Close

Strona 2937 z 3839 PierwszyPierwszy ... 19372437283728872927293529362937293829392947298730373437 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 29 361 do 29 370 z 38381
  1. #29361

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez eMGie Zobacz posta
    W sensie, kręcić patyczkiem tę sznurówkę? Akurat mam założoną nową spinkę, sprawdzę z ciekawości, czy sznurowadłem się uda
    No tak, o tym pomyślałem xD
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  2. #29362

    Domyślnie

    Ja ostatnio nową spinkę zapiąłem na nowym łańcuchu, po dobraniu długości łańcucha metodą bez przewlekania przez wózek przerzutki. No i jak dobrałem długość, to odczepiłem zbędne ogniwa i zapiąłem spinkę (brawo ja...). W każdym razie narzędzia nie miałem, więc rozpiąłem ją drutem wyprutym z kabla 1,5mm2. To chyba sznurówką też powinno się dać?

  3. #29363

    Domyślnie

    Ja raz zapodałem spinkę w miejsce zerwanego ogniwa i zatrzasnąłem ją pukając lekko w korbę. Pech chciał, że z jednej strony zatrzasnęła się, a z drugiej nie. To wtedy właśnie potrzebowałem szczypiec. Próbowałem trytką, ale nie poszło. Spinki 11 i 12 siedzą bardzo ciasno. Wg producentów są jednorazowe, choć ja używam ich wielokrotnie. Spinki 8 i 9 nawet nowe rozpinałem palcami. Napędu 10 nigdy nie miałem.
    @gavin, @kipcior
    Gruza będę miał, ale dopiero na następny łikend, maluje się, a wiadomix amelinium.
    Bawcie się zatem dobrze i róbcie zawody, kto wolniej jedzie.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  4. #29364

    Domyślnie

    No tak, ta moja to z łańcucha pod napęd 10-rzędowy, bardzo możliwe, że te do 11 i 12 rzędów siedzą dużo ciaśniej.

    A takie zawody to bym ja z pewnością wygrał. Za „gówniaka” w podstawówce brałem udział w zawodach MTB w okolicznym lesie (notabene zawody były im. Mieczysława Nowickiego, który pochodzi z tej samej miejscowości co ja, i tam też odbywały się zawody). Zająłem zaszczytne ostatnie miejsce w swojej kategorii wiekowej xD Noga wtedy nie podawała i tak mi zostało do dzisiaj.

  5. #29365

    Domyślnie

    A mnie nadal ciekawi, jak w polowych warunkach pozbyć się pina (pinów) bez rozkuwacza.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  6. #29366

    Domyślnie

    Wystarczy klepnąć czymkolwiek. Kamień plus coś cienkiego co zorganizujesz. Ja mam w scyzoryku coś co się nada. Jak nie masz to znajdziesz gwoździa itp. Cza se radzić.

    Wiadomo, że rozkuwaczem wygodniej, ale to nie jest technologia nadprzyrodzona. Zdarza się to chyba raczej dość rzadko, a jakby tak wozić wszystkie narzędzia, to...

    przykładowo:

    https://www.youtube.com/watch?v=RlZHNFPZvaw

  7. #29367

    Domyślnie

    Bawiłem się tak za dzieciaka, ale nie jest to zdecydowanie szybki i wygodny sposób

  8. #29368

    Domyślnie

    Tak ogólnie to polecam też sprawdzić te miniaturowe rozkuwacze bo to czasem lipa straszna jest i po jednym kręceniu gwint się kończy.

  9. #29369

    Domyślnie

    Ten w scyzoryku Cranka daje radę choć w moim 11 rzędowym to piny na serio siedzą jak przyspawane

    IMG_2330.jpg

  10. #29370

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gavin Zobacz posta
    Wystarczy klepnąć czymkolwiek. Kamień plus coś cienkiego co zorganizujesz. Ja mam w scyzoryku coś co się nada. Jak nie masz to znajdziesz gwoździa itp. Cza se radzić.

    Wiadomo, że rozkuwaczem wygodniej, ale to nie jest technologia nadprzyrodzona. Zdarza się to chyba raczej dość rzadko, a jakby tak wozić wszystkie narzędzia, to...

    przykładowo:

    https://www.youtube.com/watch?v=RlZHNFPZvaw
    Jak się da łatwiej, to czemu z tego nie skorzystać Zawsze można chleb kroić piłą do drewna. Da się, ale po co. Gdyby te narzędzia były niedostępne, albo mega drogie, to ok, ale jak dostępność jest i cena jest ok, to uważam że warto to mieć i zabierać ze sobą na rower, bo nigdy nie wiemy kiedy przybędzie nam mocy i zerwiemy łańcuch.

    Cytat Zamieszczone przez esperal Zobacz posta
    Ten w scyzoryku Cranka daje radę choć w moim 11 rzędowym to piny na serio siedzą jak przyspawane
    Używam też multi Cranka i potwierdzam, że skuwacz daje radę. W ubiegłym roku na podjeździe na Ślężę zerwałem łańcuch i narzędzie poradziło sobie bez zastrzeżeń. W domu podczas wymiany łańcucha, jak trzeba było go skrócić, to też poszło bez problemu

Strona 2937 z 3839 PierwszyPierwszy ... 19372437283728872927293529362937293829392947298730373437 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •