Close

Strona 103 z 3903 PierwszyPierwszy ... 353931011021031041051131532036031103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 021 do 1 030 z 39023
  1. #1021

    Domyślnie

    Korzystając z faktu, że mamy na forum taki temat... Chciałbym kupić wygodne siodełko rowerowe. Żebym mógł wsiąść na rower, zrobić powiedzmy 50km i żeby bardziej bolały mnie nogi niż dupa. Da się coś dobrego kupić do 100zł?
    Ostatnio edytowane przez FHR ; 19-07-2011 o 12:41

  2. #1022

    Domyślnie

    FHR siodełko siodełkiem, a posiadasz "gacie z pampersem"?
    50km to już spora przejażdżka IMO taki dystans wymaga spodenek z wkładką.

  3. #1023
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2010
    Miasto
    Starachowice/Kielce
    Posty
    153

    Domyślnie

    Dobra wkładka to podstawa. Co do siodełka to z tego co zauważyłem ( na innych forach of kors) każdej d****e pasuje inne. Dlatego też, ciężko jest coś polecić. Jest jeszcze kwestia regulacji. Wyżej , niżej lub odpowiedni kąt pochylenia. Ale to już trzeba samemu wypróbować. Ja swoje testuje na trasach 30-60 km i jak na razie jest różnie.

  4. #1024

    Domyślnie

    Tomek jaki rower? Możesz sobie zapodać jakieś żelowe duże siodło ale na górskim rowerze będzie wyglądać średnio - ja obecnie mam Specialized PHENOM i jest ok, ale mam w zapasie jeszcze jakiś model San Marco i jak na sportowe było całkiem wygodne tyle że cena deko ponad 100zł Jak chcesz sprawdzę i napiszę ci PW.

  5. #1025

    Domyślnie

    Im mocniej deptasz na pedały, tym mniej bolą 4 litery . To tak pół żartem pół serio, bo coś w tym jest.

    Niestety do siodła trzeba się przymierzyć, bo to co jednemu pasuje, dla drugiego będzie nie do zniesienia. Są różne szerokości, kształty, grubości wyściółki (czy żelu) i to czy dane siodło będzie Tobie pasować, zależy w dużej mierze od Twojej anatomii. Teoretycznie najbezpieczniejsze będzie siodło z żelem i dziurą, ale tylko teoretycznie...

  6. #1026

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FHR Zobacz posta
    Korzystając z faktu, że mamy na forum taki temat... Chciałbym kupić wygodne siodełko rowerowe. Żebym mógł wsiąść na rower, zrobić powiedzmy 50km i żeby bardziej bolały mnie nogi niż dupa. Da się coś dobrego kupić do 100zł?
    He, he...

    Od ośmiu lat muszę jeździć codziennie rowerem. Dałbym i 10 razy tyle (1000zł) za siodełko do mojego trekingo-górala, żeby te 50km przejechać jednym cięgiem i żeby 4-ry litery nie bolały. Fakt, ze mam kierownicę dość wysoko (od BMX-a) i tym samym nacisk na siodełko jest większy. Na forach rowerowych jest powtarzana ciągle i ta sama śpiewka: "Twoje 4-ry litery musisz przyzwyczaić do siodełka od początku sezonu - jakiś czas to trwa."

    No, ale postęp techniczny... Może coś się już zmieniło ?

    Też chętnie poczytam.

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  7. #1027

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez konopia Zobacz posta
    FHR siodełko siodełkiem, a posiadasz "gacie z pampersem"?
    50km to już spora przejażdżka IMO taki dystans wymaga spodenek z wkładką.
    Nie posiadam. Nawet o czymś takim nie pomyślałem. To chyba już takie profesjonalne. Przystoi takie gacie nosić amatorowi?

    Cytat Zamieszczone przez Dyziek Zobacz posta
    Tomek jaki rower? Możesz sobie zapodać jakieś żelowe duże siodło ale na górskim rowerze będzie wyglądać średnio - ja obecnie mam Specialized PHENOM i jest ok, ale mam w zapasie jeszcze jakiś model San Marco i jak na sportowe było całkiem wygodne tyle że cena deko ponad 100zł Jak chcesz sprawdzę i napiszę ci PW.
    Moja pomykałka to Merida Kalahari 570 Wygląd mojej dupie raczej nie robi różnicy, byle wygodne było. Spojrzałem na allegro na cenę tego San Marco... No i raczej nie chciałbym siodłem podwajać wartości roweru

    Cytat Zamieszczone przez schwepes Zobacz posta
    Niestety do siodła trzeba się przymierzyć, bo to co jednemu pasuje, dla drugiego będzie nie do zniesienia. Są różne szerokości, kształty, grubości wyściółki (czy żelu) i to czy dane siodło będzie Tobie pasować, zależy w dużej mierze od Twojej anatomii. Teoretycznie najbezpieczniejsze będzie siodło z żelem i dziurą, ale tylko teoretycznie...
    Zdaje sobie sprawę, że każdemu będzie odpowiadało coś innego, ale jest może jakiś model, który odpowiada dużej ilości osób. Ciężko mi iść do sklepu rowerowego, wziąć kilka modeli i próbować każde przez jakiś czas

  8. #1028

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dyziek Zobacz posta
    Tomek jaki rower? Możesz sobie zapodać jakieś żelowe duże siodło ale na górskim rowerze będzie wyglądać średnio - ja obecnie mam Specialized PHENOM i jest ok, ale mam w zapasie jeszcze jakiś model San Marco i jak na sportowe było całkiem wygodne tyle że cena deko ponad 100zł Jak chcesz sprawdzę i napiszę ci PW.

    Cytat Zamieszczone przez schwepes Zobacz posta
    Im mocniej deptasz na pedały, tym mniej bolą 4 litery . To tak pół żartem pół serio, bo coś w tym jest.

    Niestety do siodła trzeba się przymierzyć, bo to co jednemu pasuje, dla drugiego będzie nie do zniesienia. Są różne szerokości, kształty, grubości ..
    otóż, żadne rady tu nie pomogą, nic nie da opinia kolegi że wygodne. Mało tego wielkie kanapy bywaja czasem bardziej bolesne niż karbonowa wytłoczka.. ( no tu przesadziłem, to akurat to masakra "only pro" ) i cena nie ma znaczenia co do wygody tylko kształt. Ale - musi być skóra, reszta jak wspmniano - wymaga "osobistego" rozeznania - są sklepy gdzie mozna to przetestować. Nie dodam, że 100 zł to drobiazg, długo szukałem wygodnego siodła, dałem 800 zł za SLR XC Gel Flow - skóra, kevlar, z dziurą, na carbonowych prętach z wkładką zelową a waga i tak tylko 115g - no ale nie kazdy jest fanem lekkich komponentów bo to drązy kieszeń - prozaicznie " im mniej roweru, tym więcej kosztuje"

  9. #1029
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    14 993

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FHR Zobacz posta
    Nie posiadam. Nawet o czymś takim nie pomyślałem. To chyba już takie profesjonalne. Przystoi takie gacie nosić amatorowi?
    Napiszę Ci tak. Za spodenki z wkładką, czyli pampersem, twórca powinien dostać Nobla. Nie musisz zakładać koniecznie obciślaków, zwykłe krótkie spodnie z wkładką także są dostępne. Ulga dla 4 liter jest przy tym bezcenna.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  10. #1030

    Domyślnie

    FHR proponuje coś takiego. Selle Royal LOOKIN MODERATE GEL. Kosztuje ok 120-130zł. Kupiłem, zrobiłem już na nim dwie wycieczki po 130km i dupsko nie boli. Nie mam pampersa.
    2xD700, 2xSB910, Z 16 2.8, S20 1.8, T28-75 2.8,N 35 1.8, N50 1.4, 85 1.8, S 150 2.8
    NAKMUAY BLOG

Strona 103 z 3903 PierwszyPierwszy ... 353931011021031041051131532036031103 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •