Close

Strona 2 z 71 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 708
  1. #11
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    kwadratowa klatka.

    Jacku czemu uwazasz kwadrat za wade?? (wiem ze moze to rozpoczac dyskusje o wyzszosci bieszczad nad tatrami) .. ja osobiscie kwadrat uwielbiam .. tyle ze jest on duzo trudniejszy kompozycyjnie
    wada to moze za duże słowo.
    Jest 12 zdjęć a nie 15 to raz. Nienajistotniejsze, ale zawsze. Robiąc zdjęcia w kawdracie ciężko zrobić prostokąt, potem okazuje się, że nie ma jak obciąć bo jest w kadrze coś potrzebnego.
    Po co utrudniać sobie życie.
    Kwadrat - to tak jak z rybim okiem. Fajny efekt. Ale ile takich zdęć w końcu mozna robić. Znudzi się. Wolę już obcinać coś z prostokąta robiąc z niego kwadrat.
    Zakładam jednak, że 80% zdjęc to kadr prostokątny, a 10% panoramy i 10% kwadraty. Jestem praktyczny.

    Ważniejszy jednak jest rozmiar aparatu i waga - gdy już się dojdzie do jakiegoś zestawu body, kaseta, pryzmat (winder) i kilka obiektywów (tu przeważają jednak stałki) to to jest w miarę małe i lekkie.
    Jak sie odrzuci kwadrat to dalej jest 6x7 cm, a to już jest duże i ciężkie i drogie.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 24-11-2006 o 20:47
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #12

    Domyślnie

    Panowie a co powiecie o tym modelu Mamiya 645 1000S

    Nie jestem specjalista ale wyglada ciekawie i jest dostepna na wyspach za jakies 100 - 150 funtow z obiektywem standardowym (80mm 2,8 )

    Czy to dobra cena???

  3. #13

    Domyślnie

    Cena wygląda jak dla mnie rewelacyjnie! A jaki ma pryzmat, z pomiarem czy bez i czy ma motor czy naciąg ręczny?
    Jacek, pozdrawiam!
    D700+To16-28/2.8+T28-75/2.8+N80-200/2.8DED+N50/1.8+SB800


  4. #14

    Domyślnie

    Szybka licząc to jakieś 600 - 900 zł, a tyle trzeba krzyczą czasami w allegro za Kieva 80. Jakość nie do porównania, ale niestety ceny akcesoriów też.
    Jacek, pozdrawiam!
    D700+To16-28/2.8+T28-75/2.8+N80-200/2.8DED+N50/1.8+SB800


  5. #15

    Domyślnie

    Prosze np. tu: http://cgi.ebay.co.uk/Mamiya-645-100...QQcmdZViewItem


    Jak pisalem nie jestem specem. Pryzmat wyglada jak w lustrzance... a naciag reczny jak widac.
    Mam tylko pytanie czy ten aparat (pryzmat) ma wbudowany swiatlomierz. Wazne to dla mnie bo nie chcialbym sie wbijac w aparat bez pomiaru TTL. Co powiecie jeszcze o tym modelu???

  6. #16

    Domyślnie

    Mam tylko pytanie czy ten aparat (pryzmat) ma wbudowany swiatlomierz.
    Ten z aukcji ma pryzmat bez pomiaru. Sa jeszcze ze dwa pryzmaty z pomiarem -jeden z igla, drugi z diodami-, ten drugi z automatyka preselekcji przyslony zdaje sie.
    czy ma motor czy naciąg ręczny?
    reczny z mozliwoscia podlaczenia motoru.
    jest dostepna na wyspach za jakies 100 - 150 funtow z obiektywem standardowym (80mm 2,8 )
    Za wielka woda do wziecia jeszcze taniej. Zwykle na wejscie trzeba wymienic uszczelnienia. Pryzmaty z pomiarem tez miewaja czesto problemy. Jest tez model 645J. ten ma czasy do 1/500 i brak mu funkcji wstepnego podnoszenia lustra, dlatego tez jest sporo tanszy niz 645 czy 645 1000. Z odpowiednim adapterem (tych jest zawsze kilka na ebayu) mozliwe jest podczepianie szkiel z mocowaniem pentacona.
    nie chcialbym sie wbijac w aparat bez pomiaru TTL.
    Za ta mozliwosc placisz stosunkowo duzo. Polecam zwykly pryzmat lub kominek + zewnetrzny swiatlomierz.

  7. #17

    Domyślnie

    Dzieki wkrass za dokladna odpowiedz!!!

    Wiem ze w USA jest sporo taniej niz w UE jednak doliczaja clo na sprzet foto i nietylko.
    Raz kiedys kupilem stalke nikkora 50mm 1,4 w USA za jakies 70 dolcow a cla w Polsce dowalili mi 96zl (30usd) zatem jakies polowe ceny obiektywu. Fakt ze i tak bylo bardzo tanio, ale kto ich wie jak oni to clo naliczaja...

  8. #18
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    nie wiem jakie ma to dla was znaczenie, ale to bardzo antyczna wersja - bez wymiennych kaset.
    Wymienne kasety na filmy bardzo ciekawe rozwiązanie. Można było mieć film czarno-biały w jednej kasecie, barwny w drugiej, slajd w trzeciej, wysokoczuły film w czwartej itd. Dzięki temu można było nie robić filmu do końca, tylko przeczepiać kasety (film był zabezpieczony, w kasete wsuwało się szyberek)
    W epoce cyfry ma to chyba mniejsze znaczenie. Ja sprzedałem swoje "nadmiarowe" kasety do RZ (polaroidowską i normalną).
    Mniejsza więc o te kasety , ale to kilkudziesięcioletni aparat.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 25-11-2006 o 14:10
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #19

    Domyślnie

    Moj dylemat srednioformatowy rozwiazalem tak:




  10. #20

    Domyślnie

    A w formacie 6x4,5 to aparat, której marki, Waszym zdaniem, jest najbardziej warty grzechu?

    Mamiya
    Bronica
    Pentax

    i jaki model?

Strona 2 z 71 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •