Close

Strona 2537 z 3828 PierwszyPierwszy ... 153720372437248725272535253625372538253925472587263730373537 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 25 361 do 25 370 z 38279
  1. #25361

    Domyślnie

    Wygląda to raczej na wygiętą oś suportu. Jeżeli tak, to wymiana samego wkładu. Wkład z osią na kwadrat to wydatek rzędu 50 zeta, z osią na wielowypust jest trochę droższy.
    Wymiana kolejne kilkadziesiąt złotych. Nie mam pojęcia jakie są ceny usług w serwisach. Jeżeli suport się nie zapiekł w ramie to jest 10 minut roboty, choć wymagane są narzędzia nieco bardziej specjalistyczne niż klucz płaski lub imbusowy. Najważniejsze to znaleźć normalnego mechanika, a nie naciągacza.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  2. #25362

    Domyślnie

    Nie no, rower ma trzeci sezon od nowości i przejechał z pięćset kilometrów Dzięki, podjadę i wskaże na tą przyczynę, zobaczę co odpowiedzą.

  3. #25363

    Domyślnie

    Ewentualnie łożysko padło i masz tak duży luz, że wydaję się Tobie, że korba "bije".

  4. #25364

    Domyślnie

    "Samo w sobie nigdzie nie ma luzu". Na 99% krzywa oś, jak już napisano. I raczej to kwadrat, zgiąć oś na wielowypust jest ciężko...

  5. #25365

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    "Samo w sobie nigdzie nie ma luzu". Na 99% krzywa oś, jak już napisano. I raczej to kwadrat, zgiąć oś na wielowypust jest ciężko...
    Rzeczywiście. Umknęło mi to. Dzięki za sprostowanie.

  6. #25366

    Domyślnie

    Cześć,

    Czy ktoś jeździ na kasecie SunRace? Najlepiej 11 rzędowej.
    Jakieś wrażenia czy to dobre jest? I jaki łańcuch najlepiej do tego. Chodzi o napęd 1x11.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  7. #25367

    Domyślnie

    Pochwalę się. Sprzedałem białaSSa, a kupiłem gravela.

    Od jakiegoś czasu patrzyłem na rowery, które dałyby fajnego speeda na szosie, ale pozwoliły też z tej szosy zjechać. Stwierdziłem, że gravel, a wymarzyłem sobie, że rama stalowa, a widelec karbą. Potem zacząłem sprawdzać ceny i wyszło, że poza budżetem. W końcu zacząłem na poważnie szukać roweru i wyszło, że nie ma. Byłem nawet niedawno po kurtkę w Decatlonie i dział rowerowy wygląda jak mięsny w PRLu. Nagie haki.
    Kross Esker 6.0 miał być w interesującym nie rozmiarze, ale albo nie było, albo poszedł od ręki. Canyon Grail AL we wrześniu. Ja bym jednak chciał jeździć teraz. Romet, nie ma. Rondo, nie ma. Trek drogo (ale ładnie) i skoro niemal tylko modele 2021, to pewnie teraz i tak jeszcze niedostępne. Aż mi się przypomniało, że przecież jeszcze Velo jest. No i znalazłem to co chciałem. Stal, węgiel, sztywne osie, hydrauliczne heble i napęd z kasetą 11. Czyli Author Ronin SL 2019. Rozsądek podpowiadał GRX 2x11, ale serce 1x11. Rowery bez przedniej przerzutki mi się szalenie podobają. Udało się zamówić przez mojego mechanika i odebrałem na początku lipca. Początkowo miał być rozmiar ramy 58, ale Autor na swojej stronie twierdził, że na moje 189 cm wzrostu należy się 56, a jakbym miał centymetr mniej to nawet 54 jest opcją. Tak się złożyło, że 56 był jedynym rozmiarem dostępnym niemal od ręki. Kupiłem zatem bez mierzenia i wyszło, że jednak rower jest za długi. Przy pierwszej przejażdżce zaczynało mnie łupać w krzyżu, ale jakoś przetrwałem te 100 km. Przełożyłem sztycę z siodłem z miastowego roweru, co przesunęło mi siodło 2 cm do przodu. Nie lubię sztyc z offsetem. Już było zauważalnie lepiej. Po rejestracji roweru na velo.pl dostałem bon o wartości 250 zeta na zakupy w ich sklepie internetowym. Zamówiłem sztycę bez offsetu i krótszy mostek (100 mm). Zamontowałem, karnąłem się wokół komina i jest supcio.
    Poza siodłem i ww. zmianami reszta komponentów fabryczna póki co. Jeszcze wymienię owijkę kierownicy, bo ta jest za cienka. Już trochę ubiłem nadgarstki i jest lepiej, ale mam już grubszą owijkę i nawet żelowe wkładki pod nią. Po przeglądzie zerowym wymienię.
    Przejechałem już na nim prawie 700 km i nauczyłem się już jazdy na baranku. Nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z taką kierownicą. Za pierwszym razem było tak wąsko, że miałem obawy trzymać kierownicę jedną ręką. Obecnie rower idzie jak zły. Można się ścigać z samochodami po mieście. Choć raczej na krótkich odcinkach.
    Jak na razie podjeżdżałem po asfaltach w okolicach Ślęży i jest OK, choć przy 10% nachylenia zaczyna być trudno. Następną kasetę kupię z zębatką 46T, a potem jeszcze blat mogę zmienić na 40T, mniejszych do tej korby nikt nie robi. Teraz mam najlżejsze przełożenie 42x42 czyli 1x1, co w górach może być problemem. Zawsze też zostaje wymiana bębenka na Sram XD i założenie kasety 9-46 od E13, choć droga jest fest. Na razie raczej będzie XT 11-46, bo poczytałem o tym SunRace i generalnie porównywalne klasą do SLX, ale na przykład z czarnej błyskawicznie schodzi anoda, a i pojawiają się czasem problemy, których nie ma w przypadku kaset Shimano.

    Fotosy:










    Technikalia dla ciekawych.
    Rama: potrójnie cieniowane rurki stalowe CrMo 725 od Reynoldsa. Malowanie nie jest najszczęśliwsze. Błyszczący lakier bezbarwny położony na gołą stal, ale na kolorze się nie jeździ. Na razie mam 5 lat gwarancji na ramę, potem może zdecyduję się przemalować.
    Widelec: włókno węglowe z alu rurą sterową.
    Koła: Mavic Allroad, oba na sztywnych osiach 12 mm.
    Napęd, heble i łapy: Sram Apex 1.
    Komponenty: było Ritchey Comp, teraz została tylko taka kierownica. Mostek i sztyca to Accent Execute, czyli coś podobnego wagowo. Jak już będę pewien, że wszystkie rozmiary są prawidłowe to się zastanowię czy nie pójść we włókno węglowe.
    Siodło: Brooks Cambium C17 Carved w wersji all weather. Obecnie wszystkie rowery mam już z Brooksami Cambium Carved. Nawet nie próbowałem jeździć na tym co było w zestawie.
    Opony: Vittoria Terrano Dry 40 mm, zamleczone. Na razie nie widać zużycia. Są wyraźnie cichsze od Schwalbe G-One Allround i mam wrażenie, że lepiej trzymają na zakrętach, ale ponieważ mam je w dwóch różnych rowerach to ciężko tak naprawdę porównać.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  8. #25368

    Domyślnie

    Do baranka przydają się zdublowane klamki.
    Ten widelec amortyzuje choć trochę? Coś o pedałach?

  9. #25369

    Domyślnie

    Nie wiem czy obecnie jakakolwiek zacisk hydrauliczny oferuje możliwość montażu drugiej, poziomej klamki. Zresztą nawet jakby to miało działać w układzie hydraulicznym. Takie rzeczy to raczej w mechanicznych heblach są możliwe, a tu raczej każdy zna moje zdanie o mechanicznych tarczówkach.
    Wideł amortyzuje jak każdy sztywny. Podobnie zachowuje się do widelców alu, które mam w dwóch innych rowerach. Mam wrażenie, że stalowy wideł w białaSSie lepiej wybierał drobiazgi jak popękany asfalt, ale tam zarówno rama, jak i widelec były miękkie, zatem pewnie stąd takie wrażenie. Ogólnie dopóki nie wjadę na gruntówkę rozjechaną przez blachosmrody to jest OK. Nawet na dziurawym asfalcie jest lepiej niż na w pełni aluminiowym crossie.
    Pedały to Shimano PD-M959, zostały po białaSSie.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  10. #25370

    Domyślnie

    Tomek fajna maszyna Niech się dobrze jeździ W ubiegłym roku kolega szukał gravela i trochę przeglądałem internety i właśnie Ronin mi się podobał, ale w kolorze podobnym do wiśniowego

    Mam u siebie w Treku do wymiany łożyska sterów. Zamówiłem w poniedziałek, dziś miały być, ale jak dobrze pójdzie będą jutro. Jako, że w serwisie wspomniałem o tym, że w kole, które w ramach gwarancji dostałem na koniec lutego, albo z początkiem marca pokazał się luz to prosili żebym po łożyska przyjechał rowerem to mi luz skasują. Okazało się, że koło nie tylko ma luz, ale łożyska są już tak zajechane, że huczą. Koło znów pójdzie na gwarancję. Zaproponowali mi wymianę kół, która początkowo wydawała się korzystna. Karbonowe koła Bontragera, które kosztują ok. 4 kPLN za 1,8 kPLN. z rabatem i w rozliczeniu biorą nowe koło, które przyjdzie w ramach reklamacji. Za 1,8 kPLN już można całkiem sensowne koła kupić. Ale jak na razie reklamacje załatwiane z Trekiem / Bontragerem są załatwiane konkretnie i stawia to jakiś plusik na korzyść ich kół.

Strona 2537 z 3828 PierwszyPierwszy ... 153720372437248725272535253625372538253925472587263730373537 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •