Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Question Rola przycisku OK - D90

    Witam.
    Już jakiś czas temu podczas zapoznawania się z instrukcją d90 nie udało mi się zmusić aparatu by reagował, po przeprowadzeniu konfiguracji w MENU, na przyciśnięcie klawisza OK wybraną tam funkcją (np. naciśnięcie OK powoduje wybór centralnego punktu ostrości, albo podświetla aktywny pkt. ostrości) dziś chciałem spróbować jeszcze raz ale albo pominąłem coś z tej instrukcji albo jest jakiś bug bo u mnie to nie działa. Jeśli ktoś ma chwilkę będę wdzięczny za sprawdzenie w swoim body.

    MENU>
    Menu Ustawień Osobistych>
    f - elementy sterujące>
    f2- PRZYCISK OK (tryb fotograf.)>

    Pzdr

  2. #2

    Domyślnie

    W moim D90 działa zgodnie z opisem w instrukcji, nic dodać nic ujać.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mario.Osh Zobacz posta
    Witam.
    Już jakiś czas temu podczas zapoznawania się z instrukcją d90 nie udało mi się zmusić aparatu by reagował, po przeprowadzeniu konfiguracji w MENU, na przyciśnięcie klawisza OK wybraną tam funkcją (np. naciśnięcie OK powoduje wybór centralnego punktu ostrości, albo podświetla aktywny pkt. ostrości) dziś chciałem spróbować jeszcze raz ale albo pominąłem coś z tej instrukcji albo jest jakiś bug bo u mnie to nie działa. Jeśli ktoś ma chwilkę będę wdzięczny za sprawdzenie w swoim body.

    MENU>
    Menu Ustawień Osobistych>
    f - elementy sterujące>
    f2- PRZYCISK OK (tryb fotograf.)>

    Pzdr
    To nie działa przy automatycznym wyborze pola ostrości (a1) i przy blokadzie wybieraka pola ostrości (L).

  4. #4

    Domyślnie

    Hehe faktycznie wybór pól ostrości musi być różny od automatyczny, nie wiem czemu cały czas myślałem ze właśnie w trybie automatycznym magiczny OK sprawi że wybór pól będzie zmieniony chwilowo na pojedynczy centralny...
    Dzięki, wiedziałem że można na Was liczyć :]

  5. #5
    Oszczędny w słowach Awatar sonicq
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    161

    Domyślnie

    ale jeśli chcesz to dało się zmieniać po naciśnięciu zdaje się 'funkcyjnego' pomiędzy trybami pomiaru ostrości. Nie pamiętam który to dokładnie przycisk ale da się na pewno bo niedawno wertowałem instrukcję i sprawdzałem jak to działa.
    Możesz wtedy mieć "jednym przyciśnięciem" centralny punkt /wybór pola/ lub automat.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sonicq Zobacz posta
    ale jeśli chcesz to dało się zmieniać po naciśnięciu zdaje się 'funkcyjnego' pomiędzy trybami pomiaru ostrości. Nie pamiętam który to dokładnie przycisk ale da się na pewno bo niedawno wertowałem instrukcję i sprawdzałem jak to działa.
    Możesz wtedy mieć "jednym przyciśnięciem" centralny punkt /wybór pola/ lub automat.
    Może przypisac funkcyjnemu + pokrętło zmianę wyboru pola ostrości, F3.

  7. #7
    Oszczędny w słowach Awatar sonicq
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    161

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fiod Zobacz posta
    Może przypisac funkcyjnemu + pokrętło zmianę wyboru pola ostrości, F3.
    nie zmianę pola a zmianę TRYBU wyboru pola ostrości. Instrukcja str 197, ustawienie 2 dla F3.
    edit. po drugim przeczytaniu można w sumie to też dobrze zrozumieć ale teraz już na pewno mamy jasność.

    Mario.Osh
    F2 - tu masz jedynie ustawienie centralnego punktu dla pola ostrości - nie działa w automatycznym doborze punktu ostrości. Strona wcześniej w instrukcji
    F3 - jw.

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez sonicq ; 16-04-2010 o 01:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •