Close

Strona 2872 z 3830 PierwszyPierwszy ... 18722372277228222862287028712872287328742882292229723372 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 28 711 do 28 720 z 38300
  1. #28711

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gavin Zobacz posta
    Kurka mam już 3 ulocki, jedno folding bike lock, a dziś kupiłem kolejne zapięcie :P
    Kolekcjoner. Ja mam dwa ulocki tej samej klasy, ale jeden duży, a drugi mały. Na co dzień używam takiej trytki z metalowym rdzeniem. Na szybkie zakupy w dyskoncie obleci. Na 3 minuty do Żabki czy osiedlowego to nawet nie zapinam roweru.
    Dziś czytałem, że we Wro złapali złodzieja rowerów. Wpadł po 18 razie, jumał głównie pod galeriami handlowymi, w różnych punktach miasta. Jednego chwasta mniej. Przynajmniej przez jakiś czas.

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Chopy ratunku. Powiedzcie czy do normalnego roweru Author damska wersja możliwym jest zamontować silniczek elektryczny + akumulator , nawet taki do plecaka czy na bagażnik. Jest coś takiego do kupienia nie za miliony jakieś
    Jest możliwe, są takie zestawy z Chin. Poszukaj sobie na YT, bo mi swego czasu wyskakiwały takie propozycje. Raz nawet obejrzałem. Nie śledzę jednak tematu, bo póki co mnie nie interesuje.
    Ostatnio edytowane przez zdyboo ; 18-05-2022 o 19:08
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  2. #28712

    Domyślnie

    Jeżeli twierdzisz, że Twój obiektyw wypłaszcza stromizny to znaczy, że nie byłeś w wystarczająco stromych górach.



    Tak mniej więcej do 6:30. Potem to już klasyka SP.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  3. #28713

    Domyślnie

    No widzisz Zdybciuniu jak my się rozumimy bez sów. Bo kupiłem Hiplok Z Lok combo i to nawet potkolor szosy. 3 uloki stacjonarne w piwnicy, folding na dłuższe przypinania, a trytka na okazjonalne sklepy na trasie.

  4. #28714

    Domyślnie

    Na bogato żavę. Ja biedak z prowincji to mnie stać było tylko na Hiplock Z lok.
    Foldinga Abusa kiedyś chciałem kupić, bo poręczne to bardzo i można zamiast bidonu wozić, ale znalazłem na YT film jak koleś przeciął jeden ze sworzni zwykłymi nożycami do drutu, nawet niespecjalnie długimi. I jednak kupiłem jednak ulocka.
    Tylko mi wychodzi, że jakbym teraz w gruzie miejskim chciał przewieźć takiego uloka to chyba bym musiał zapiąć go na pasku od spodni, bo do tej pory woziłem w plecaku, ale teraz zrezygnowałem z tegoż.

    Ogólnie zabezpieczenie roweru w trasie to bardziej rozkmina z pogranicza psychologii niż fizyki. Jak robię swoje standardowe, weekendowe 100+ to nawet nie myślę o zabieraniu ulocka, bo jednak 1 kg to ponad 10% masy roweru.
    Teraz mam trytkę, ale bez niej to bywało różnie. Dyskonty odpadały, ryzyko wracania z buta jednak za duże, ale małe sklepy to luz. Nikogo nie było, to rower o ścianę lub w stojak i zakupy. Jak pod sklepem był kwiat miejscowych koneserów, to wystarczyło poprosić o popilnowanie roweru i podziękowanie w postaci Harnasi, Żubrów czy jabola załatwiało temat. Nie wiem, może mam za dobrze, bo w całej swojej socjopatii bardzo łatwo nawiązuje takie niezobowiązujące kontakty z ludźmi.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  5. #28715

    Domyślnie

    Ważne by te odstraszacze psychologicznie oddziaływały na zajumywaczy. Chociaż trochę. Wtedy fizycznie rowery będą bezpieczniejsze. Zresztą mnie jakiś czas temu coś tam próbowali robić z łańcuchem na pitstopie pod biedrą i na szczęście im się nie udało. Amatorzy.

  6. #28716

    Domyślnie

    Ja szukałem czegoś super lekkiego na jeżdżenie 50km+ i niebranie plecaka, ale branie 2 bidonów. Mam obawę największą przy takim zostawianiu pod wiejskim sklepem bez zapięcia, że jakiś gamoń będzie szedł, wsiądzie i odjedzie. Jakiekolwiek przypięcie będzie lepsze niż żadne. Ten hiplok waży chyba z 70 gramów.

  7. #28717

    Domyślnie

    Czym się różną takie bluzy za 500 od takich za 300? (oprócz 200zł), materiał podobny, membran żadnych nie ma, o co chodzi?

    https://www.centrumrowerowe.pl/bluza...SAFEgIwZ_D_BwE

  8. #28718
    Oszczędny w słowach Awatar kipcior
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    213

    Domyślnie

    Podobały mi się wasze relacje, to napiszę własną. Choć ja tylko z pracy wracałem więc będzie krótka.

    Widoczek na Skrzyczne, jakaś łatka śniegu jeszcze się uchowała. Muszę tam kiedyś wyjechać gravelem.
    DSC_6154_DxO_1600.jpg
    Pilsko majaczy w tle
    DSC_6160_DxO_1600.jpg
    Góry zapłotne na przełęczy Salmopolskiej. Wszystko ładnie pięknie tylko ja mieszkam za tymi górami. I nadal się oddalam.
    DSC_6165_DxO_1600.jpg
    Autostrada gravelowa Przełęcz Salmopolska-Przysłop
    DSC_6173_DxO_1600.jpg
    Barania Góra blisko
    DSC_6187_DxO_1600.jpg
    Baranek na hali. Poza kadrem autostrada zamieniła się w kamory wielkości pięści na całej szerokości drogi
    DSC_6194_DxO_1600.jpg
    Wiślańskie przysiółki
    DSC_6195_DxO_1600.jpg
    Cienków, Wjechałem na główny pagórek, a tam sesja ślubna. Już drugi raz na to trafiam w tym miejscu.
    DSC_6205_DxO_1600.jpg
    40km później światło zgasło, trochę niedoszacowałem ile mi to zajmie.
    DSC_6212_DxO_1600.jpg
    Łącznie 80km i prawie 1100m przewyższeń. A do pracy miałem 6 i jakoś było szybciej...
    D610, Nikkor 50 f1.4 G, Nikkor 24-70 f2.8, Sigma 20 f1.4, Sigma C 100-400.

  9. #28719
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gavin Zobacz posta
    Czym się różną takie bluzy za 500 od takich za 300? (oprócz 200zł), materiał podobny, membran żadnych nie ma, o co chodzi?

    https://www.centrumrowerowe.pl/bluza...SAFEgIwZ_D_BwE
    Jak to skandynawska firma, pewnie dużo kasują za markę (choć pewnie i tak wszystko szyją w Azji). Ewentualnie to ekstra opłata za te potworki językowe w opisie (patrz: "esencjonalność")

    Z innej beczki: u Was też jest tyle pyłu w powietrzu? Zrobiłem wczoraj na rozpoczęcie sezonu 60 km wzdłuż Wisły i po dojechaniu do domu czułem się jakbym brał udział w operacji "Pustynna Burza". No i potwierdziło się, że kupno gravela to był dobry pomysł bo sprawdza się w 100%.
    Ostatnio edytowane przez ku6i ; 19-05-2022 o 15:55

  10. #28720

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gavin Zobacz posta
    Czym się różną takie bluzy za 500 od takich za 300? (oprócz 200zł), materiał podobny, membran żadnych nie ma, o co chodzi?
    Zwykle o markę i marketing. Choć też zwykle idzie za tym jakość wykonania i użyte materiały. Marki premium nie mogą sobie pozwolić na to, by ich produkty były takie same jak tańsza konkurencja. W dobie Internetu szybko taka ściema by wyszła. Zatem walczą marketingiem, jakością i drobiazgami ułatwiającymi życie. Wszystko zależy czego tak naprawdę potrzebujesz. Moi znajomi swego czasu nakupowali ciuchów kolarskich na AliExpress. W cenie kompletu koszulka + spodenki kupowanego w Polsce mieli kilka kompletów. Wzornictwo też bardzo fajne. Przy czym szybko się okazało, że o ile koszulka jest w miarę spoko, to spodenki już nie. Pampers się szybko ubił i stał się niewygodny, a materiał zaczynał się przecierać. Ja zwykle nie mam problemu z wydaniem kupy siana na spodenki, tak górne ciuchy na rower to u mnie w porywach półka mocno średnia.

    Cytat Zamieszczone przez kipcior Zobacz posta
    Podobały mi się wasze relacje, to napiszę własną. Choć ja tylko z pracy wracałem więc będzie krótka.
    Łącznie 80km i prawie 1100m przewyższeń. A do pracy miałem 6 i jakoś było szybciej...
    Super mieć możliwości wbić w góry wracając z pracy. Mnie tego trochę brakuje. Nie to że codziennie bym pragnął wbijać konkret podjazd, ale chciałbym mieć taką możliwość.
    Mnie się jednak dłuższe dystanse lepiej robi przed pracą.

    Cytat Zamieszczone przez ku6i Zobacz posta
    Z innej beczki: u Was też jest tyle pyłu w powietrzu?
    Tak, choć ja pył zdobywam głównie z szutrów, którymi do pracy dojeżdżam. Tam nawierzchnia miejscami to drobny pył zmielony setkami opon rowerowych. Każdy powrót z fabryki to wizyta na myjce pod blokiem i spłukanie tego z roweru. Łańcuch muszę co drugi dzień smarować, bo pył najpierw wiąże smar, a potem odpada mielony przez napęd. Poza tym porządnego deszczu nie było od dłuższego czasu. Coś tam popadało w poniedziałek i przez moment było lepiej.

    No i potwierdziło się, że kupno gravela to był dobry pomysł bo sprawdza się w 100%.
    Wiadomka, od gruza lepsze są tylko dwa gruzy.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

Strona 2872 z 3830 PierwszyPierwszy ... 18722372277228222862287028712872287328742882292229723372 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •