Close

Strona 2525 z 3836 PierwszyPierwszy ... 152520252425247525152523252425252526252725352575262530253525 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 25 241 do 25 250 z 38360
  1. #25241

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez moshica Zobacz posta
    Nieźle. W czasie lepszej pogody to okolice Niedzicy, Czorsztyna są bardzo widowiskowe i fajny asfalt do pomykania, dla tych co szosę lubią☺ Sam chetnie bym się tam wybrał. A Ty jak to realizujesz bèdąc z Łodzi? Wrzucasz rower w auto i jedziesz z noclegiem czy jak? Bo wiem że na Jurze i w Beskidzie też miałeś trasy, czy na tej samej zasadzie? Łódź to środek kraju, wszędzie daleko...
    Realizacja zależy od trasy jaką planuję, planujemy i dystansu, który trzeba pokonać autem. W tym przypadku w czwartek po pracy załadowałem rower na dach i pojechaliśmy już niemal do miejsca docelowego gdzie mieliśmy zaklepany nocleg. Rano ja spakowałem się na rower, a żona autem pojechała sobie w Dolinę Kościeliską. Kiedy skończyłem swojego tripa, żona już na mnie czekała na parkingu. W Jurę zdarza mi się jeździć na jeden dzień z rowerem na dachu. Do Olsztyna k. Częstochowy mam 145 km, a tam już jest gdzie fajnie pojeździć Obecnie robią remont A1 i droga w kierunku Częstochowy jest straszna, ale i tak warto zapakować rower na auto i jechać tam pojeździć.

    Łódź to środek kraju, wszędzie daleko...
    A z drugiej strony wszędzie podobna droga

  2. #25242

    Domyślnie

    A używasz bagażnika dachowego ? Wiele osób daje z tyłu na platformę hakową. Ja znów klapie tylne siedzenia i wyjmuje przednie koło. No ale wtedy auto się robi dwu osobowe. Tyle że sam zawsze na rower jeżdżę. No ale na dachu to chyba opory powietrza i sprzęt od much usyfiony?

  3. #25243

    Domyślnie

    Tak. Używam bagażnika na dach. Rozważałem platformę na hak gdybym przy zmianie auta kupił auto z hakiem. Nie było to priorytetem i auto trafiło się bez haka, więc po podliczeniu kosztów montażu haka, dobrej platformy zrezygnowałem z tego pomysłu. Na dachu nie jest źle. Wiadomo, że trzeba pilnować się prędkości, że tak jak wspomniałeś zwiększają się opory, że spalanie jest wyższe, montaż rowerów w uchwytach na dachu też jest bardziej upierdliwy od wstawiania do platformy. Jednak nie jest to bardzo upierdliwe i ja nie narzekam. Owady to fakt, szczególnie jadąc w nocy. Ale to też da się zaakceptować.

  4. #25244

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siemalysy Zobacz posta
    montaż rowerów w uchwytach na dachu też jest bardziej upierdliwy od wstawiania do platformy
    Tutaj bym polemizował. Wiele zależy pewnie od modelu uchwytu/platformy, ale bardzo dużo również od rowerów. Na początku wiele lat jeździliśmy z rowerami na dachu- czy to montowanymi w całości, czy też za przedni widelec. Później nastał czas uchwytu hakowego. Platforma na hak jest dość ciasna- montaż 3 rowerów MTB bywa mocno problematyczny. A jeśli dojdą do tego rowery z pełnym zawieszeniem tworzy się istny cyrk jak to zgrać- a to koliduje kiera z siodłem, a to problem z umiejscowieniem łapy w odpowiednim miejscu... Na dachu ten problem jest mniej irytujący gdyż można je rozstawić szerzej. Minusem jest większy hałas i spalanie. Do 140km/h wszystko było bezpieczne. Koszty generalnie podobne. Mowa od samego początku o produktach Thule.

    Ps. był również epizod uchwytu na szybę/klapę, i ten okazał się najbardziej irytujący.

  5. #25245

    Domyślnie

    Wychodzi że najlepiej mieć długie kombi i wrzucać rowery na tył, wykręcajac koła. Ale to chyba też rozwiązanie na na 2 rowery.

  6. #25246

    Domyślnie

    Najlepszy jest pickup lub dostawczak, czyli tak naprawdę samochód z przestrzenią ładunkową zdolną pomieścić rower. Trzeba pamiętać, że rower rowerowi nierówny. O ile taka szosa, gravel czy cross są dosyć zwartymi konstrukcjami, o tyle MTB ze swoją płaską geo potrafi być długie. Na przykład mój cross mieści się na długość w przestrzeni do tego przeznaczonej w szynobusie Kolei Dolnośląskich. Jak jeszcze są te uchwyt za przednie koło, to rower sobie elegancko stoi i krzywda mu się nie dzieje.

    DSC04700.jpg

    O tyle MTB FS nijak tak nie zmieszczę i musi stać oparty Przednim lub tylnym kołem o jedną ze ścianek tej zagrody. Chyba, ze jest nieco inaczej zorganizowana ta przestrzeń i wtedy nawet MTB się mieści bez problemu.

    DSC00269.jpg

    Choć wtedy jak zaczyna się robić tłok w pociągu, to ludzie zaczynają z dupy strzelać, że rower blokuje trzy miejsca siedzące, ale z reguły obsługa pociągu tłumaczy im dlaczego tak jest.

    W niedużym kombi (Opel Astra I) jechaliśmy we trzech z rowerami MTB HT w środku, ale to było dawno i całe szczęście blisko. Do Volkswagena Transportera weszło 5 rowerów na pakę, MTB HT, po odkręceniu przednich kół. Bagaże na tydzień i 6 osób. Rower kierowcy jechał na bagażniku na klapie.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  7. #25247

    Domyślnie

    Jak powyżej kolega wspomniał:
    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    ...Trzeba pamiętać, że rower rowerowi nierówny...
    Do tego dodałbym jeszcze, że auto autu nierówne, że bagażnik bagażnikowi nierówny, zarówno te na dach jak i te na hak. O tych na tylną klapę nie wspominam bo wg. mnie tego bezpiecznie nie da się używać. Wielokrotnie widziałem jak auta z rowerami na takich bagażnikach całkowicie zasłaniało tylne lampy. A pamiętacie pewnie czasy jak u nas bagażniki na hak były niedozwolone. Doświadczenia w użytkowaniu bagażnika na hak nie mam. Natomiast na dachu rowery woziłem już na 3 autach. Dopóki do przewiezienia są dwa rowery to jest luzik. Najgorzej jak trzeba przewieźć trzy rowery. Najtrudniej zawsze jest ze środkowym rowerem. Przy moim wzroście 1,8 m żeby dobrze ten rower wstawić muszę stawać na progu, a nie jest to wygodne. Robię to rzadko bo najczęściej wożę 1-2 rowery. Woziłem też rower w kombi przy złożonej tylnej kanapie. Jestem w stanie przewieźć rower bez zdejmowania koła, ale trzeba już kombinować z ustawieniem kierownicy i przedniego koła, żeby było ono prostopadle do "podłogi". Jak już rower wiozę na pace to zdejmuje przednie koło.

  8. #25248

    Domyślnie

    Trzy MTB na platformie, to faktycznie trza pogłówkować by zapakować i niczego przy okazji nie poobijac. Jak rowery pasują, to tych łap trzymających nie idzie założyć. Już nieraz skręcałem kierownice wzdłuż ramy, przekrecalem siedzenie ( myk myk, tu pomaga). Na wąskich drogach trzeba uważać, bo jednak rowery wystają po za obrys auta.
    Na dachu takich kombinacji zazwyczaj nie ma. Za to, gdy auto jest wysokie to wladowanie tam roweru, wymaga zdolności Pudziana i Gordata jednocześnie. Tu z kolei trzeba pamiętać, by się nie ładować autem do garażu.
    Parę lat temu zostałem objechaniy na amberone przez gościa z rowerami na dachu. Nie było by w tym nic dziwnego, tylko ja wolno nie jechałem, a rowery były wyposażone w foteliki dla milusińskich.
    Ostatnio edytowane przez szymony ; 05-06-2020 o 21:54
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  9. #25249

    Domyślnie

    Kilka lat temu do Słowenii jechaliśmy. Znajomi przyjechali Octavią Combi z dwoma rowerami na dachu i pakujemy mój trzeci. Mam taki kompaktowy bagażnik na dach. Uchwyt na przednie koło i krótka rynienka na tylne. Przodem nie wszedł, no to tyłem, udało się. Roboty dużo, bo trzeba było bagażnik obrócić, czyli zdemontować go z belek i zamienić oba uchwyty miejscami. Wjeżdżamy na obwodnicę autostradową, przyspieszenie i mój rower ląduje na tylnej klapie. Myślałem, że pasek mocujący tylne koło urwało, ale nie, pasek miałem w kieszeni. W całym zamieszaniu zapomniałem przyczepić tylne koło. Na szczęście nic się nie uszkodziło i dojechaliśmy już bez problemu do celu. Na słoweńskiej autostradzie nawet odcinkami jechaliśmy 160 km/h.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  10. #25250

    Domyślnie

    Sam nigdy nie woziłem roweru na dachu- zawsze wewnątrz, a od kiedy mam torbę na rower żadem hotel mi nie straszny Kiedyś jadąc autostradą na samochodzie przede mną otworzył się box dachowy- minęło kilka lat, a nadal mam stresa jak widzę coś na dachu z przodu
    Z6II_14-30_28_28-75_40_45_105_100-400_TC2.0_DJI

Strona 2525 z 3836 PierwszyPierwszy ... 152520252425247525152523252425252526252725352575262530253525 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •