Close

Strona 2498 z 3837 PierwszyPierwszy ... 149819982398244824882496249724982499250025082548259829983498 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 24 971 do 24 980 z 38361
  1. #24971

    Domyślnie

    Ja przed sezonem czyszczę i na nowo zalewam + oklejanie obręczy, w czasie sezonu tylko dolewam.
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!
    Blog

  2. #24972

    Domyślnie

    Dzięki.
    Ja w sezonie nie dolewałem, nie wiedziałem, że trzeba. Nie wiem czy na przeglądzie rocznym coś z tym zrobili, może tak, bo boki opon i obręcze były czyste jak z fabryki. Może nie, bo przegląd był pod koniec września i już jest sucho.
    Musze zapytać ile biorą za to w serwisie, żeby się nie okazało, że podobne pieniądze kosztuje jak bym to sam robił.
    Jak często uzupełniasz mleko w sezonie?
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  3. #24973

    Domyślnie

    ok. 1,5 mies. temu musiałem zrobić przegląd przymusowy przedniej opony i mleko było w większości płynne, trochę tylko zaschniętego wewnątrz (mleko Stans). Opona zalana była w 2018 jesienią, a w trakcie sezonu nic nie dolewałem.

  4. #24974

    Domyślnie

    Mleko Stansa wymieniałem co sezon, ono nie wysycha, caffe latex w połowie sezonu dolewałem ( w tylnim kole w połowie sezonu zaczęło powietrze schodzić ), po rozebraniu koła okazało się, że mleko wyschło. Od tej pory caffe dolewam w połowie sezonu dla asekuracji.
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!
    Blog

  5. #24975

    Domyślnie

    Ja nie czyszczę, chyba że trzeba oponę zdjąć do jakieś roboty z kołem. Tak tylko dolewam w momencie, jak powietrze przestaje trzymać.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  6. #24976

    Domyślnie

    W temacie trzymania powietrza. Tylne koło znacznie słabiej mi trzyma niż przednie, ale ogólnie bezdętkowe koła trzymają znacznie krócej niż te z dętką. W sezonie jak co tydzień jeździłem w góry, to zawsze musiałem nieco dopompować oba koła.
    Też tak macie?
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  7. #24977

    Domyślnie

    Jak trzyma krócej niż tydzień, to dolewam mleka. Różnicy między przodem a tyłem raczej nie mam. W szosie na dętkach, chyba mimo wszystko szybciej mi schodzi, choć badań laboratoryjnych nie przeprowadzałem w tym kierunku.
    Ps. Opony mam zwykle, nie tublessy.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  8. #24978

    Domyślnie

    W poprzednim rowerzu musiałem dosyć często dodmuchać powietrza (powiedzmy x na 1,5 tygodnia), obecnie w YT robię to dużo rzadziej. W obu przypadkach były to wartości niewielkie ok. 0,2 bara.
    ----
    Kiedyś opisywałem tu przygodę, jak mi się mleko po uderzeniu w kamień wylało i małe problemy z wyjęciem zaworu z obręczy, by założyć dętkę.
    Otóż niedawno miałem taką historię, że musiałem przedzierać się po nocy z rowerzem przez krzaczory i po wyjściu na szlak, nagle okazało się, że brak powietrza w przednim kole. Po oględzinach stwierdziłem, że nic nie jest wbite, a powietrze uszło z otworu mocującego zawór tjublesa, który był trochę przekrzywiony. Wyprostowałem go ręcznie i spróbowałem dopompować. Zadanie było trochę karkołomne, bo co nabiłem powietrza mini pompką, tyle samo praktycznie uchodziło obok zaworu. Ale sprężyłem się mocno i machałem ostro kilkadziesiąt razy, by szybko odpiąć pompkę i zanim resztka powietrza zdąży uciec, chwytałem koło i potrząsałem nim, by mleko dotarło do miejsca nieszczelności. Mleczko Stans wykonywało swą robotę bezbłędnie, ale co z tego, gdy zaczynałem dopompowywać, to ruszając zaworem podczas pompowania, zaworek rozszczelniał się z powrotem . Jednak po kilku próbach udało mi się uzyskać jako takie ciśnienie w oponie (na oko 0,7-0,8 bara) i w takim stanie ostrożnie zjechałem do bazy (na szczęście było już z górki). W domu rozebrałem koło i się okazało, że zaworek Trezado o stożkowym kształcie gumy, był w kiepskiej formie, więc wymieniłem go na nowy (tym razem Giantowski z gumową stopką prostokątną uszczelniającą, która nie wchodzi w ogóle w obręcz.
    Naszła mnie taka refleksja,.. że ten system Giantowski zaworu tjublesa, jest lepszym od tych stożkowych (gdzie guma zaworka wchodzi do wnętrza obręczy), gdyż w przypadku awarii i chęci założenia dętki, nie musimy walczyć z mocno zaciśniętym zaworkiem w obręczy (a potrafi być to upierdliwe)

  9. #24979

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mancini Zobacz posta
    Mleko Stansa wymieniałem co sezon, ono nie wysycha, caffe latex w połowie sezonu dolewałem ( w tylnim kole w połowie sezonu zaczęło powietrze schodzić ), po rozebraniu koła okazało się, że mleko wyschło. Od tej pory caffe dolewam w połowie sezonu dla asekuracji.
    @mancini który Stans, bo są dwa, Racing i ten drugi. Racing ma dość dobre opinie. Choć caffelatex też.

    Jeżeli obręcz mam o wewnętrznej szerokości 28 mm, to jakiej szerokości taśmę powinien kupić?

    Trzecia rzecz, ile mleka lejecie do opon MTB, internet zaleca ok. 125 ml. Opony mam 29x2.4.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  10. #24980

    Domyślnie

    Stansa miałem 4 lata temu. Nie pamiętam jaki, ale wtedy był chyba tylko jeden. Dwa lata temu kupiłem caffe.
    Stans tak szybko nie gęstnieje, za to trudniej uszczelnić oponę przy pierwszym zalaniu. Caffe za to odwrotnie, w połowie sezonu glut, ale to pierwsze uszczelnienie bajka.
    Na każdym mleku co jakiś czas trzeba dopompować koła, częstotliwość taka sama.
    Raz tylko prowadziłem rower do domu, ale puszczało powietrze na stopce.

    Ja obręcz zaklejam taśmą, leje 100ml ( opona 2,3 Butcher i Ground Control od speca ). I co roku wszystko czyszczę i zaklejam od nowa na wiosnę przed sezonem.
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!
    Blog

Strona 2498 z 3837 PierwszyPierwszy ... 149819982398244824882496249724982499250025082548259829983498 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •