Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    Jeżeli można, to sugerowałbym raczej skorzystać z metra w drodze z Sacré Coeur na Père Lachaise. Zyskacie na czasie.
    Co racja to racja ale muszą jeszcze "zaliczyć" Pompidou. Stąd propozycja "spaceru" . Dopiero później można
    "odbić na wschód" na cmentarz.

    Właśnie zauważyłem, że dość mocno skróciłem wam pobyt . Jednak to nawet lepiej bo możecie ocenić ile czasu na co potrzeba i wszystko sensowniej rozłożyć w czasie.
    No i mała korekta ale dość istotna . Oczywiście z Louvre-u kierujcie się na WSCHÓD brzegiem Sekwany aby dojść do Cite i katedry NotreDame. Przyjemny spacer
    obok stoisk bukinistów.
    Ostatnio edytowane przez stomate ; 15-04-2010 o 19:41

  2. #12

    Domyślnie

    Jestem ponownie

    Jeśli nikogo nie nudzę to zapraszam...

    Przeglądnąłem cały wątek i wydaje mi się, że wkradła się pomyłka dotycząca wybranego hotelu
    Ten linkowany znajduje się w XVIII-stym Paryżu. Paryskie dzielnice XVII, XVIII, XIX (szczególnie) i XX to dzielnice nazwę to dyplomatycznie "tańsze". Tłumaczyć co to oznacza nie muszę ALE ZAZNACZAM, ŻE ABSOLUTNIE NIE MA REGUŁY! Może być fajnie i super ale może też być "wesoło" . Nadmienię tylko, że północna część AGLOMERACJI paryskiej jest jedną z najchętniej wybieranych przez m.in. młodą "polską emigrację". Wnioski każdy wyciąga sam.
    Tyle uwag odnośnie wybranego hotelu.
    Natomiast... Jeżeli przyjmiemy, że kwota 70 Euro (za dobę za pokój dwuosobowy) jest kwotą akceptowalną to proponuję naprawdę przyzwoity hotel http://melodieparis.com/. Koszt doby to 65 Euro. XV dzielnica. Jednak nigdy nie spodziewajmy się luksusów. Dodam tylko, że m.in. dzielnica XV zailczana jest to tzw. dobrych dzielnic MIASTA Paryża. Z tego co widzę są wolne miejsca w terminie od 30.04 do 3.05. Wybór pozostawiam Wam .

    Teraz troszkę o trasie przejazdu.

    Absolutnie zgadzam się z Tr0n-em, że przejazd przez Luxembourg będzie dobrym (jeśli nie najlepszym) rozwiązaniem. Trasa przejazdu - SPOKO (jak to mówi dzisiejsza młodzież ) a sam Luxembourg (zarówno jako Państwo jak i miasto) zachwyca urokiem i (jak dla mnie) oryginalnością. WARTO! Tym bardziej, że znajduje się niemal na trasie przejazdu. No i taka przyjemna przerwa w podróży pozwala zregenerować siły i spokojnie pojechać dalej.

    Wrócę teraz do samego Paryża.
    Szczególną uwagę zwracam na fakt, że PARYŻ TO WIELKIE MIASTO! To nie Warszawa razy 3 ale razy (niemal) 10. Tak, tak! Aglomeracja paryska (a więc wszystkie dzielnice jak i ościenne departamenty - odzielone tylko bulwarem Périphérique czyli wielką obwodnicą Paryża) to aż 13/14 milionów ludzi! (tak naprawdę to szlag wie)
    Zwrócę tylko uwagę, że "trasa turystyczna" jaką Wam zaproponowałem to "zaledwie" 30 km spaceru

    A propos fotografowania:
    "Plenery fotograficzne" w Paryżu są dosłownie wszędzie. To miasto odróżnia się tym od innych, że całe jest "fotogeniczne". Ulice, kamienice, zabytki, budowle małe i duże, kościoły, ludzie (tu uwaga - nie każdy mieszkaniec Paryża pozwala sobie robić JAKIEKOLWIEK zdjęcia! - nawet te, które "łapią go" w kadrze mogą nie zostać zaakceptowane. Trzeba umieć odróżnić turystów (którym i tak to wisi) od RODOWITYCH mieszkańców miasta. Nie jest to wbrew pozorom trudne.
    Wszystkie, zaznczam wszystkie obiekty możecie fotografować do woli. Rano, w południe, wieczorem, w nocy. Co prawda na fotografowanie z użyciem statywu trzeba mieć zgodę władz miejskich ale nie zawracejcie sobie specjalnie tym głowy. Zwróćcie tylko uwagę w momencie wieczornego lub nocnego wyjazdu na Wieżę i (tu trzeba wejść schodami) Łuk Tryumfalny (bezwzględnie trzeba wjechać i wejść na te obiekty po zmroku!) wnosząc statyw. Proponuję dobrze je schować. Obsługa tych miejsc może się czepiać.
    No i niekończący się temat fotografowania Wieży w nocy. Tak, iluminacja (ale TYLKO ONA) jest utworem autorskim i własnością swojego twórcy. Jednak FOTOGRAFOWANIE JAK I PUBLIKOWANIE zarówno na forach jak i we włanych galeriach internetowych jest darmowe i NIE JEST NARUSZENIEM TYCH PRAW! JEDYNIE KOMERCYJNE (i to tylko niektóre pola eksploatacji) wykorzystanie wymaga zgody i odpłatności. Wszystko zależy od rodzaju publikacji, nakładu itd. Voilà!
    No i chyba najważnieszy temat - bezpieczeństwo osób z aparatem.
    Nie jest mi znany przypadek ataku lub napaści na grupę osób. Z regóły temat dotyczy osób poruszających się w pojedynkę w złym miejscu o złej porze. Jak wszędzie . Osobiście kilkukrotnie widziałem osoby (pary) obwieszone (dosłownie) sprętem fotograficznym zarówno C jak i N. Widziałem gości z H3D i Mamiyami. Raz gościa z Leicą M8. Wielki format Sinara na statywie też trafiłem (facet robił pocztówki!). Sam łażę jak debil z dużą puszką wszędzie gdzie popadnie i SPOKÓJ! Jednak wieczorem lub w nocy polecam plenery w grupie. ABSOLUTNIE nie wyciągajcie aparatów po godz. drugiej w nocy pod wieżą! Nawet jak będziecie w dużej grupie! Nie jest to wogóle pora na spacery w tym miejscu. Poza tym drobnym szczegółem CAŁONOCNY Paryż jest SUPER! Nad ranem (tak do 8 jest totalny spokój). Jeśli ktoś lubi fotografię architektury bez udziału czynnika ludzkiego to najlepszą porą jest właśnie poranek. Należy pamiętać o wschodzącym słońcu, które pięknie oświetli nam wieżę z lewej strony (jeśli będziemy na "Trocadero") i z prawej jeśli będziemy na Polach Marsowych. Louvre-u nie da się sfotografować rankiem (chyba, że ktoś ma mocną kontrę). Za to Łuk Tryumfalny będziemy mieć oświetlony pięknym, ostrym światłem jeśli ustawimy się na Polach Elizejskich. Oczywiście zakładam, że będzie pogoda .

    To tyle. Wiem, że skromnie ale lepsze to niż nic. Jeśli kogoś szczególnie interesują jakieś indywidualne akcje zapraszam na PM. Chętnie odpowiem na pytania i pomogę.
    Ostatnio edytowane przez stomate ; 17-04-2010 o 19:01

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grzesiek_G Zobacz posta
    Stomate to teraz pierwsze pytania:

    1. napisałeś:
    No właśnie dlaczego?
    2.Jakie obiekty są szczególnie polecane do zdjęć nocnych? Które mimo atrakcyjności, ze względu na „atmosferę” odradzasz?
    3.Wieża Eiffla – wycieczka na wieżę (wyjazd na wieże)– rano południe wieczorem? Kiedy najlepiej?
    4. Czy warto np. wyjechać rano i powtórzyć wyjazd nocny (ok 21?)? Da się robić z wieży zdjęcia ze statywem?
    Jak w każdym dużym mieście pora nocna "budzi" większą liczbę amatorów cudzej własności. Paryż niestety nie jest wyjątkiem.

    Jednak do godz. 24 - 1 turystów jest tak dużo (a co za tym idzie również Policji - jednak jej nie zauważycie ), że można się czuć bezpiecznie. Później jest tylko gorzej. Aspekt bezpieczeństwa to dość skomplikowany temat zależny od dzielnicy, okresu w jakim odwiedzamy Paryż czy choćby, najnormalniej w świecie, szczęścia. Podkreślam cały czas - nie demonizuję, uczulam.
    A propos policji. Niech was np. nie zdziwi facet w czarnej skórze (kurtce oczywiście ) z pomarańczową opaską na prawym ramieniu. To stuprocentowy policjant. Należy bezwzględnie podporządkować się jego poleceniom w przypadku kontaktu. Raczej nie będzie się legitymował ale też rzadko zdarzają się "przebierańcy".

    Najlepsze zdjęcia nocne to te wykonane z wysokości. Np. z wieży Eiffel-a czy wieżowca Montparnasse. Na 59 piętrze jest "taras". Wyjazd na górę i w zasadzie cały Paryż "jest wasz" . Wieczorny wyjazd na wieżę - obowiązkowo. Wieczorne wyjście (niestety schodami) na Łuk - obowiązkowo. Jak już zrobicie zdjęcia Champs-Élysées z tarasu na Łuku Tryumfalnym to powtórzcie je z będąc z powrotem na dole. Najlepiej z osi jezdni . Pięknie wygląda nocny, oświetlony, Louvre. Zarówno Katedra jak Bazylika warte są zdjęć nocnych. Kabaret nocą wygląda lepej niż w dzień jednak tam asekurujcie się wzajemnie. Duże puszki natychmiast ściągają uwagę. Nie tylko jako obiekt pożądania.
    Tak naprawdę "tematy dzienne" powtarza się po zmroku. Wszystkie obiekty warte fotografowania w dzień są pięknie oświetlone. Temat fotografowania ze statywem poruszyłem wcześniej ale powtórzę: "na ziemi" spoko. Małe statywy nie są problemem również "na wysokościach" pod warunkiem, że je "przemycimy" i umiejętnie ich użyjemy na górze. Jednak tu znowu nie ma reguły. Można trafić na obsługę, która to olewa ale trafiają się także czepialscy.
    Ostatnio edytowane przez stomate ; 18-04-2010 o 21:56

  4. #14

    Domyślnie

    zastanówcie się nad tymi hostelami http://www.hotelf1.com/gb/home/index.shtml
    D700, N70-200/2.8, N50/1.4, N85/1.8, N35/2.0, SB800,

  5. #15

  6. #16

    Domyślnie

    ale skoro ktoś już wykopał to zapytam odbyła się ta wyprawa czy nie?
    Pojawiam się i znikam...

  7. #17
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Skoro na tym podforum są inne tematy z tej wyprawy, ze zdjęciami - tzn, że była
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Skoro na tym podforum są inne tematy z tej wyprawy, ze zdjęciami - tzn, że była
    nie widziałam/nie zaglądałam ale skoro tak to lecę pooglądać i dzięki za info
    Pojawiam się i znikam...

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •