Close

Strona 2568 z 3828 PierwszyPierwszy ... 156820682468251825582566256725682569257025782618266830683568 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 25 671 do 25 680 z 38276
  1. #25671

    Domyślnie

    Tydzień temu wracałem z Wrocka w kierunku Pd-Z na A4 i widziałem na horyzoncie ładnie góry.
    Pytanie do Tomka, jakie to pasmo jest stamtąd widoczne, no i czy z okolic centrum robiłeś trasę w te góry kiedyś ?
    Nikon i podróże ...


  2. #25672
    Oszczędny w słowach Awatar Nduro
    Dołączył
    10 2019
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    86
    Wpisów
    1

    Domyślnie

    Sudety widzę przy dobrej pogodzie z Polkowic, a to ok 100km.
    Dziś skończyłem składać trekkinga, wszystkie części z odzysku, poza oponami, linkami i błotnikami. Reszta się uzbierała w garażu latami. Muszę jeszcze tylko przyciąć pręty tylnego błotnika bo za długie. Napęd 3x8, tylna przerzutka deore lx 8s. z mojego pierwszego poważnego MTB sprzed chyba 25lat, a chodzi jak zegareczek z manetkami deore 9s. Kaseta i łańcuch ze znikomym przebiegiem ok 300km bo był to zestaw zimowy na drugich kołach do szosy. Jutro wieszam sakwy i w drogę, tylko bagażnik lipny. Jak będzie się wyginał to wspawam mu jakieś wzmocnienia, albo zimą sobie zrobię nowy tak by wytrzymał 20-25kg.IMG_20200925_182408.jpgIMG_20200925_182422.jpgIMG_20200925_182415.jpg

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Nikon D7200 & D5200 & Sony A6000

  3. #25673

    Domyślnie

    Doprecyzuj proszę, bo nie kumam. Jechałeś z Wrocławia w kierunku Górnego Śląska autostradą A4. Jak popatrzyłeś się w kierunku płd. zach. to widziałeś góry. Tak?
    Jeżeli widziałeś jedno pasmo to był to Masyw Śnieżnika i przyległości, jeżeli za pierwszym pasmem widziałeś jeszcze drugie to były to Góry Wałbrzyskie i Karkonosze za nimi. To łatwo rozpoznać, bo Śnieżka jest bardzo charakterystycznym szczytem.
    Przy dobrej widoczności widać wszystkie wymienione pasma z bardzo daleka. Na przykład bez problemu z Kocich Gór, które są 30 km na północ od Wrocławia.

    Z centrum czego te trasy?
    Z Wrocławia najbliżej jest do Gór Wałbrzyskich w okolicach Świebodzic i Wałbrzycha. Trasa ok. 150 km w dwie strony z płd. zach. części miasta. Tyle, że gruzem i były odcinki terenowe. Kiedyś z Jeleniej Góry jechałem do Wrocławia, ok. 120 km, ale za Jaworem już nudno się robi. Cały czas szosą.
    Raz z okolic Kotliny Kłodzkiej, z Kamieńca Ząbkowickiego, pojechałem do Czech i przez Otmuchów wróciłem do Wrocławie, 200 km szosą.
    Drogi są, ale różnie z nawierzchnią. Okolice Strzelina to jedna wielka dziura drogowa. Najlepiej MZ jest w okolicach trójkąta Mietków, Sobótka, Świdnica.
    Piszę tu o gminnych drogach czterocyfrowych, ostatnio nawet DW unikam.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  4. #25674

    Domyślnie

    Jechałem z centrum w kierunku na Strzelin na A4 do
    Katowic. Jeden szczyt na którym skupiłem uwagę był wysoki w tym paśmie, więc wnioskuję że to masyw Śnieżnika z tego co napisałeś.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Nduro Zobacz posta
    Sudety widzę przy dobrej pogodzie z Polkowic, a to ok 100km.
    Dziś skończyłem składać trekkinga, wszystkie części z odzysku, poza oponami, linkami i błotnikami. Reszta się uzbierała w garażu latami. Muszę jeszcze tylko przyciąć pręty tylnego błotnika bo za długie. Napęd 3x8, tylna przerzutka deore lx 8s. z mojego pierwszego poważnego MTB sprzed chyba 25lat, a chodzi jak zegareczek z manetkami deore 9s. Kaseta i łańcuch ze znikomym przebiegiem ok 300km bo był to zestaw zimowy na drugich kołach do szosy. Jutro wieszam sakwy i w drogę, tylko bagażnik lipny. Jak będzie się wyginał to wspawam mu jakieś wzmocnienia, albo zimą sobie zrobię nowy tak by wytrzymał 20-25kg.IMG_20200925_182408.jpgIMG_20200925_182422.jpgIMG_20200925_182415.jpg

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Myślałem że Lx był zawsze 9 rzędowy, ja taki mam z 2003r. Też chodzi jak szwjcar i do dziś się dziwię tej precyzji.?

  5. #25675

    Domyślnie

    Shimano Deore LX zaczynała jako grupa 7 biegowa, w 1989. W MTB dobiła do 9 biegów, po czym w 2008 została przeklasyfikowana jako grupa do rowerów trekingowych. Na jej miejsce do MTB wszedł SLX. Deore LX w trekingach ma 10 biegów i nadal można ją zaliczyć do klasycznej grupy napędowej. Przerzutka pozbawiona jest sprzęgła i technologii Shadow.
    Deore nigdy nie miała mniej niż 9 biegów. Przed nią była co prawda STX / STX RC, która zakończyła żywot na 8 biegach, ale tam się nigdy Deore w nazwie nie znalazło.

    Co do obsługi, to przerzutka 9 biegowa obsłuży wszystko z zakresu 6 - 9 biegów. Co więcej dowolna manetka z zakresu 6-8 obsługuje dowolną kasetę z tego zakresu. Owszem może brakować biegu, ale odstępy między zębatkami w kasecie są takie same zatem nie ma problemów ze zmianą biegów.
    Na 9 biegach w Shimano skończyła się też kompatybilność pomiędzy grupami szosowymi i MTB. Sam w miejskim mam przerzutkę 105 z krótkim wózkiem, kasetę Alivio, korbę Alfine 1x i manetkę XT. Wszystko na 9 biegów.

    Kaseta 8 biegów i manetka 9 biegów tego się nie pożeni na dłuższą metę. Kaseta 9 biegów ma mniejsze odstępy między zębatkami niż kaseta 8 biegów. Na stojaku, jak wszystko nowe i czyste może jeszcze sprawiać wrażenie, że działa OK, ale dostanie brudu, zużyje się i zaczną się kłopoty. Do kasety 8 biegów, potrzeba dowolnej manetki z zakresu 6-8. Do manetki 9 biegów, potrzeba kasety 9 biegów.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  6. #25676
    Oszczędny w słowach Awatar Nduro
    Dołączył
    10 2019
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    86
    Wpisów
    1

    Domyślnie

    U mnie działa jak ta lala. Nawet pod obciążeniem, widocznie luzy przerzutki i lekko zużyte kółka w pełnej symbiozie działają z manetką 9s.
    Mam w super stanie klamkomanetki stx bo zmieniałem też ok 20lat temu na xt całą grupę, ale są 7s, troche szkoda bo bardzo ładne, ale chciałem wykorzystać kasetę 8s. Kiedyś to bardziej się przykładali do dizajnu, są poprostu ładne i mają rewelacyjnie wykonane.
    Ostatnio edytowane przez Nduro ; 26-09-2020 o 10:46
    Nikon D7200 & D5200 & Sony A6000

  7. #25677
    Oszczędny w słowach Awatar Nduro
    Dołączył
    10 2019
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    86
    Wpisów
    1

    Domyślnie

    Tak teraz przeszło przez myśl, może złożę sobie jakieś retro MTB. Muszę poszukać starych katalogów w garażu, ale ciężko było by się dziś utrzymać w specyfikacji fabrycznej.
    Pamięta ktoś jeszcze cos takiego jak katalog rowery świata (górskich) zbierałem każdy rocznik

    Załącznik 43543
    Ostatnio edytowane przez Nduro ; 26-09-2020 o 10:55
    Nikon D7200 & D5200 & Sony A6000

  8. #25678

    Domyślnie

    Pamiętam. W ogóle przełom lat 90 i 2000 był ciekawszy moim zdaniem w ciekawe rozwiązania. No i wydaje mi się że dawniej jakoś wszystko było bardzie dostępne cenowo. Jak w czerwcu szukałem szosy do zakupu to oczy mi się otwarły jak trzymają ceny topowe modele zawodnicze, prawie w cenach samochodów używanych którymi jeździ przeciętny polak.

  9. #25679

    Domyślnie

    Nie, raczej nie. Na pewno nie w MTB. Te dwie dekady, które wymieniłeś, to szukanie drogi co najwyżej. Obecne czasy z płaską geometrią, świetną amortyzacją, napędami 1x, wszechobecnym karbonem, to duże zmiany do tego co było 20-30 lat temu. Pierwszy rower MTB kupiłem właśnie w 2000 roku. To był Author Kinetic z 1999 roku i był całkowicie sztywnym rowerem. Wyobraża sobie ktoś obecnie sztywny rower MTB w ofercie jakiegokolwiek producenta? Zamontowałem do niego najpierw jeden amor 63 mm, potem drugi 100 mm OIDP, ale obecnie do HT też można wstawić sztywny widelec.
    Co do cen, też nie powiem, że kiedyś było taniej. Jak miałem ten pierwszy rower to kupno osprzętu klasy LX to był spory wydatek, XT było drogie, a XTR był wręcz kosmicznie drogi. Obecnie ceny są nieco wyższe niż 10 lat temu, bo wtedy akurat składałem crossa i choć sam wybrałem mieszankę XT i wtedy premierowego SLX, to wtedy kupno XTR nie było jakimś kolosalnym wydatkiem.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  10. #25680
    Oszczędny w słowach Awatar Nduro
    Dołączył
    10 2019
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    86
    Wpisów
    1

    Domyślnie

    Wspominki ja miałem peugeota w 1994,całkowicie sztywnego na ramie cr-mo, już nie pamiętam osprzętu. Zaliczyłem nim pierwsze zawody MTB na wzgórzach Dalkowskich w 1996,a jakoś niedługo później mój brat na nim wybił sobie pół szczęki zębów jak mu widelec się złamał i nogi miał w noskach dziś się z tego śmieję, ale wtedy to był dramat, wstrząs mózgu, szpital. Kupiłem w 96' nowego Whellera na stx i rock shox o skoku 80mm, to był kosmos! Wymieniłem w nim osprzęt na xt i mi go ktoś zajumał. Później był 97' Hawk z juesej na xt i hydraulice magury rakieta nie rower.

    Tak się zastanawiam czy ta moja przerzutka LX nie jest z mojego pierwszego peugeota co mi brat połamał czy z jakiegoś roweru brata...
    Ostatnio edytowane przez Nduro ; 26-09-2020 o 21:33
    Nikon D7200 & D5200 & Sony A6000

Strona 2568 z 3828 PierwszyPierwszy ... 156820682468251825582566256725682569257025782618266830683568 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •