Close

Strona 2371 z 3834 PierwszyPierwszy ... 137118712271232123612369237023712372237323812421247128713371 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 23 701 do 23 710 z 38333
  1. #23701

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez moshica Zobacz posta
    A w czym ten Canyon lepszy od obecnego ?
    W skoku, a co się z tym wiąże- w geo o jazdy w dół.

  2. #23702

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shaolin Zobacz posta
    W koncu dolaczylem do zacnego grona polamanych

    Załącznik 11993
    Załącznik 11996
    O rany... wracaj do zdrowia.

    Ps. Nie wiem czy dobrze ale zmieniłem opony w szosie z 23 na 28 mm. Czas na testy. Tylko czasu brak.

  3. #23703

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Bądź poważny czasem, okej? To, że na prezentowanym przez Ciebie znaku nie ma tego o czym od paru dni piszę, nie oznacza, że on na tym obszarze nie występuje. Ja od samego początku piszę o znaku b-9 który jest zakazem wjazdu rowerem...
    1. ja jestem niepoważny ? proszę Cię, nie pogrążaj się już dłużej. Gdzie jest znak b-9 odnośnie tego rezerwatu? Ja nie widziałem, Ty sobie go wyobrażasz. Skąd ma biker wiedzieć, że jest zakaz rowerzowania, jak na planszy jest jakiś piktogram, którego znaczenia można się tylko domyślać, a w kontekście piktogramu ze śladami stóp, zupełnie już nie wiadomo o co biega dokładnie malującemu ten piktogram, czyli władzom rezerwatu. Znak b-9 jest oficjalnym znakiem ruchu drogowego, więc siłą rzeczy nie może być umieszczany na szlakach, to chyba jasne.
    2. powtórzę jeszcze raz, skąd ma biker wiedzieć, że jest zakaz, jak znaku b-9 nigdzie nie ma ? jest Tylko bliżej nieokreślony piktogram, któremu Ty dajesz znak równości ze znakiem b-9

  4. #23704

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rotor Zobacz posta
    1. ja jestem niepoważny ? proszę Cię, nie pogrążaj się już dłużej. Gdzie jest znak b-9 odnośnie tego rezerwatu? Ja nie widziałem, Ty sobie go wyobrażasz.
    Tak, jesteś niepoważny. To, że go nie widziałeś i idziesz w zaparte właśnie o tym świadczy...

    Cytat Zamieszczone przez rotor Zobacz posta
    Skąd ma biker wiedzieć, że jest zakaz rowerzowania, jak na planszy jest jakiś piktogram, którego znaczenia można się tylko domyślać, a w kontekście piktogramu ze śladami stóp, zupełnie już nie wiadomo o co biega dokładnie malującemu ten piktogram, czyli władzom rezerwatu. Znak b-9 jest oficjalnym znakiem ruchu drogowego, więc siłą rzeczy nie może być umieszczany na szlakach, to chyba jasne.
    Ma wiedzieć wcześniej, zanim wjedzie na zabroniony teren. Właśnie wcześniej stoją te znaki.
    Cytat Zamieszczone przez rotor Zobacz posta
    2. powtórzę jeszcze raz, skąd ma biker wiedzieć, że jest zakaz, jak znaku b-9 nigdzie nie ma ? jest Tylko bliżej nieokreślony piktogram, któremu Ty dajesz znak równości ze znakiem b-9
    Niestety znaków nie fotografuję. Ale powtórzę pytanie- zapłaciłeś kiedyś? zostałeś zawrócony?

    Bardzo stary temat, bo znaków przybyło... http://emtb.pl/forumo/showthread.php?tid=9553

  5. #23705
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Wywalilem orla przez kiere jadac do pracy, wyladowalem centralnie na ramieniu. Trzeci dzien w szpitalu, 35kRMB zaplacone, czekam na druga czesc rachunku boli... mimo morfiny dozylnie caly dzien.

  6. #23706

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    1. Tak, jesteś niepoważny. To, że go nie widziałeś i idziesz w zaparte właśnie o tym świadczy...


    2. Ma wiedzieć wcześniej, zanim wjedzie na zabroniony teren. Właśnie wcześniej stoją te znaki.

    3. Niestety znaków nie fotografuję. Ale powtórzę pytanie- zapłaciłeś kiedyś? zostałeś zawrócony?

    Bardzo stary temat, bo znaków przybyło... http://emtb.pl/forumo/showthread.php?tid=9553
    Widzę, że do Ciebie żadne argumenty nie przemawiają
    Dyskusję z linku przeczytam sobie całą później, ale na szybko luknąłem i widzę, że nie o to tu chodzi. Ktoś postawił b-9 na drodze jeszcze PUBLICZNEJ na dojeździe do schroniska. Szlaków te znaki nie OBOWIĄZUJĄ, (jak jest inaczej, proszę podaj mi umocowanie prawne)

    ad.1 Bardzo Cię proszę zachowaj dla siebie te uwagi o "niepoważności" Zachowajmy kulturę ok? Przykład : "Jak mam Ciebie nazwać, jak widzisz coś, czego nie ma? " Chodzi o b-9, który, jeśli może z punktu prawnego stać na szlaku przed Rezerwatem Barania G. i zabraniać wjazdu do niego rowerzystom, to dlaczego tam nie stoi ??? Pamiętaj - jadę od strony Magurki Wiślańskiej. Nie ma obowiązku objeżdżać całego obszaru Rezerwatu na zewnątrz, by wytropić znaki zakazu !!!

    ad.2 A gdzie jest napisane, że mam się tego dowiedzieć wcześniej ? Do tego służą tablice przy danym obszarze z regulaminem, piktogramami etc.
    ad. 3 Nie zapłaciłem, ale może Ty zapłaciłeś, to tym bardziej powinno Cię zainteresować, jak jest naprawdę, bo może się okazać, że niesłusznie ?

  7. #23707

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shaolin Zobacz posta
    W koncu dolaczylem do zacnego grona polamanych
    Shao co się stao? Złamany obojczyk, gips w tej tej temperaturze. Współczuję. Szybkich zrostów kości.

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Tak, jesteś niepoważny. To, że go nie widziałeś i idziesz w zaparte właśnie o tym świadczy...
    Ma wiedzieć wcześniej, zanim wjedzie na zabroniony teren. Właśnie wcześniej stoją te znaki.
    Panowie, @rotor i @nikoniarz. nikoniarz ma rację.
    PDF z zarządzeniem w sprawie ustanowienia planu ochrony dla rezerwatu przyrody „Barania Góra”. Polecam lekturę par. 7 i oczywiście załącznika 1, do którego się odwołuje.
    Skoro sposobem udostępnienia jest tylko "ruch pieszy" to nie można na rowerze, koniu, smoku czy innym potworze tylko na własnych nogach.
    Są znaki, dla mnie oczywiste, żadne tam tylko po szlaku. Całkowity zakaz. Można poszukać w necie informacji. Nieznajomość prawa nie chroni przed ponoszeniem przewidzianych w nim konsekwencji.
    Tego powinien być świadom każdy dorosły człowiek.
    Swego czasu, jak jeździłem ze znajomymi połazić po górach, to zawsze sprawdzaliśmy jakie są przepisy w przypadku zabrania psa, którego znajomi posiadali. Czy wolno w ogóle, czy może latać luzem, czy konieczna smycz, kaganiec i co tam jeszcze. Czasem trzeba było zmieniać miejsce wyjazdu, bo był zakaz z psem i nie było sensu się szarpać, np. przy kasie PN.
    Raz kolega puścił na kilkadziesiąt sekund smycz, która nadal była przyczepiona do psa w PN Czeskiej Szwajcarii i akurat napatoczył się z naprzeciwka strażnik parkowy. Grzecznie poinformował, żeby psa trzymać, bo obecnie pokuta to 5k CZK, kiedyś było 140 CZK, ale za dużo ludzi olewało, bo woleli zapłacić taki mandat, a piesek się wybiegał. Mijaliśmy się z tym strażnikiem jeszcze kilka razy, ponieważ jakaś pani wynajęła go jako przewodnika, ale że pies był zawsze trzymany to już nas nie nagabywał.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  8. #23708

    Domyślnie

    @rotor, to że nie widziałeś znaków, nie pznqcza, że ich tam nie ma. Może kiedyś podobnie "wytłumaczysz" się strażnikowi...

  9. #23709

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta


    Panowie, @rotor i @nikoniarz. nikoniarz ma rację.
    PDF z zarządzeniem w sprawie ustanowienia planu ochrony dla rezerwatu przyrody „Barania Góra”. Polecam lekturę par. 7 i oczywiście załącznika 1, do którego się odwołuje.
    Skoro sposobem udostępnienia jest tylko "ruch pieszy" to nie można na rowerze, koniu, smoku czy innym potworze tylko na własnych nogach.
    Są znaki, dla mnie oczywiste, żadne tam tylko po szlaku. Całkowity zakaz. Można poszukać w necie informacji. Nieznajomość prawa nie chroni przed ponoszeniem przewidzianych w nim konsekwencji.
    ...
    @zdyboo - dzięki za Twój czas, bo musiałeś poszukać umocowania prawnego. W końcu jakiś konkret, a nie "wróżenie z fusów" nikoniarza.

    Teraz praktyka. Ile turystów odwiedzających RBG czyta to powyższe,... znikoma zapewne. Od tego, by przypomnieć o podstawowych i najważniejszych zasadach panujących w rezerwacie, są te "nieszczęsne" (zdj, powyżej w wątku) tablice, które zostały niefortunnie namalowane (piktogramy stóp i rowerzysty). Na ich podstawie nie można jedznoznacznie stwierdzić, co kto miał na myśli.
    Teraz mamy internet, nawet w komórce, więc dość szybko można cokolwiek znaleźć. Ale jeszcze parę lat temu odnalezienie tego przepisu, co przytoczyłeś, było dla normalnego człowiek bardzo trudne i chyba mało kto zadawałby sobie trud by go odnaleźć. Pomyślmy jeszcze o obcokrajowcach. Czy oni muszą też szukać i tłumaczyć na swój język przepisów ? w teorii tak, praktyka jest zgoła inna. Ja mówię o praktyce i w całej tej dyskusji nie chodziło mi czy ten zakaz rowerzowania jest w ogóle na terenie rezerwatu, ale skad ma biker o nim wiedzieć i poddawałem to w wątpliwość


    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    @rotor, to że nie widziałeś znaków, nie pznqcza, że ich tam nie ma. Może kiedyś podobnie "wytłumaczysz" się strażnikowi...
    Przecież od Magurki nie ma znaków , (d-9) i nigdy ich nie było, a te znaki co postawili leśnicy (co linkowałeś dyskusję) to nie mają nic do rezerwatu i naszego tu problemu.
    Jak wiatr przewróci znak ograniczenia prędkości do 30km i ja tego nie zauważę i to udowodnię, nikt nie ma prawa mi dać mandatu za zmierzoną radarem prędkość np. 60km/h (każdy sąd przyzna mi rację)
    Szkoda, że w całej tej dyskusji nie opisałeś dokładnie sytuacji z karą, być może były inne jeszcze czynniki, które miały w wpływ na takie, a nie inne zachowanie "mundurowego" i może najważniejsze,-> kiedy to miało miejsce ??. Być może ówczesne władze rezerwatu, były rygorystyczne bardziej, niż powinny. Opisywałem, że obecnie jest ten zakaz mało przestrzegany i to nie jest moje zdanie, bo przytaczałem Ci przykład wątku, gdzie było więcej dyskutantów (wiec ja powiedzmy w uproszczeniu reprezentuje więcej osób )
    Ostatnio edytowane przez rotor ; 28-07-2018 o 10:01

  10. #23710

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rotor Zobacz posta
    W końcu jakiś konkret, a nie "wróżenie z fusów" nikoniarza.
    Znaków, to jest przynajmniej parę. Może w końcu kiedyś pojedziesz tam gdzie one stoją Bo widzisz, dla mnie konkretem były znaki które widziałem. Nie musiałem szukać prawnej interpretacji.
    Cytat Zamieszczone przez rotor Zobacz posta
    Przecież od Magurki nie ma znaków , (d-9)
    No tak, skoro od tej Magurki nie ma, to zakaz nie obowiązuje
    Jak sam widzisz, zakaz jest, a to czy przez kogoś jest respektowany czy nie to inna historia...

Strona 2371 z 3834 PierwszyPierwszy ... 137118712271232123612369237023712372237323812421247128713371 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •