Close

Strona 2526 z 3808 PierwszyPierwszy ... 152620262426247625162524252525262527252825362576262630263526 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 25 251 do 25 260 z 38071
  1. #25251

    Domyślnie

    Mocno trzeba rozmontować rower do torby?

    Pytanie techniczne.
    W crossie coś z przodu mi stuka, a właściwie trzeszczy, takie pojedyncze trzaski. Rozebrałem już wszystko, kierę od mostka, mostek i podkładki z rury. Wszystko wyczyściłem i zamontowałem ponownie. Nawet zdemontowałem bieżnię z widelca i zamontowałem nie żałując smaru.
    Nie wybijałem tylko sterów z ramy, ale nikła szansa, aby one trzeszczały. Docisnąłem je za to prasą. I tak, to na pewno z przodu, bo słychać nawet jak stanę na pedałach. Obawiam się, że to z okolic haków przedniego koła (QR 9). Swego czasu coś skrzypiało i okazało się, że przednie koło się odkręciło. Dokręciłem i się uspokoiło, ale okazało się, że zaciski Boplight z tytanową osią nagle zaczęły się samoistnie luzować. Wymieniłem na DT Swiss, przestały się luzować, ale po krótkim czasie zaczęły się trzaski. Jak droga jest gładka, po płaskim to jest cisza. Jak zaczynają się nierówności lub zaczynam cisnąć podjazd, zaczynają się trzaski.
    I w sumie nie mam pomysłu za bardzo co z tym zrobić. Nałożyłem smaru w mocowanie koła, ale nic się nie zmieniło. Koło nie ma luzu, przynajmniej nie da się go wyczuć. Piasta to XT, stara bo stara, ale serwisowana regularnie.
    Zastanawiam się, czy nie wyciąć podkładek z puszki po piwie i nie obłożyć nimi haków koła. Choć nigdzie na hakach i na nakrętkach piasty nie widać jakichś specjalnych śladów tarcia. Ktoś ma jakiś pomysł?
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  2. #25252

    Domyślnie

    Siema,

    Nie znam patentu z z obkładaniem haków koła. Może warto też sprawdzić połączenie mostek-kierownica, czy tam się jakiś piasek nie dostał. Rozumiem, że jakieś delikatne pęknięcie widelca wykluczasz? Z tymi trzaskami, trzeszczeniem to kłopot bo często się niesie po ramie i trudno ustalić skąd odgłos dochodzi, a jak są rzadkie to robi się jeszcze trudniej.

    Ja u siebie ma ten kłopot, że co jakiś czas muszę czyścić stery bo trzaski stamtąd dochodzą co jest irytujące. Ostatnio pojeździłem w błocie, po powrocie rower wyczyściłem, ale wczoraj jak jeździłem to były one dość często słyszalne. Stery to FSA IS-2. Myślicie, że wymiana sterów coś pomoże?

    Ps.
    Macie może sprawdzony patent na usunięcie smoły (tak mi się wydaję) z opony? Wczoraj miałem niefart, chwila nieuwagi bo zatrzymałem się na wąskiej drodze na poboczu i stanąłem na rozgrzanej części czegoś co miało być asfaltem. Zerwałem co mogłem od razu jak się zorientowałem co się dzieje. Później patykiem wydłubałem tyle ile się dało. Ale jeszcze zostało trochę między klockami. Obecnie opona moczy się w tłustym roztworze, który przygotowała mi żona. Nie wiem czy się uda to doczyścić.

    DSC_1112.jpg
    Ostatnio edytowane przez siemalysy ; 07-06-2020 o 15:01
    Kanał YT ​? ??​

  3. #25253

    Domyślnie

    Raczej wykluczam pęknięcie, od zewnątrz nic nie widać, do wewnątrz na ile mogę dojrzeć też nie.
    Mostki, kiery i podkładki czyściłem, bo to było moje pierwsze podejrzenie.

    Smołę możesz próbować usunąć gliceryną. Temat mi poniekąd znany, bo pod Wrocławiem drogowcy często naprawiają drogę w taki sposób, że leją smołę do dziury, zasypują tłuczniem i zostawiają. Jak wjedziesz w taką świeżą naprawę, to ze slicka robisz oponę z bieżnikiem. Zwykle jednak na tyle mało tej smoły się przyczepiało, że odpadała sama.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  4. #25254

    Domyślnie

    Nie zazdroszczę Tobie szukania tych trzasków. Sam kilka miesięcy temu walczyłem z trzaskami. Miałem podejrzenia, że to sztyca. Czyściłem sztycę, rurę podsiodłową, jarzmo sztycy, pręty siodła i trzaski nie ustawały. Gotów byłem już wyjmować łożyska z systemu ISOSpeed, ale przed tym aktem desperacji zmieniłem sztycę na inną. Miałem starą sztycę PRO i po wymianie cisza.

    Dzięki za info o glicerynie. Po moczeniu udało się doczyścić na tyle, że jest dużo lepiej. Teraz już odpuszczę to czyszczenie, może już nie będzie konieczne. O glicerynie będę pamiętał na przyszłość, chyba, że się okaże że będzie konieczne po najbliższej jeździe
    Kanał YT ​? ??​

  5. #25255

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Mocno trzeba rozmontować rower do torby?
    Koła zdjąć. Jest kieszeń główna na ramę i dwie boczne na koła- takie ułożenie chroni ramę. Kiere zostawiam, ale jak zdejmiesz to nie ma śladu co ukrywasz wewnątrz.
    Z6II_14-30_28_28-75_40_45_105_100-400_TC2.0_DJI

  6. #25256

    Domyślnie

    Chłopaki potrzebuję rady, z racji że ciśnie mnie na zakup szosy, na co zwrócić uwagę przy ocenie stanu roweru?
    Jest fajny egzemplarz, cały na grupie SH 105, korby hamulce i przerzutki.
    Rama 54,5 mam 173 cm wzrostu, więc chyba musiałbym krótszy mostek wstawić?
    Gadałem z gościem, jest drugim właścicielem, niby rower w idealym stanie.
    Wcześniej celowałem w Specializeda Tarmac też na SH 105 (wiadomo cena x2), ale teraz ten model zobaczyłem i wszystko by mi w nim pasowało.
    Niestety jest chętny na zakup z zagranicy (wysyłka przez ebay), więc jutro się dowiem czy aktualne czy nie.
    Co sądzicie o atrakcyjności zakupu, fajny osprzęt i kolorystyka.
    https://www.olx.pl/oferta/scott-foil...tml#8e120b5232
    Jedyny mankament to być może zęby na dużym blacie, ale pewności nie mam.
    IMG_8482.jpg
    Nikon i podróże ...


  7. #25257

    Domyślnie

    Chyba standardowe sprawdzenie, czy nic nie trzeszczy podczas jazdy. Stan obręczy, żeby się nie okazało, że już zaraz trzeba je wymienić. Stan napędu. Luzy na kołach, suporcie, sterach.
    Czy biegi chodzą normalnie, czy hak przerzutki prosty. Zęby na blacie nie wyglądają jakoś źle. Widać lekkie zużycie, ale nic niepokojącego.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  8. #25258

    Domyślnie

    Dzięki Tomku, czyli standard rzec można w sprawdzeniu.
    No zobaczymy czy czeka mnie podróż 180km w jedną stronę na oględziny, czy gość wyslę przez ebay
    Nikon i podróże ...


  9. #25259

    Domyślnie

    Według mnie jest bardzo duża szansa że rower będzie za duży, szukałabym czegoś w rozmiarze max 52. Sam kiedyś kupiłem rozmiar 56 przy 180 cm wzrostu i po zmianach mostka, sztycy z offsetem na bez, kupiłem w końcu 54 bo wciąż mi było niewygodnie.

    Pozdrawiam Jarosław Stryjewski. blog

  10. #25260

    Domyślnie

    Też mnie to martwi ten rozmiar. Obecnie w xc mam dlugość ramy 55cm. Ale tu dochodzi wychylenie kiery w przod niestety. Rozmiarów 52 jak na lekarstwo. Większość ofert to 56 niestety.

Strona 2526 z 3808 PierwszyPierwszy ... 152620262426247625162524252525262527252825362576262630263526 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •