Close

Strona 2564 z 3838 PierwszyPierwszy ... 156420642464251425542562256325642565256625742614266430643564 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 25 631 do 25 640 z 38379
  1. #25631

    Domyślnie

    Amor na sprężynie, to zależy ile ważysz. Jak w zakresie seryjnej sprężyny będzie spoko, jak nie będzie tak sobie. Ja w crossie miałem powietrznego Marcoka TXC 63 mm, który jest świetny i stosunkowo lekki 1,6 kg. Obecnie mam alu sztywniaka, przez moment był nawet węgiel, ale musiałem zwrócić zakup. W miastowym miałem RS Paragona 50 mm, ale też wymieniłem na sztywniaka. Ja bym szedł w sztywny widelec i oponę ok. 40 mm. Jak planujesz jakieś całodniowe wyjazdy to stalowy widelec nie jest złą opcją. W każdym razie sztywniak to zawsze mniej roboty z konserwacją. Obecnie mam amortyzację tylko w MTB. W pozostałych rowerach mi jej nie brakuje.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  2. #25632
    Oszczędny w słowach Awatar Nduro
    Dołączył
    10 2019
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    86
    Wpisów
    1

    Domyślnie

    No mam jakiś luźny karbonowy i chyba bym założył na próbę, ale bym miał wtedy szosowe hamulce, a wolałbym vbreki. Już obczaiłem alledrogo i będzie aluminiowa sztywniak najprawdopodobniej. Muszę to przespać i przemyśleć

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Nikon D7200 & D5200 & Sony A6000

  3. #25633

    Domyślnie

    Ja w crossie mam widelec Mosso M5 Pro, kupowałem bezpośrednio u polskiego dystrybutora. Nie mogę na niego narzekać, ma ładnie wypolerowane spawy, ale to akurat wersja Pro która akurat nie ma piwotów, ale mają inne z piwotami.
    W miastowym mam widelec Force z piwotami i jest taki sobie. Sam widelec jako taki jest OK, prosty i sztywny, ale wykonanie jest już takie sobie. Oczka do mocowania prętów błotnika krzywo przyspawane, wnętrze rury sterowej nawalone spawem, że niemal nie ma prześwitu. Polecałbym go za stówacza, ale nie za trzy.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  4. #25634

    Domyślnie

    Trzy dni, ponad dziesięc godzin mocowania, cięcia, giecia, dobierania podkładek, szukania "spasu". Wyglada pięknie, wyglada że równo, a tylne koło co obrót obciera, psia mać. No nigdy bym nie przypuścił że błotniki to taka kosmiczna technologia

  5. #25635

    Domyślnie

    Jak ja się cieszę, ze nie mam błotników Tyle czasu zaoszczędzone hehe

  6. #25636

    Domyślnie

    Poprawił się wygląd, gołemu czegoś brakowało. Zrobie sesję jutro, pokażę. BTW jak myjecie rowery, miska z woda plus szmatka? Pytam bo często widze na myjkach ciśnieniowych, ludzi z całkiem porządnymi rowerami. Wygodna opcja tylko czy to bezpieczne dla osprzętu?

  7. #25637

    Domyślnie

    kiedyś była tu rozmowa o myciu. Raz na jakiś czas nie zaszkodzi byle nie kierować strumienia w strategiczne miejsca. Oczywiście po myciu smarowanko. Ale najsensowniejszym rozwiązaniem jest jednak klasycznie wiaderko ze szmatka lub jakaś myjka ogrodowa. W necie jest duzo informacji jak myć i w większości przypadków to jednak jest ręczna robótka. Szkoda sobie zajechać napęd itp robiąc to na myjni ciśnieniowej.

  8. #25638

    Domyślnie

    Polecam kolegom do mycia nieszkodliwego preparat MOTUL E2 psik, psik na cały rower jak leci, a potem spłukać z węża ogrodowego, a nawet z wiadra. Używam od lat do rowerów które mają już 8 lat, podobnie do motocykli. Nic mądrzejszego nie trafiłem, a już sprawdzałem troche produktów, bo u mnie ma być czysto Produkty do kupienia w innych sklepach znacznie taniej, znacznie.
    https://www.fc-moto.de/en/MOTUL-MC-C...oaAsV0EALw_wcB
    Jak już się rozpędziłem w polecaniu to używam takiego smaru, lux smarowidło
    https://liquimoly.sklep.pl/pl/p/BIKE...-lancucha-/232
    .
    w rewanżu proszę polećcie mi jakiegoś dobrego producenta dętek, bo wymieniam najmniej 2 razy w sezonie i ciągle ma ubytki ciśnienia po staniu roweru np tydzień
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 18-09-2020 o 13:54
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  9. #25639

    Domyślnie

    Nie wiem jak to z tymi detkami ale tył popuszczał - dopompowywałem za każdym wyjazdem, przód tak co drugi wyjazd. Dwa tygodnie temu zmieniałem same opony i przestało..

  10. #25640

    Domyślnie

    Ja od jakiegoś już czasu używam tylko myjek samoobsługowych. Tylko spłukiwanie. Kupuję czasu za 2 zeta i wystarcza z górką. Jakby był stojak żebym mógł latać wokół roweru to i za zeta by wystarczyło.
    W zeszłym roku pałowałem się ze spryskiwaczem ogrodowym i szmatką, szkoda życia jednak.

    Smarowidła w sprayu do łańcucha nie polecam żadnego. Zwykle podczas aplikacji oprócz łańcucha wszystko dookoła jest w smarze, co w przypadku roweru oznacza zwykle obręcz i oponę, ale jak kto jest i zdolny to i tarcze może zapryskać, a wtedy klocki hamulcowe ma do wymiany. Tylko buteleczka i po kropelce w ogniwo. Pokręcić korbą, niech się rozniesie i wytrzeć do sucha.
    @robin102 Schwalbe. Zero problemów od lat w tych rowerach gdzie jeszcze mam dętki.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

Strona 2564 z 3838 PierwszyPierwszy ... 156420642464251425542562256325642565256625742614266430643564 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •