Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie [D90] Komentarze do zdjęć - problem

    Witam! Kiedy kupiłem D90 od razu ustawiłem w menu dodawanie do zdjęć komentarzy z adresem strony czy mailem, mniejsza o to. Problem w tym, że aparat tych komentarzy nie dodaje. Nie widać ich ani w danych EXIF przeglądarki grafiki WinXP, ani w Opandzie, ani nigdzie indziej. Spotkał się ktoś z podobnym problemem? Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    może jednak nie dodałeś przykładowe zdjęcie?

  3. #3

    Domyślnie

    W menu komentarz cały czas jest, dodawanie nastawione na ON. Fotka pierwsza z brzegu:


  4. #4

    Domyślnie

    Dodaje komentarz, jest zapisany w exiff'ie : User Comment = www.bartlomiejnowak.pl
    Nikon D80 + D40x S17-70 N18-55 N35 N55-200 S70-300 SB600 Lowerpro Flipside 400AW

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Rzeczywiście, w Opandzie koment jest, nie zauważyłem To czemu w takim razie nie widać tego na zdjęciu w podglądzie obrazów Windowsa czy Opery?

    PS. Zawiłość ta występuje nie tylko w moim D90.

  7. #7

    Domyślnie

    a niby jak miało by być widać?
    te dane są w exifie i widoczne są tylko poprzez programy do czytania exifów
    chciałeś żeby na każdym zdjęciu był napis czy o co chodzi tak dokładniej?

  8. #8

    Domyślnie

    Chodzi mi o taki komentarz, jak poniżej:


    Podpunkt 'Autor obrazka' dodawany jest z poziomu aparatu, pokazuje go Opera, nie pokazuje go Windows, a 'Prawa autorskie' dodawany jest przez Photoshopa, pokazują go Windows i Opera. Wszelkie wątpliwości zostały rozwiane Dzięki, pozdrawiam!

  9. #9

    Domyślnie

    Zobacz jakie możliwości metadanych posiada Nikon ViewNX. Stwórz odpowiedni profil a następnie osadź na wybranych zdjęciach.
    Wiem, że to nie jest to samo co "ustaw raz w puszce i zapomnij" ale możliwości też są dużo większe.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 06-04-2010 o 13:13 Powód: pis. ("puszcze")
    D70|s 10-20|n 18-70|n 50/1.8|gp YH324C+YH430 "wiecej sprzętu niż talentu"

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bartlomiejnowak Zobacz posta
    Chodzi mi o taki komentarz, jak poniżej:


    Podpunkt 'Autor obrazka' dodawany jest z poziomu aparatu, pokazuje go Opera, nie pokazuje go Windows, a 'Prawa autorskie' dodawany jest przez Photoshopa, pokazują go Windows i Opera. Wszelkie wątpliwości zostały rozwiane Dzięki, pozdrawiam!
    Vista i Faststone pokazują adres strony.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •