Close

Strona 2076 z 3840 PierwszyPierwszy ... 107615761976202620662074207520762077207820862126217625763076 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 20 751 do 20 760 z 38394
  1. #20751

    Domyślnie

    Klucz to taki prosty wahliwy, ale nie doszukiwałbym się tu błędu, gdyż ledwo zacząłem nim naciskać, a już było po sprawie
    Mam też drugi klucz dynam. (już taki lepszy) i mniej więcej się zgadzają ze wskazaniami (porównywałem w przedziale 10-20Nm)

  2. #20752

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rotor Zobacz posta
    Klucz to taki prosty wahliwy, ale nie doszukiwałbym się tu błędu, gdyż ledwo zacząłem nim naciskać, a już było po sprawie
    Mam też drugi klucz dynam. (już taki lepszy) i mniej więcej się zgadzają ze wskazaniami (porównywałem w przedziale 10-20Nm)
    Więc możliwe, że wina leży w wadliwym montażu lub samym produkcie... W sumie mas dylemat- albo zaryzykować uszkodzenie śruby albo gniazda w korbie

  3. #20753

    Domyślnie

    harfa ma jeszcze wersję srebrną, tańszą o 10zł od czarnej, chodzi tylko o kolor ?
    https://sklep.harfa-harryson.com.pl/...,3,43262,12964

  4. #20754

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rotor Zobacz posta
    harfa ma jeszcze wersję srebrną, tańszą o 10zł od czarnej, chodzi tylko o kolor ?
    https://sklep.harfa-harryson.com.pl/...,3,43262,12964
    Z opisu wygląda na to samo. Jeśli masz obawy odnośnie nowej, to proponuję udać się do tokarza z pozostałościami po starej i zapytać za ile dorobi nową, stalową...

    Edit:

    Z niczym nie powinien mieć problemu poza, być może, dobraniem kąta główki ściągacza. Niestety wywaliłem mój rysunek pomiarowy, ale o ile dobrze pamiętam to nachylenie łba śruby wynosi 30°... Ze swojej strony polecam dobranie ciut grubszej i twardszej podkładki, oraz ciaśniejsze jej dopasowanie zewnętrznie (do kapsla ściągacza) oraz wewnętrznie (do łba śruby). W drugim przypadku zminimalizujesz ścięcie kołnierza i zwiększysz docisk.
    Ostatnio edytowane przez nikoniarz ; 25-04-2017 o 18:28

  5. #20755

    Domyślnie

    Dziwne, taka śruba te 55 Nm powinna bez zająknięcia przyjąć i jeszcze podziękować. Chyba faktycznie jakiś błąd w sztuce lub materiale był popełniony wcześniej.

    Ja w SS mam korbę na kwadrat, niby stare rozwiązanie, ale do tego roweru wystarczy. Ostatnia jazdę jesienią odbyłem wracając zaraz po deszczu i trochę szlamu się do roweru przykleiło. Wyczyściłem jednak i rower odwiesiłem na hak do wiosny. Jak na wiosnę ruszyłem, to coś zaczęło skrzypieć. Myślałem, że gdzieś szlamu nie doczyściłem i się samo wykruszy, aż po ok 10 km, poczułem jakiś dziwny luz na lewej korbie. Odkręciła się od suportu. Wróciłem prowadząc rower i dokręciłem solidnie. Pojechałem do fabryki, trochę skrzypiało, ale na miejscu sprawdziłem i ramie sztywno trzyma się suportu. Niestety podczas powrotu, tuż pod domem, znowu znajomy luz z lewej strony.
    Wykpiłem się tanio, bo znalazłem na RPA samo lewe, białe ramię 170 mm na kwadrat za 16 zeta i wymieniłem. Z początku nieco skrzypiało przy deptaniu, ale się ułożyło i obecnie cicho jest, a i trzyma się suportu.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  6. #20756

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Dziwne, taka śruba te 55 Nm powinna bez zająknięcia przyjąć i jeszcze podziękować. Chyba faktycznie jakiś błąd w sztuce lub materiale był popełniony wcześniej.
    Dokładnie... Sęk w tym, że podkładka pod łbem śruby mogła by mieć mniejsze "fi" wewnętrzne. A tak śruba "łapie" jedynie częścią łba. Poza tym- wszędobylska suchość na wszelkich "smarowanych" połączeniach w Moonie to chyba "cięcie" kosztów. Łeb śruby stawiający niepotrzebny opór przy dokręcaniu jest bardziej podatny na ścięcie.

    Ps. Szkoda, że chyba usunąłem zdjęcia mojej śruby... Jak znajdę samą śrubę to zrobię nowe i wrzucę.

  7. #20757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    . Sęk w tym, że podkładka pod łbem śruby mogła by mieć mniejsze "fi" wewnętrzne. A tak śruba "łapie" jedynie częścią łba. .
    też mnie to zastanawia, czy uszkodzenie nie powstało przy dokręcaniu kapsla i podkładki działającej na zbyt dużą średnicę na śrubę (jej kołnierz), czyli tam, gdzie jest najsłabsza

  8. #20758

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rotor Zobacz posta
    też mnie to zastanawia, czy uszkodzenie nie powstało przy dokręcaniu kapsla i podkładki działającej na zbyt dużą średnicę na śrubę (jej kołnierz), czyli tam, gdzie jest najsłabsza
    Kapsel (ściągacz) nie ma nic do tego gdyż on nie ma kontaktu ze śrubą (poza demontażem), a jego nacisk na podkładkę nie ma wpływu na jej wytrzymałość.

  9. #20759

    Domyślnie

    U mnie dzisiaj +1 i właśnie przed chwilą padający deszcz zamienił się w padający śnieg. Kupię trenażer.

  10. #20760

    Domyślnie

    Co Wy tam macie jakiś drugi biegun zimna w Polsce?
    właśnie przed chwilą w radiu mówili, że w tamtych rejonach śniegiem straszy, u nas tylko żaby z nieba

Strona 2076 z 3840 PierwszyPierwszy ... 107615761976202620662074207520762077207820862126217625763076 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •