Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11

    Domyślnie

    Nie skreslaj od razu D3000.Ustepuje D5000 tylko i wylacznie pod wzgledem szumow i tylko tym.Miedzy 12mpx a 10 nie ma praktycznie roznicy. A moze D3000+18-55VR+35/f1.8...jasna stalka i zobaczysz co to sa ostre zdjecia.
    Fuji S5Pro / F801 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 /
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Nie skreslaj od razu D3000
    Ja bym skreślił... konkurencja w tej cenie ma znacznie lepszą ofertę...
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  3. #13

    Post

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    Ja bym skreślił... konkurencja w tej cenie ma znacznie lepszą ofertę...
    Zgadzam się z przedmówcą w całej "powściągliwości" - bez zastanawiania bierz 5000.

  4. #14

    Domyślnie

    Choc sam posiadam D5000 i sprawuje sie bardzo dobrze to zgodze sie, ze z tym budzetem warto sprawdzic oferte Canona.

  5. #15

    Domyślnie

    D3000 bym nie brał, lepiej poszukać coś u Canona w tej granicy cenowej. Jeżeli musi to być Nikon to lepiej aby to był D5000 ze względu na matrycę CMOS i niskie szumy z tym związane - jest to największa i istotna zaleta w porównaniu do D3000. Jednak również szukałbym odpowiednika D5000 u Canona (nie wiem czy teki jest). Szkła do D5000 czy D3000 z AF są jeszcze drogie, a lepiej jakby aparat miał jednak "śrubokręt". Osobiście posiadam D5000 i jestem zadowolony z jakości zdjęć, często zdjęcia wykonuję wieczorem na ISO 800 do 3200 i naprawdę wyglądają dobrze. Uchylny ekran przy robieniu zdjęć wieczorami zamykam, aby nie świecił po oczach, czyli manualne wyłączanie LCD dobra sprawa. Co obiektywu to wybrałbym 18-105mm - bardziej uniwersalny i dobry. Przekładanie obiektywów jest męczące. Czy tak naprawdę potrzebujesz te 200mm?
    Ostatnio edytowane przez Kris1109 ; 19-04-2010 o 19:37
    D5000 + Nikkor 18-55G VR, Nikkor 50 1.4G

  6. #16

    Domyślnie

    Zestaw D5000 + Nikkor 18-105VR.To jest zestaw,który na długo Cię zadowoli.Aparat o ogromnych możliwościach i bardzo przyjazny.Obiektyw superostry,o świetnym zakresie ogniskowych.
    A new shit has come to light...

  7. #17

    Domyślnie

    z podanych 2 tylko D5000.

    Niemniej ja osobiście radzę rozważyć kwestie ergonomiczne także: np. dla mnie, faceta przeciętnego wzrostu i budowy, o niekoniecznie gorylich rękach trzymanie entrylevelowych puszek jest po prostu męczące i niewygodne(to uwaga także do systemu Canona/Olympusa/Sony). Nie wyobrażam sobie trzymania go w dłoni przez kilka godzin z małymi przerwami - czy to podczas spaceru, koncertu czy czegokolwiek innego. Pod tym względem zdecydowanie brałbym D90, chociaż to operacja niemal na granicy podanego przez Ciebie budżetu. Ale jest to też puszka, z której tak szybko się nie "wyrasta" jak z D40/D60/D3000/D5000, choćby ze względu na obsługę szkieł bez silnika AF.
    Mędrca szkiełko i oko.

  8. #18

    Domyślnie

    Bierz D5000 i 18-105 VR . Super zestaw. Jeżeli myślisz o D3000 to ja bym pomyślał o jakim Canonem 400D, 450D, 500D lub 550D . Kolega oststnio kupił 450D za 800 zł . Zrobione miał 7000 zdjęć . Super zestaw . Do tego 18-55 IS i działasz . Potem 50 1,4 (wymiata)

    Powodzenia
    Czarek

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •