Close

Strona 2566 z 3830 PierwszyPierwszy ... 156620662466251625562564256525662567256825762616266630663566 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 25 651 do 25 660 z 38297
  1. #25651

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez superkomornik Zobacz posta
    Na dniach ściągałem oponę klientowi która była zalana Stansem i po 3 m-cach mleka już nie było.
    Nie było, bo wyciekło, czy wyschło ? Ja otwieram oponę po roku i jest w niej mleko (Stans) i do tego płynne.

  2. #25652

    Domyślnie

    Było wilgotno ale nic płynnego. Opona nie była łatana ale może coś drobnego uszczelniało się w trakcie użytkowania.
    Pozdrawiam, Damian Nowakowski
    1x1
    Bękarty Kolarstwa

  3. #25653

    Domyślnie

    Wlałem po 60 ml na oponę, bo taką strzykawkę miałem. Zostało mi w butelce jeszcze ok. 120 - 130 ml czyli na jeszcze raz. U mnie rower wisiał na hakach od maja. Powietrze powoli schodziło z opon, nie ściągałem ich, ale jak machałem kołem to nie było słychać chlupotania.
    Dziś się przeturlałem po okolicy i spoko, oprócz tego, że na góralu ciężko , ale z drugiej strony pojechałem po takim terenie, że gravela bym chyba więcej prowadził niż jechał na nim. Jestem niezmiennie pod wrażeniem jak Vittoria Barzo 2,25 jeździ w piasku. Dałem radę nawet w takim głębokim, świeżo wysypanym piasku. Na przodzie ta opona raczej długo zostanie ze mną.

    Wracając do mojego gruza, to jednak rury puściły. Urwało je zaraz za spawem.
    W każdym razie napisałem pismo, że jeżeli uznają moje roszczenie to chciałbym ramę wykonaną z innego materiału lub zwrot pieniędzy, bo się boję, że to może być jakaś wada fabryczna, która może spowodować podobną zrywkę w dalece mniej korzystnych dla mnie warunkach. Zostawiłem w czwartek mechanikowi i umówiłem się z nim, że za dwa tygodnie się odezwę. Velo ma 30 dni na rozpatrzenie roszczenia. Nawet jak uznają i oddadzą to samo, to raczej kupię jakiś frameset i poskładam na nim. Jak nie uznają, to i tak nie będę miał innego wyjścia. Koła sobie tylko zostawię z tego roweru, bo póki co są bardzo spoko. O dziwo przednie jest nadal proste, ewentualnie będzie wymagało delikatnej korekty na centrownicy. Tarcza jest za to do wymiany.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  4. #25654
    Oszczędny w słowach Awatar Nduro
    Dołączył
    10 2019
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    86
    Wpisów
    1

    Domyślnie

    Prawie zawsze obok sprawu puszcza, a nie bezpośrednio na nim. Spaw jest utwardzony i studzony gazem to osłona przed dostaniem się powietrza(tlen) powstaje wtedy utlenianie spoiny, oraz by w spoinie nie tworzyły się pory od azotu przez co jest kruchy i porowaty Namieszałem trochę ale myślę że wiesz o co chodzi. Jeśli było z prądami nie halo mogło naruszać strukturę metalu łączonego za spawem, podtopienia itp. Trudno diagnozować co było przyczyną. Poprostu j.bło i po co drążyć fuszerka.
    Jak ci wyślą ramę i będzie wizualnie tak samo skopana na spawach powiedz że jej nie odbierzesz, a jak się będą upierali to że ją wysyłasz na badania nieinwazyjne do Instytutu spawalnictwa w Gliwicach i powołasz jakiegoś biegłego. Do tego nagłośnisz sprawę reklamacyjną w mediach społecznościowych. Oczywiście z głową i grzecznie bo mogą cię pozwać,że im niszczysz reputację,koleś kiedyś walczył z krossem i tak się skończyło. Za pyskaty w postach był. W każdym bądź razie nie wiem czy to się będzie ci opłacało, ale zagrać vabank z pokerową miną możesz o prześwietlaniu rentgenem spawów bo się boisz o życie. Moje spawy lata temu jeździły na kontrolę do Gliwic bo praca tego wymagała.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Nikon D7200 & D5200 & Sony A6000

  5. #25655

    Domyślnie

    Wątpię żeby mi się chciało pałować. Bardziej cenię sobie swój święty spokój. Dostanę to samo to będę jeździł lub pchnę od razu (z opisem, że poprzednia pękła). Zależy jak szybko będę mógł kupić inny frameset.
    Wrocławska polibuda też robi takie prześwietlenia. Kolega jak lata temu kupił potestowe FS MTB z ramą karbą, to oddał na naszą polibudę, żeby mieć pewność, że rower się pod nim nie złoży.
    Tyle, że to kolejna wydana kasa, którą lepiej przeznaczyć na coś fajniejszego. Ja jeszcze z tego nieroszczeniowego pokolenia.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  6. #25656

    Domyślnie

    Kupiłem sobie dzisiaj Brooksa Flyera. Ciekawe czy to wygodne będzie. Jeszcze muszę uchwyty zmienić na coś wygodnego, pedały, bo stare są wytarte. Stopka by się przydała, bo od nowości nie ma (czyli z 8 lat) no i łańcuch + zębatki pewnie, bo przeskakuje, jak się mocniej nadepnie.

  7. #25657

    Domyślnie

    @Umbra nie zrażaj się na początku, skórzane Brooksy trzeba wysiedzieć, potem podobno są ultrawygodne. Trochę jak ze skórzanymi butami czasem.


    Szukam kasku szosowego, może być z tych droższych. Może być z MIPS, ale nie musi. W rozmiarze ok. 60 cm. Najlepiej, żeby rozmiarówka zawierała 60 cm wewnątrz zakresu, np. 59-63 cm. Niestety baniak mam taki, że jak jest zakres do 60 cm, to z reguły kasku nie wcisnę, a jak jest od 60 cm, to jest za duży.
    Kask normalny, dobrze wentylowany, z dużą ilością otworów. Żadne tam aero, co to niby tak dobrze chłodzą jak normalne, otóż nie chłodzą i nie będę na ten temat dyskutował. Zresztą potrzebuję na gruza, a nie do TT. Najlepiej, żeby można było dokupić do niego wyściółki. to mi się zawsze zużywa szybciej niż kask.
    Kupował będę raczej wysyłkowo.
    Podobają mi się:
    Giro Synthe, w Giro Foray jeździłem do tej pory,
    Kask Valegro,
    Bontrger Velocis.

    Ktoś coś jeszcze może polecić?
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  8. #25658

    Domyślnie

    Tomek zobacz na ekoi AR13, niedawno kupiłem i za te pieniądze to rewelacja. Oczywiście trzeba szukać w promocji 50%.
    Znajomy ma Corse od nich i też jest mega zadowolony.
    https://www.ekoi.com/pl/40-kask-szosowy
    PS. Oksy też mam od nich, kupiłem dla siebie i syna, jakościowo jest bardzo dobrze.

    Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

    Pozdrawiam Jarosław Stryjewski. blog

  9. #25659
    Oszczędny w słowach Awatar Nduro
    Dołączył
    10 2019
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    86
    Wpisów
    1

    Domyślnie

    Ja na mtb i szosie używam Giro transfer, bardzo wygodny, na enduro latam w TSG trailfox, ale nie był to mój wybór tylko wygrałem w jakiś zawodach enduro kilka lat temu i tak został, czasami używam full face Bella.
    Ale tego Giro polecam.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Nikon D7200 & D5200 & Sony A6000

  10. #25660

    Domyślnie

    Ja z kolei używam KASK VELAGRO ( używałem wcześniej Catlike Whisper ), świetny kask, bardzo dobra jakość wykonania i bardzo lekki. Co również dla mnie ważne nie jest to kask typu aero lub pół aero jak KASK PROTONE. Na pewno polecam.

Strona 2566 z 3830 PierwszyPierwszy ... 156620662466251625562564256525662567256825762616266630663566 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •