Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Trzy panoramy do wyboru

    Jako że, mało ostatnio prezentowanych jest zdjęć panoramicznych, wrzucam trzy pod łaskawą ocenę forumowiczów.
    1.

    2.

    3.

    P.S. Jedno to mój dom. Który nie powiem.
    D300; 18-200vr; 50/1.8; 10-20 sigma; 85/1.8; 24-70;sb800; sb600, frotka 055pro, amatorskie/dyskretne studio fotograficzne ...i trochę pierdołów

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikoforumowicz Zobacz posta
    P.S. Jedno to mój dom. Który nie powiem.
    myślę, że ten z fotkami na ścianach
    D300 + kilka szkiełek + lampa + statyw

  3. #3
    bombel
    Gość

    Domyślnie

    Ładnie mieszkasz, tylko czemu nie odkurzyłeś podłogi w salonie (na jedynce)?




    Żartowałem. Ale naprawdę ładnie mieszkasz (tylko musisz mieć ciemno przy posiłkach). No i gdzie jesz obiady, nie widzę stołu?



    Też żartowałem. A co do zdjęć: Chyba jedynka rzeczywiście najlepsza. Dwójka jeszcze ujdzie (tylko światło sztuczne, robione w nocy lub wieczorem - czyli nie jest jasno za oknem) - ujdzie.

    Ale trójka moim zdaniem przepadła. To zdjęcie mogłoby służyć jako wyjściowy przykład dla tutoriali pt 'Jak poprawić zdjęcie metodą HDR'. Jasno za oknem, ciemno w środku, w kącie ciemna plama zamiast mebla, fotel na pierwszym planie jako czarna dziura... Być może szłoby poprawić to krzywymi, ale najlepiej spróbować ponownego naświetlenia i zrobić z tego fachowego HDRa.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bombel Zobacz posta
    Ale trójka moim zdaniem przepadła. To zdjęcie mogłoby służyć jako wyjściowy przykład dla tutoriali pt 'Jak poprawić zdjęcie metodą HDR'. Jasno za oknem, ciemno w środku, w kącie ciemna plama zamiast mebla, fotel na pierwszym planie jako czarna dziura... Być może szłoby poprawić to krzywymi, ale najlepiej spróbować ponownego naświetlenia i zrobić z tego fachowego HDRa.
    Gdzie ta ciemna plama w kacie? Fotel tez jest ok.
    Czy nie masz problemu z monitorem???
    Pozdrawiam, Lolas

  5. #5
    bombel
    Gość

    Domyślnie

    Nie mam. Na ogół widzę też nie najgorzej.

    A ciemne (niedoświetlone fragmenty) widzę na trzeciej ścianie od lewej. Na tej ścianie za ciemny jest jej prawy kąt (porównaj mebel tam stojący z meblem na drugiej ścianie). To zresztą nic dziwnego. Zobacz na sufit, żeby zobaczyć różnice w ilości światła, jakie dochodzi do ścian - to właśnie trzeba skompensować...

  6. #6

    Domyślnie

    Jest tam ciemniej, ale wszystko wyraznie widoczne. Dazac do perfekcji nalezaloby doswietlic ten kat, ale nie jest az tak zle
    Pozdrawiam, Lolas

  7. #7

    Domyślnie

    jakiego uzywasz softu do sklejania panoram ?

  8. #8
    Zbanowany
    Dołączył
    07 2005
    Miasto
    jerergeg
    Posty
    1 756

    Domyślnie

    fajne panoramki

  9. #9

    Domyślnie

    mam pytanko techniczne: co to był za obiektyw, uzywałeś jakiejś głowicy panoramicznej?

  10. #10
    bombel
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lolas Zobacz posta
    Dazac do perfekcji nalezaloby doswietlic ten kat
    Masz rację, o to mi właśnie szlo... Sam nie ująłbym tego lepiej

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •