Close

Strona 2804 z 3838 PierwszyPierwszy ... 180423042704275427942802280328042805280628142854290433043804 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 28 031 do 28 040 z 38378
  1. #28031

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Koronny dowód na wyższośc żwirka nad mtb I całą resztą.
    Nawet tu się zdarzają dyskusje o wyższości BN nad Wielkanocą, ale prowokować trzeba umić.
    Ja tam 2019 miło wspominam, jako rok powrotu na MTB, choć muszę przyznać, że przez pi*drzwi dekadę przerwy sporo się zmieniło. Szeroka kiera i krótki mostek dają niebywałą kontrolę nad rowerem, szerokie kapcie na niskim ciśnieniu i płaska geo dużo wybaczają. Napęd 1x i sprzęgło powodują, że łańcuch nie tłucze jak szalony, choć to akurat mam i w gruzie. Winda daje większą stabilność na zjazdach. Miękko pod dupą daje bezpieczeństwo. Prawdą jednak jest, że jak się wyjadę z gór, to mam uczucie, że ruszam się jak mucha w smole, że rower nie jedzie, a turla się. Trochę to dla mnie nie do przeskoczenia jest. Jeszcze nie udało mi się na MTB zrobić 100 km, zbyt wyczerpujące to byłoby. Te 20-10 lat temu MTB były zdecydowanie bardziej uniwersalne i ja już chyba mentalnie zostałem w tamtych czasach.
    U mnie gruz się jednak bardziej sprawdza. Pierwszy mój rower z prawdziwego zdarzania był sztywnym MTB, w 1999 roku to jeszcze był normalny widok. I owszem początkowo w ogóle nie rozumiałem idei tego roweru, ale pojeździłem i się przekonałem.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez LeonardZelig Zobacz posta
    Jak się człowiek nie zdiagnozuje w porę to tak bywa.
    Jak jeszcze się interesowałem NBA, to pamiętam taką anegdotę. Karl Malone, grający wtedy w Utach Jazz opowiadał, że raz zrobili mu prześwietlenie dłoni i wyszło, że ma źle zrośnięte złamanie. Przyznał, że kilka lat wcześniej uderzył się i dłoń nawet trochę go bolała, ale przeszło.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  2. #28032

    Domyślnie

    "Przeklęty Trek"

    Sezon niemal ogórkowy, więc znów ponarzekam Ostatnio zwróciłem uwagę, że koszyk na bidon mi się trzepie podczas jazdy. Jeżeli teren jest cięższy, to i trzepanie się nasila. Wydawało mi się, że koszyk pękł albo się poluzował. Wczoraj wymieniałem tarczę korby, to przy okazji zdemontowałem koszyk, żeby zbadać sprawę i odkryłem coś czego się nie spodziewałem. Luźny górny insert w ramie. I co teraz z tym zrobić. Powiedzieć głośne ***** mać - przeklęty Trek... Czy reklamować ramę na taką pierdołę Być może serwisy mają patent na naprawę tych insertów. Nie orientowałem się jeszcze. Widziałem tylko w necie, że zdarzały się już takie przypadki. Niekoniecznie w modelu takim jak mój.

    Dziś wymieniłem też kasetę i łańcuch. Będąc w sklepie po kasetę zaktualizowałem swoją wiedzę na temat mojego koła. Piasta wczoraj popołudniu dotarła już na serwis, więc w przyszłym tygodniu powinienem odebrać koło
    Ostatnio edytowane przez siemalysy ; 22-01-2022 o 16:41

  3. #28033

    Domyślnie

    Cisnąć ich! W końcu to firma premium.
    w dobie narzekania na podpisy sprzętowe, w poczuciu winy usunięty ...

  4. #28034

    Domyślnie

    Te gwinty to zwykle są nitonakrętki, oczywiście piszę o ramach metalowych, ponieważ rama nie zawsze jest płaska w tym miejscu zdarza się, że się poluzuje.
    Jak Maciek napisał, ja bym cisnął, ale raczej na zasadzie, żeby nadal jeździć, a jak zjawi się nowa rama w serwisie, to oddajesz im rower i robią przekładkę. Przy obecnych czasach oczekiwania i temu, że na razie to niespecjalnie przeszkadza w używaniu roweru może Trek na to pójdzie, tylko nie wiem czy najpierw bym tego nie uzgodnił z Trekiem, a nie przez sklep. Zakładam, że ramę wymienią, są elastyczni i przyjaźni dla klientów. Ja bym z tego korzystał.
    Wbrew pozorom sprawa nie jest taka błacha, pełen bidon to ponad 0,5 kg masy drgającej bezwładnością na dwóch śrubach 5 mm. Myślę, że w dłuższej perspektywie może to doprowadzić do tego, że urwie się cały insert z gwintem, a nawet może być przyczyną, że zacznie pękać rama od otworu. Choć to już byłby bardzo ekstremalny przypadek.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  5. #28035

    Domyślnie

    Nie uśmiechałoby mi się oddanie roweru i oczekiwanie w nieskończoność na ewentualną wymianę. Pomysł z pominięciem sklepu na początku jest dobry. Sytuacja z kołem pokazała, że zgłoszenie bezpośrednio do Treka przyspiesza rozwiązanie tematu. Na[iszę do Treka jak koło odbiorę. Niech się jeden temat w 100% zakończy.

    Dzięki za odzew w temacie.

  6. #28036

    Domyślnie

    Sklep Cię i tak nie ominie, bo podejrzewam, że ktoś będzie musiał potwierdzić zgłaszaną usterkę. Niemniej jednak kontak z Trekiem z dokłednym opisem, zarówno tego co się stało, jak i Twoich oczekiwań może pomóc.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  7. #28037

    Domyślnie

    Oczywiście wiem, ze sklep i tak mnie nie ominie. Ciekaw jestem podejścia. Za niedługo będzie wiadomo

    A na razie jak pogoda pozwoli, to trzeba jeździć

  8. #28038

    Domyślnie

    Pogoda ostatnio taka, że czasem szkoda zdrowia.
    W czwartek pojechałem do fabryki, Zapowiadali wiatry i śniegi, nawet SMSa z RCB dostałem. Pojechałem zatem rowerem zimowym na kolcach. Do fabryki spoko, koło zera, ale niebo prawie bez chmur. Wiało też tak sobie i głównie w plecy.
    Robimy z kumplem zdjęcia to okien w studio nie mamy. Koło 9 na zewnątrz śnieżyca już. Wracałem jakoś po 13 i tak duło, że miejscami musiałem jechać 10 km/h na najlżejszym przełożeniu. Droga, które zwykle zajmuje mi 35 minut, tym razem zajęło ponad 50. Na Moście Milenijnym poważnie rozważałem prowadzenie roweru, bo podmuchy boczne zmiatały mnie na barierki lub na idiotów jadących pod prąd.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  9. #28039

    Domyślnie

    Clean cockpit wersja szwajcarska.

    https://bikerumor.com/dt-swiss-l2-l3...levers-in-one/

    Palców do trzymania kierownicy niedługo braknie.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  10. #28040

Strona 2804 z 3838 PierwszyPierwszy ... 180423042704275427942802280328042805280628142854290433043804 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •