Close

Strona 2439 z 3836 PierwszyPierwszy ... 143919392339238924292437243824392440244124492489253929393439 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 24 381 do 24 390 z 38351
  1. #24381

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SimpleMan Zobacz posta
    Na pewno w miarę miękka podeszwa, żeby można było pare metrów podejść no i najwygodniejsze (dla mnie) jest zapięcie na pasek żadnych żyłek czy sznurówek.
    Już pisałem, podeszwa powinna być tak twarda jak to tylko możliwe. Wygodniej się w takim bucie jeździ na typowych klikach bez ramek. Mam m.in. miękkie turystyczne buty 4/12 i podczas bardziej siłowej jazdy czuć jak podeszwa się ugina. Nie mam tego w butach z twardą podeszwą 7/12.
    Co do wiązania butów, jak kto woli, ja po rzepach wróciłem do sznurówek, a i za niedługo będę korzystał z BOA. Jedyne na co bym naprawdę zwrócił uwagę przy kupowaniu sznurowanych butów, to żeby miały jakiś system trzymania wolnych końców po zawiązaniu.

    Cytat Zamieszczone przez szymony Zobacz posta
    A wygląda jak pospolite druciarstwo
    Chwilę trwało, żebym skumał o co chodzi z tym sznurkiem.
    I serio siodło się nie będzie przesuwało, ani, ani?
    Chyba bym nie chciał sprawdzać czy siodło nie odpadnie, a ja nie zauważywszy tego usiądę.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  2. #24382

  3. #24383

    Domyślnie

    CCC robiło wyprzedaż?
    Pozdrawiam, Damian Nowakowski
    1x1
    Bękarty Kolarstwa

  4. #24384

    Domyślnie

    Ta, torebki i buty a jutro rowery ; )
    Nikon Fx

  5. #24385

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Już pisałem, podeszwa powinna być tak twarda jak to tylko możliwe. Wygodniej się w takim bucie jeździ na typowych klikach bez ramek. Mam m.in. miękkie turystyczne buty 4/12 i podczas bardziej siłowej jazdy czuć jak podeszwa się ugina. Nie mam tego w butach z twardą podeszwą 7/12.
    Co do wiązania butów, jak kto woli, ja po rzepach wróciłem do sznurówek, a i za niedługo będę korzystał z BOA. Jedyne na co bym naprawdę zwrócił uwagę przy kupowaniu sznurowanych butów, to żeby miały jakiś system trzymania wolnych końców po zawiązaniu.
    nie chcę przekonywać do swoich racji, poza tym nie wiem co to "kliki bez ramek", może chodzi o tzw. ubijaki (crank bros)? Ale mniejsza o to. Dlatego zapytałem do jakiego stylu jazdy te buciki. Podejrzewam że chodzi bardziej o treking niż wyścigi. Jeżeli jednak wyścigowe buty to masz racje im twardsza tym lepsza, mniejsze straty na Watach. Natomiast jeżeli do jazdy turystycznej z aparatem w plecaku, to jednak niezbyt twarde lepiej się spiszą - straty na Watach przy kręceniu korbą nie powinny mieć wpływu, a wygoda w chodzeniu jednak jest ważna (chodziłeś kiedyś w butach typowo szosowych?). Sznurówki są najgorszym rozwiązaniem (subiektywnie), mówię to z męskiego/praktycznego punktu widzenia - za wolno się je wkłada i te dyndające końcówki. Rzepy są budżetowe i jak już to warto kupić dobrej firmy żeby dłużej posłużyły (po pewnym czasie nie trzymają dobrze stopy). Subiektywnie patrząc na zapięcia, najlepszym rozwiązaniem z ekonomicznego punktu widzenia jest klamra, tanie i proste jak budowa cepa przy tym spełniają swoją funkcje nigdy ine miałem problemu. Jednak jak buty do ścigania to faktycznie lepiej jak przylegają do stopy tak żeby ciągnąć pedałki w górę i mieć najmniej strat na mocy - to tak można zainwestować w żyłki. Tylko czy warto przepłacać?

  6. #24386

    Domyślnie

    Kliki bez ramek, to zwykłe pedały zatrzaskowe bez dodatkowej platformy np. Shimano M540. But poza zatrzaskiem nie ma zbyt wiele powierzchni gdzie może się podeprzeć, zatem lepiej żeby miał sztywniejszą podeszwę, bo źle się na takich pedałach jeździ w miękkich butach.
    Jeżeli nie jest to typowa turystyka "wyprawowa" gdzie ponad połowę czasu się spędza z buta, to zawsze do jazdy będą lepsze buty sztywniejsze i nie piszę (po raz kolejny) o całkiem sztywnych butach szosowych, tylko o takich, które indeks sztywności mają gdzieś w środku skali. Są wystarczająco sztywne do jazdy i da się nich chodzić, może nie pół dnia, ale da. Jest jeszcze jeden aspekt chodzenia w butach rowerowych. Podeszwa wokół bloku ściera się znacznie szybciej niż sam blok. Pomijam już stukanie, ale buty z wystającym blokiem są śliskie, a wejście w takich butach na mokre gładkie powierzchnie to jak wejście na lód. I o ile w sztywnych butach ze startą podeszwą trzeba tylko uważać, komfort chodzenia jaki był, taki jest. O tyle w butach z miękką podeszwą nie da się chodzić, blok zaczyna wbijać się w stopę.
    Jeżeli chodzi o sznurówki, to jak pisałem warto zadbać o to, aby but miał system trzymania wolnych końców. Rzep lub gumka, unika się wtedy upychania kocówek pod sznurowadła. Nawet w butach kupionych kilkanaście lat temu, które nie miały takich możliwości, nie dyndały mi sznurówki. Szybko są przecinane przez zębatki, a nawet potrafią się okręcić wokół osi pedałów, co już jest niebezpieczne.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  7. #24387
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MadOnion Zobacz posta
    ; ) komu Zetora ?
    20190221_200901.jpg
    A moze to...
    E2FCA5DC-05BE-42D1-91FA-32ADEF16C528.jpeg

    EDIT: Forum sie wysypalo przy dodawaniu zdjecia... stare dobre czasy. I kij wie czemu obrocona fota, skoro przy dodawaniu bylo ok...
    Ostatnio edytowane przez shaolin ; 24-02-2019 o 17:37

  8. #24388

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shaolin Zobacz posta
    A moze to...
    No ba Ślij ! Tylko baterie wymontuj na czas transportu
    Nikon Fx

  9. #24389

    Domyślnie

    W dalszym ciągu rozważam szosę, ale już chyba coraz bliżej mi zakupu.
    Mój typ na nowy to Rose Pro SL na Tiagrze, ale przeglądam jeszcze używki.
    Jeśli używka to coś w okolicy 3 tys. PLN. Nie patrząc na "okazje" to w tej cenie można znaleźć alu z carbonowym widelcem na 105, czasem na ultegrze, ale to starsze rowery. W oko wpadły mi 2 modele:
    Cannon od handlarza:
    https://www.olx.pl/oferta/rower-szos...tml#158f1fbc47
    wg strony https://www.evanscycles.com/cannonda...-bike-EV198021
    wygląda na rocznik 2014, osprzęt mieszany, ale to mi nie przeszkadza. Korba kompakt, a kaseta 12-28 (powinno wystarczyć). Nie wiem jak tu wypadają koła w porównaniu do MAVIC'a u ROSE. Całość wygląda sensownie.
    Na plus jest cena, a osprzęt wystarczający z zapasem.

    Drugi typ to Bianchi
    https://www.olx.pl/oferta/rower-szos...tml#eb873885e8
    Tu niestety nie wiem jak wypada osprzęt Campy, chyba to najniższa grupa. Oferta mnie zainteresowała chyba tylko dlatego że to Bianchi Sam rower chyba też bardziej zmordowany (zdjęcie napędu od tyłu pokazuje zdarty lakier na widełkach). No i nie wiem jaki to rocznik. Chociaż sprzedawca deklaruje 3.5 tys. km
    Patrząc na chłodno chyba mniej warty uwagi.
    Rowery mogę oglądnąć na żywo, aktualnie bardziej skłaniam się ku Cannondale.
    Co o nich myślicie. Jeżdżę niestety weekendowo, w zeszłym roku na MTB zrobiłem nieco ponad 1600km co zajęło mi ok 100h.

  10. #24390

    Domyślnie

    Ten sam handlarz ma jeszcze takiego Treka,
    https://www.olx.pl/oferta/rower-szos...tml#d2d975ac59
    z tego co wyczaiłem to rocznik 2015. Specyfikacja jest tutaj https://archive.trekbikes.com/pl/pl/...ompact/details (nie jestem pewny)
    Ma już 105 2x11, reszta podobna co Cannondale, bo ma tektro (chyba) hamulce i koła bontragera, o których nie wiem za wiele, ale chyba nie jest to coś specjalnego. O ile w Cannonie widzę, że obręcze mają znacznik, to tutaj ciężko to zweryfikować. Te koła mogą być całkiem zajechane.

Strona 2439 z 3836 PierwszyPierwszy ... 143919392339238924292437243824392440244124492489253929393439 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •