Close

Strona 3474 z 3834 PierwszyPierwszy ... 2474297433743424346434723473347434753476348435243574 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 34 731 do 34 740 z 38333
  1. #34731

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    PS Od czasu do czasu sztyca mnie strzela w rowierze, a przynajmniej tam się mi się wydaje, że to skrzypienie zlokalizowałem. Co może być powodem? Myślałem, że brud, ale po wyczyszczeniu (takim byle jakim) nadal coś pyka.
    Zapodaj smar pomiędzy sztycę i rurę podsiodłową. Lepiej likwiduje strzelanie niż tylko czyszczenie. O ile to oczywiście sztyca, po rowerze się niesie i czasem ciężko zlokalizować źródło.
    Mnie jeszcze w majówkę coś cicho zaczęło stukać w Checkpoincie, ale tylko jak mocniej cisnąłem na pedały. W niedzielę zdemontowałem korbę i było zero smaru między osią i suportem i zero smaru na wielowypuście korby. Mechanik zapodał tylko trochę smaru pod osłony łożysk suportu. Wyczyściłem i przesmarowałem. Śruby korby dokręciłem dynamometrykiem i w weekend sprawdzę czy ucichło. Przy okazji sprawdziłem czy dobry klucz do suportu T47 kupiłem, ale suportu nie demontowałem.

    Cytat Zamieszczone przez Wind Mill Zobacz posta
    Z tego co pamiętam, prom wychodzi o 21ej z Dyni, wchodzi 7a rano w Karlskronie, półtorej doby?
    Płynie 10 h w jedną stronę. W drugą pewnie podobnie. Zatem 20 h trwa sama podróż. Jakaś odprawa, zapokładowanie, no trzeba być nieco wcześniej. Pewnie podobnie, jak na samolot, minimum 2 h wcześniej. Taki statek na pusto nie pływa, a wchodzi tam nieco więcej ludzi niż do Rajanera. Na miejscu masz zatem jakieś 10 h. Wychodzi ponad 30 h cała wyprawa. Niby podróż możesz spędzić na spaniu, ale jak trafisz na chrapaczy lub towarzystwo imprezowe to niekoniecznie może się udać sen. Jak jeździłem na zorganizowane wyjazdy rowerowe to zwykle dopłacałem do jedynki. Nawet jak wieczorna integracja się nieco przeciągnęła, to przynajmniej padając na kojo miałem pewność, że mnie nikt w nocy nie obudzi.
    Szczerze powiedziawszy to w przypadku wypadu bez dzieci i przy dobrej pogodzie to można ogarnąć samemu. Jakieś lekkie cywilne ciuchy zabrać do dodatkowej torby, żeby nie musieć półtorej doby spędzić w rowerowych. Warto też sprawdzi czy w terminalu Karlskrony jest jakaś przechowalnia bagażu. Wtedy to już luz. Na promie chyba jakiś prysznic jest, zatem da się też odświeżyć po całym dniu na rowerze.

    Cytat Zamieszczone przez eMGie Zobacz posta
    To mnie powstrzymuje, sporo kasy jak za kilka godzin w Szwecji
    Właśnie. Dla mnie już przejazd ciapongiem z Wro do Szklarskiej Poręby jest na granicy opłacalności czasowej. W jedną stronę pociąg jedzie 3 h z groszami. Jak jadę w Izery, to najpóźniej tym po 6 z Wro. Wracam zwykle takim po 16, o ile robię pętlę. A i tak czas jazdy pociągiem jest w okolicy czasu jazdy rowerem. Tyle, że mnie to kosztuje 59 zeta za bilet weekendowy i 12 zeta za rower na dany dzień.

    Cytat Zamieszczone przez patronat Zobacz posta
    Muc-off na promce w decu. Polecam, działa.
    Do każdej butelki makofa dają elektryka gratis.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  2. #34732
    Oszczędny w słowach Awatar kipcior
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    213

    Domyślnie

    Full w pełni sprawny, no a przynajmniej jako tako, może być Za to sił brak, nie wiem dlaczego i krzyż postanowił że zacznie sobie boleć. Także jestem gotów góry zdobywać, co najmniej kolejką
    D610, Nikkor 50 f1.4 G, Nikkor 24-70 f2.8, Sigma 20 f1.4, Sigma C 100-400.

  3. #34733

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gavin Zobacz posta
    siemałys i kipcioru zabierzecie mnie ze sobo?
    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    I mnie ...
    Chętnie Musimy się wspólnie umówić w którąś z sobót i pyknąć coś w górach

    Cytat Zamieszczone przez kipcior Zobacz posta
    @siemalysy jest na mapie jakaś szutrówka ale nie znam jej. Żółty jest ok, nie ma co kombinować za dużo, na pewno będzie ciekawej. Ja tam wjeżdżałem z przełęczy Glinka zahaczając o Słowację i prawie w całości podjechałem, jakieś 20-30m brakło ale miałem 10-15kg bagażu Tylko że do przełęczy jest asfalt w lesie więc nudno i bez sensu.
    Niebieskim jeszcze kiedyś podchodziłem ze Złatnej ale tam jest odcinek z masakryczną wyrypą, jakieś 150m w pionie, widać go zresztą na poziomicach.
    Na 90% jadę w sobotę, nie wiem tylko w jakiej konfiguracji. Czy z żoną, czy z kolegą, który wczoraj napisał, że jednak chyba będzie mógł w sobotę jechać, ma mi dziś potwierdzić.

    Siedzę przed mapą i próbuję jakoś traskę ułożyć, żeby było fajnie. W sumie mam już, ale coś próbuję jeszcze zmienić. Na pewno zostawiam żółty z Glinki na Krawców Wierch i Żółty z Rysianki na Boraczą. Zastanawiam się nad miejscem startu. Na razie mam z Żabnicy i na początek podjazd na Halę Boraczą, tam w schronisku jagodzianka na śniadanie Ta opcja mi pasuje, jednak nie byłbym sobą gdybym nie próbował czegoś w trasie ulepszyć
    Jeżeli kolega jednak nie pojedzie i będę jeździł sam, to rozważę zmianę trasy z pętelki na taką z punktu A do punktu B. Żona będzie mogła mnie odebrać z innego miejsca. Też mz ciekawe rozwiązanie.

  4. #34734
    Oszczędny w słowach Awatar kipcior
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    213

    Domyślnie

    @siemalysy z Twojej trasy olałbym Przełęcz Pawlusią, a zamiast niej zdobył Halę Kaziorkę czyli szczyt Rysianki. Bo schronisko nie jest na szczycie, a przeważnie wszyscy tam już kończą

    Jak patrzę pod kątem własnych możliwości i może bym się tak wybrał i się możemy gdzieś po drodze spotkać. Choć realnie o wyjeździe to mogę myśleć dopiero jutro po 20 jak dotrę do domu w jednym kawałku
    https://pl.mapy.cz/s/nosahorado
    D610, Nikkor 50 f1.4 G, Nikkor 24-70 f2.8, Sigma 20 f1.4, Sigma C 100-400.

  5. #34735

    Domyślnie

    @kipcior
    Dziękuję za podpowiedź o Hali Kozierskiej. Byłem kilka razy na Rysiance i na nią nie poszedłem. Plan jest taki, że jedziemy we dwóch. Z Łodzi start ok. 5, na miejscu powinniśmy być ok. 9. Startować pewnie będziemy z Żabnicy tak jak początkowo zaplanowałem. Już nie będę chyba mieszać, bo to nie kończy się dobrze, Zrobię jedynie edycję o Halę Kozierską co by nie zapomnieć
    Jakbyś chciał dołączyć, to daj jutro znać Podeślę Tobie nr telefonu i się jakoś złapiemy w sobotę

  6. #34736
    Oszczędny w słowach Awatar kipcior
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    213

    Domyślnie

    Spoko, odezwę się
    D610, Nikkor 50 f1.4 G, Nikkor 24-70 f2.8, Sigma 20 f1.4, Sigma C 100-400.

  7. #34737

    Domyślnie

    My w sobote zrobimy pewnie Rajcza Ujsoły i granicznym do Zwardonia. Na razie zreanimowaliśmy jeden rower bo sie sceglił po apdejcie softu, a w drugim jakis czujnika nawala. Ech..

  8. #34738
    Oszczędny w słowach Awatar kipcior
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    213

    Domyślnie

    Pojeżdżone.
    PXL8_1_20230602_132625794_1600.MV.jpg
    Taki tam zwykły współczesny full ale w porównaniu z moim daje to radę. A prund... Zostałem ostatecznie przekonany o konieczności zakupu elektryka. Następny rower po prostu musi taki być. Konto już płacze
    D610, Nikkor 50 f1.4 G, Nikkor 24-70 f2.8, Sigma 20 f1.4, Sigma C 100-400.

  9. #34739

    Domyślnie

    Mnie też się wydaje, że elektryk w przypadku MTB ma najwięcej sensu.
    Geometria obecnych rowerów sprawia, że one dają radę tylko w dół, w górę i po płaskim jest tak sobie.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  10. #34740
    Oszczędny w słowach Awatar kipcior
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    213

    Domyślnie

    No jazda w górę daje ogromną frajdę. Oczywiście w odpowiednio mocnym trybie. Zajechać i tak się można, acz jak ktoś nie chce to faktycznie można się też w ogóle nie spocić.
    No i podjeżdżanie tam gdzie normalnie się nie da otwiera zupełnie inne możliwości eksploracji. Dostępny świat się powiększa, fajne to jest.
    D610, Nikkor 50 f1.4 G, Nikkor 24-70 f2.8, Sigma 20 f1.4, Sigma C 100-400.

Strona 3474 z 3834 PierwszyPierwszy ... 2474297433743424346434723473347434753476348435243574 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •