwarancji, ale rownie dobrze mogliby to zlac (tak jak np. wczesniejszy banding, ktory reklamacji nie podlegal).
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  8. #18

    Domyślnie

    Stig, ale według mnie sprawa jest tu dość prosta. Pewne egzemplarze się różnią na niekorzyść. Czyli widać, że to jest problem produkcyjny, selekcyjny, kontroli jakości. A nie jest to wada typowa dla wszystkich modeli jak np. blooming, czy pojawiające się po pewnym czasie martwe piksele.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mOSAd Zobacz posta
    Stig, ale według mnie sprawa jest tu dość prosta. Pewne egzemplarze się różnią na niekorzyść.
    Moze byc tez tak, ze problem wystepuje w kazdym aparacie, tylko nie wszyscy go dojrzeli, albo nie wszyscy fotografowali akurat w takich warunkach (zrodla swiatla na czarnym tle i wysokie ISO), w jakich to najczesciej sie objawia.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kwiatus Zobacz posta
    Czy funkcję Active D-Lighting masz włączoną na stałe? Czytałem, że ta funkcja przy wysokich iso może wzmagać albo wręcz generować zwiększone zakłócenia w tym banding. Spróbuj przetestować z D-lightingiem włączonym i wyłączonym i zobacz czy jest różnica i czy to coś zmienia.
    a czy aby nie jest tak, że d-lighting działa tylko do iso 1000 (albo coś koło tego) ?? bo siakoś tak mi się po głowie tłucze, że cuś takiego napisali byli w instrukcji

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •