Close

Strona 2510 z 3808 PierwszyPierwszy ... 151020102410246025002508250925102511251225202560261030103510 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 25 091 do 25 100 z 38071
  1. #25091

    Domyślnie

    Dzisiaj znajomy za jazdę rowerem 15 km od miejsca zamieszkania. Otrzymał upomnienie i nakaz powrotu do miejsca zamieszkania.

  2. #25092

    Domyślnie

    złe czasy, szczególnie, że pogoda się robi powoli fajna. Na zdrowy rozsądek po lasach można by w sumie posmigać, ale jak widze to polucjanci się zabrali do pracy i może być nieciekawie. Z drugiej strony czy w obawie o potencjalnie zarażonych policjantów nie można by im pomachac i pojechac dalej . (żarcik).

  3. #25093

    Domyślnie

    Szczerze, to Policja nie ma podstawy prawnej. Minister wczoraj poprosił na konferencji prasowej, ale to tylko prośba.

    Czekałem, aż w Dzienniku Ustaw opublikują to rozporządzenie, żeby mieć konkret.

    Najpierw było rozporządzenie z 24 marca.

    „§ 3a. 1. W okresie od dnia 25 marca 2020 r. do dnia 11 kwietnia 2020 r. zakazuje się na obszarze Rzeczypospolitej
    Polskiej przemieszczania się osób przebywających na tym obszarze, z wyjątkiem przemieszczania się danej osoby w celu:
    1) wykonywania czynności zawodowych lub zadań służbowych, lub pozarolniczej działalności gospodarczej, lub prowadzenia działalności rolniczej lub prac w gospodarstwie rolnym, oraz zakupu towarów i usług z tym związanych;
    2) zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego, w tym uzyskania opieki zdrowotnej lub psychologicznej, tej osoby, osoby jej najbliższej w rozumieniu art. 115 § 11 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny (Dz. U. z 2019 r. poz. 1950 i 212, a jeżeli osoba przemieszczająca się pozostaje we wspólnym pożyciu z inną osobą – także osoby najbliższej osobie pozostającej we wspólnym pożyciu, oraz zakupu towarów i usług z tym związanych;
    3) wykonywania ochotniczo i bez wynagrodzenia świadczeń na rzecz przeciwdziałania skutkom COVID-19, w tym w ramach wolontariatu;
    4) sprawowania lub uczestniczenia w sprawowaniu kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych.
    2. W przypadku gdy przemieszczanie się następuje:
    1) pieszo – jednocześnie mogą się poruszać dwie osoby w odległości nie mniejszej niż 1,5 m od siebie;
    2) środkami publicznego transportu zbiorowego w rozumieniu art. 1a ust. 4 pkt 3a ustawy z dnia 20 czerwca 1992 r.
    o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego (Dz. U. z 2018 r.
    poz. 295) – środkiem tym można przewozić, w tym samym czasie, nie więcej osób, niż wynosi połowa miejsc siedzących.
    3. Ograniczenia, o którym mowa w ust. 2 pkt 1, nie stosuje się do osób najbliższych w rozumieniu art. 115 § 11 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny.”;

    Teraz jest rozporządzenie z 31 marca.

    Rozdział 8
    Nakaz określonego sposobu przemieszczania się
    § 18. 1. W okresie, o którym mowa w § 2 ust. 1, w przypadku gdy przemieszczanie się następuje:
    1) pieszo – jednocześnie mogą się poruszać osoby w odległości nie mniejszej niż 2 m od siebie, chyba że zachowanie tej odległości nie jest możliwe ze względu na opiekę nad:
    a) dzieckiem do ukończenia 13. roku życia,
    b) osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności lub osobą z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, lub osobą, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie;
    2) środkami publicznego transportu zbiorowego w rozumieniu art. 1a ust. 4 pkt 3a ustawy z dnia 20 czerwca 1992 r. o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego (Dz. U. z 2018 r. poz. 295) oraz pojazdami samochodowymi przeznaczonymi konstrukcyjnie do przewozu więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą –
    danym środkiem lub pojazdem można przewozić, w tym samym czasie, nie więcej osób niż wynosi połowa miejsc siedzących.
    2. W okresie od dnia 1 kwietnia 2020 r. do dnia 11 kwietnia 2020 r. przemieszczanie się osoby do ukończenia 18. roku życia jest możliwe wyłącznie pod opieką osoby sprawującej władzę rodzicielską, opiekuna prawnego albo innej osoby dorosłej.
    3. W okresie od dnia 1 kwietnia 2020 r. do dnia 11 kwietnia 2020 r. zakazuje się korzystania z rowerów miejskich dostępnych publicznie zgodnie z regulacjami określonymi przez miasta, gminy lub powiaty.

    Zasadniczo zatem jak poruszam się pojedynczo to rozporządzenie z 31 w żaden sposób nie zmieniło treści rozporządzenia z 24.
    Ciekawe czy Policja tak ochoczo zatrzymuje kierowców i wypytuje o powód przemieszczania się. Jak zwykle pompowanie statystyki tam gdzie najłatwiej. Założę się, że pewnie połowa facetów za kółkiem jedzie się ot tak przejechać z godzinkę i odpocząć trochę od żony i dzieciaków, zwłaszcza, że paliwo tanie.
    Swoją drogą ciekaw jestem co zrobią z motocyklistami. W sobotę trochę ich widziałem i ewidentnie to były przejażdżki dla przyjemności w tym grupy po więcej niż 2 osoby. Oczywiście im nie bronię, ale skoro Policja chce być taka konsekwentna to może jednak wobec wszystkich. Ten weekend zapowiada się tak sobie, jeżeli chodzi o pogodę, ale to kwestia czasu, aż zrobi się naprawdę ciepło.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  4. #25094

    Domyślnie

    Czasami to mam jednak wrażenie, że stopień rozprzężenia naszego społeczeństwa, jest już o szczebel za duży.
    Nie tęsknię za PRLem, ale w tamtych czasach nikt nie dyskutował z Milicją Obywatelską, a kpiny kończyły się zazwyczaj jednako, bólem pleców kpiarza.
    Mamy kryzys, to przestrzegajmy zarządzeń władz i kropka.
    Ostatnio edytowane przez david555 ; 01-04-2020 o 17:22
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  5. #25095

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stock Zobacz posta
    od dziś nowe ograniczenia w związku z epidemią. Jeździc czy nie jeździć ?
    ...zastanawiałem się czy jeździć trasę- praca- dom- praca do uzyskania satysfakcji, czy dodać dłuższą wersję do osoby starszej... gdyby się ktoś przyczepił(?)
    Z6II_14-30_28_28-75_40_45_105_100-400_TC2.0_DJI

  6. #25096
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    U mnie byl wzrost zakupow (nie u mnie w sklepie ale ogolnie w branzy) tanich rowerow i skuterow, bo ludzie bali sie uzywac komunikacji miejskiej.

    Jezdzenie do roboty to w sumie niezla opcja bo jestes sam/sama i to wydaje sie byc bezpieczniejsze, ale oczywiscie sugeruje jezdzic w masce itd.

    My tu krecimy kilosy teraz bo pogoda dobra, a i miasto wrocilo do normalnego stanu. Tylko wszyscy w maskach. I tyle.

    Przy okazji... w oczekiwaniu na wolnobieg do moich MCFK kolek w Wilierze, takie cos mi wpadlo w rece:

    Richard Sachs, na Columbusie, zamowiony w okolicach 1990, zbudowany 1994/1995 (Rychu mial mega dlugie terminy, jak u nas do lekarza specjalisty)

    WechatIMG23088.jpeg

    Wszystkie drogowe problemy zniknely jak reka odjal... cos pieknego. Prawie jak moj pierwszy Romet Jaguar. Ramka wiekowa, ale Red eTap, tubeless, puermiter, itd wsadzony.

  7. #25097

    Domyślnie

    @wikary
    Jazda do roboty dłuższą trasą ma sens. Sam tak jeździłem, ale drugi tydzień siedzę na zdalnej i już zaczyna mi brakować jazdy do fabryki. Rekompensuje to jazdą w weekendy, ale tu nie zawsze trafi się na okienko pogodowe.
    @shaolin
    Ładna vintage rama Marcinu. U nas takie to głównie podstawa do SS lub OK. Część hipsteriozy nawet pewnie nie wie, że jedzie na Ritcheyu, Columbusie czy Reynoldsie. Ja mam stalowego SS i faktycznie jeżeli chodzi o tłumienie drgań to stal nie ma sobie równych. Fakt, że rower jest miękki, ale ja się nim nie ścigam, tylko do fabryki śmigam.
    Ja w masce nie umiem jeździć, duszę się. Już grubsza kominiarka jest problemem, całe szczęście zima była bez mrozu i nie musiałem zakrywać twarzy. Może w buffie dałbym radę.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  8. #25098
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Nie marudz, tylko zakladaj maske i jedziesz. Latalem w N95 i innych bzdetach, gdzie faktycznie nie da sie oddychac za bardzo bo filtr z zaworem sie dlawil ale teraz latamy tylko w jednorazowych, bo tu spokoj i cisza. Lepiej sie troche podusic w masce niz pozniej sie dusic na OIOMie. Ten wirus to nie dzouk niestety...

    I jak wiesz, mnie do hipsteriozy daleko na szczescie. Czasy ciezkie wiec sobie zrobilem prezent i tyle.

  9. #25099

    Domyślnie

    Jakbym miał jednorazowe to może, ale nie mam, mam tylko takie FFP2 w których latam po zakupy i już wtedy jest ciężko. Wirus nie jest dżoukiem, ale latając samemu po szosie za miastem ciężko go złapać.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  10. #25100

Strona 2510 z 3808 PierwszyPierwszy ... 151020102410246025002508250925102511251225202560261030103510 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •