Close

Strona 2932 z 3835 PierwszyPierwszy ... 19322432283228822922293029312932293329342942298230323432 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 29 311 do 29 320 z 38342
  1. #29311

    Domyślnie

    ja tam wiem co one chciały zrobić z tym elektrykiem

  2. #29312

    Domyślnie

    A ja dziś zrobiłem sobie kilkugodzinny przegląd 3miejskich ddrów. Ale ja też lubię językiem trącać bolący ząb więc pewnie stąd ten pomysł. Gdybym miał taki prywatny ranking ułożyć to Gdynia najsłabsza, ścieżki wyglądają jak haiku pisane alfabetem Morse'a, mało i poucinane. Sopot to z kolei patologia, przynajmniej przy głównej arterii, tej nadmorskiej. Progi zwalniające i ograniczenie do 10km/h. Ciekawe czy z krzaków suszą. Zresztą i tak nie da się jechać szybciej, bo straszny tłok. Ciężko mi to przyznać, ale najlepiej i jednocześnie dużo lepiej wygląda pod tym względem Gdańsk. Drogi wyprofilowane, szerokie, nawet jak trafi się jakiś próg zwalniający to jest to taki fajny garbik, że lekko pompując spokojnie można przejechać nie zwalniając. Taka nikomu nieprzydatna recenzja. Ale jednocześnie trochę dróg przybyło co raczej cieszy. Coraz więcej też tych stacji naprawczych i wiatek. Ale i tak bez porównania z lasem. Szczególnie, że las w 3city rośnie w mieście.

    Kilka miastowych.





    I jak się okazuje główna atrakcja Gdyni. Siakieś nieziemskie tłumy obcokrajowców obsiadły to jak muchy. Pewnie w lonly planet opisali



    I jeszcze mam pytanie o porcięta, bo o ile nie dorosłem jeszcze do lycry to jakoś mi się zachciało większego komfortu dla zadu. Takie szorty znalazłem i z opisu wynika, że do tego są jeszcze wpinane spodenki z wkładką, której parametry nic mnie nie mówią.

    https://endurastore.pl/szorty_endura...2,29,2772.html

    Czy takie wystarczą by się odczuło zwiększenie komfortu przy trasach typu 100-150km czy może są jakieś lepsze modele?

    PS Przy okazji dziś się przekonałem, że gravel nie wybacza błędów w terenie. Ale do wesela się zagoi.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 13-08-2022 o 17:03

  3. #29313

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    I jeszcze mam pytanie o porcięta, bo o ile nie dorosłem jeszcze do lycry to jakoś mi się zachciało większego komfortu dla zadu. Takie szorty znalazłem i z opisu wynika, że do tego są jeszcze wpinane spodenki z wkładką, której parametry nic mnie nie mówią.
    Czy takie wystarczą by się odczuło zwiększenie komfortu przy trasach typu 100-150km czy może są jakieś lepsze modele?
    Z Endury mam długie spodnie Singletrack II i są całkiem spoko.
    Z krótkich mogę polecić Fox Ranger, choć obecne modele nie mają już wewnętrznych spodenek z wkładką. Moje dwie pary kupiłem w 2019 i obie mam z wkładkami.
    Ostatnio też dokupiłem Roc Day Gravel i są spoko, choć też bez wkładki. Ja zakładam jakieś inne spodenki z wkładką pod nie. Rocday ma dużo bardziej obcisłe nogawki od Foxa.
    Szorty na rower powinny być uszyte z materiału z dodatkiem elastanu i najlepiej jak całe są rozciągliwe, a nie mają tylko takie elastyczne panele. Spodenki pod szorty powinny być z siatki lub bardzo cienkiej lycry. Ja pod szorty Rocday założyłem spodenki z lycry, w których jeżdżę też jako wierzchnich i było mi za gorąco przy 30 stopniach.
    Spodenki Endura z wkładką dają radę, choć nie jest to raczej pampers do całodziennego śmigania. Przeznaczenie pampersa podaje się raczej w godzinach niż w km. Jeden setkę zrobi w trzy godziny, a drugi w pięć.
    A i wpinanie tych spodenek w szorty czy spodnie Endury jest upierdliwe. Jak wepniesz przed założeniem to zatrzaski puszczą przy zakładaniu, jak nałożysz osobno, to samodzielne wpięcie tylnych zatrzasków może trochę potrwać. Ja nie wpinam i jest OK. Te spodenki z wkładką Endury co je mam, mają najciaśniejszy ściągacz u dołu nogawek ze wszystkich spodenek jakie mam lub miałem.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  4. #29314

    Domyślnie

    Mam zdaje się te szorty. Wkurzające jest tylko to ze w czasie jazdy kiepsko otwierają się główne kieszenie. Tzn suwak jest za wysoko. Przeszkadza to głównie w czasie jazdy na grajvelu. Na mtb jest nieco lepiej co jest związane z innym ułożeniem tułowia. Fajny jest patent z rozsuwanymi wentylatorami. Co do wkładki to ok. Ja tez nie spinam wkładki ze spodenki bo zawsze coś tam się odpinało. A jak zakładam oddzielnie wkładkę i później same spodenki to jest ok.
    Aha i nie korzystam z paska. Moje są fajnie dopasowane więc od razu go usunąłem. I drugie aha... materiał jest dość gruby wiec przy naprawdę gorących dniach jest w nich za ciepło.

    Ps. @siema łysy Fajna relacja. Zdjęcia mega zarąbiste.
    Ps.2. przy ustalaniu tras ja korzystam z ridewithgps wersja bezpłatna. Choć coraz bardziej myślę o jej pełnej wersji.
    Ps.3. Ja trochę ostatnio poszwędałem się po Beskidach Wyspowych. Więcej łaźnia jednak było z córką niż kręcenia na rowerze. I dochodzę do wniosku ze jest tam mega potencjał i na jedną i na drugą możliwość zwiedzania.
    Ostatnio edytowane przez elmo ; 13-08-2022 o 19:03

  5. #29315

    Domyślnie

    Ciorny, Elmo wpadnijta w Beskid na biketrip!

  6. #29316

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elmo Zobacz posta
    Ps.2. przy ustalaniu tras ja korzystam z ridewithgps wersja bezpłatna. Choć coraz bardziej myślę o jej pełnej wersji.
    Co Cię skłania ku abo?
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  7. #29317

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gavin Zobacz posta
    Ciorny, Elmo wpadnijta w Beskid na biketrip!
    Dupeczki bedo?

    A co do map to dziś sobie odpaliłem apkę mapy.cz Nie mam uchwytu więc siedziała w kieszeni i co po nią sięgałem, po odblokowaniu się wykrzaczała. Może na ciągle włączonym ekranie jest lepiej, ale dość niefajnie to wygląda jak się chce po nią sięgnąć od czasu do czasu. No chyba, że miałem dużego pecha. Ja korzystam z kompota, bo dość łatwy w obsłudze i kiedyś potrzebowałem map a w kompocie za kilka(naście/dziesiąt) złotych można było kupić mapę całego świata. No, ale ten cały świat to tak jak u Garmina, niby jest, ale jakoś taki mocno uproszczony. Niedawno byłem w Rumunii i potrzebowałem trochę bardziej szczegółowych map, popróbowałem kilku rzeczy, ale ostatecznie skończyło się na tym, że kupiłem kolejną, od muntii norstrii Chyba nie ma rozwiązań uniwersalnych. Choć uczciwie dodaję, że akurat z tego polecanego Locusa za dużo nie korzystałem.

    I jeszcze wracając do szortów to jak rozumiem po prostu pod zwykłymi lub dedykowanymi, o ile będą wygodne, można założyć to kolarskie wdzianko i nie będzie się to ze sobą gryźć, bo przypinać i tak nie trzeba? Jeśli chodzi o wygodę to bardziej liczy się sama wkładka? To wtedy jakie polecacie? Coś doczytałem, że ponoć lepsze są żelowe.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 13-08-2022 o 22:38

  8. #29318

    Domyślnie

    Wszystko będzie, z kranu będzie lał się JW!

  9. #29319

    Domyślnie

    A jeżeli będziecie chcieli pójść do muzeum lotnictwa, to @gavin zabierze Was do muzeum lotnictwa KJM


    Cytat Zamieszczone przez elmo Zobacz posta
    ...
    Ps. @siema łysy Fajna relacja. Zdjęcia mega zarąbiste.
    ...
    Dziękuję Miło, że relacja i zdjęcia się podobały

  10. #29320
    Oszczędny w słowach Awatar kipcior
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    213

    Domyślnie

    A tymczasem pierwsze prognozy na sobotę i niedzielę - deszcz
    D610, Nikkor 50 f1.4 G, Nikkor 24-70 f2.8, Sigma 20 f1.4, Sigma C 100-400.

Strona 2932 z 3835 PierwszyPierwszy ... 19322432283228822922293029312932293329342942298230323432 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •