Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie NIKON D40-błąd,naciśnij ponownie spust migawki

    Witam. Na samym początku chciałabym przeprosić za to, że powtarzam wątek ale z poprzedniego nei dowiedziałam się tego, czeog bardzo chce się dowiedzieć. Od około roku korzystam z lustrzanki nikon d40. Przez ten czas z aparatem nie było żadnych problemów, działał idealnie. Dziś wieczorem zaczęły się problemy z migawką (błąd naciśnij ponownie spust migawki). Zdjęcia nie wychodzą wcale. Nie wiem co się stało. Czy ktoś mógłby mi pomóc? Ile może kosztować naprawa? Z góry bardzo dziękuję.

  2. #2
    Oszczędny w słowach Awatar Paput
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Świnoujście
    Posty
    235

    Domyślnie

    O ile dobrze pamiętam (a aż taki stary nie jestem), to miałem identyczny problem tyle, że w D60. Dla mnie oznaczało to padniętą migawkę i koszt około 500zł w Nikon Polska.

    Poprawcie mnie, jeśli się mylę. 100% pewności nie mam, czy był to akurat ten konkretny komunikat (błąd, naciśnij ponownie spust~)
    Nikon D2x| Nikon D60 | Sigma 70-200/2.8 | Soligor 19-35/3.5-4.5 | Tokina 150-500/5.6 | SB-28
    szczera chęć nauki i samokrytyka jest najważniejsza

  3. #3

    Domyślnie

    Znam podobny przypadek właśnie w Nikonie D40 i tam oznaczało to niestety padniętą migawkę więc podejrzewam, że tu może być to samo.
    D610, V1, FM2n

  4. #4

    Domyślnie

    Czy według was bardziej opłaca się naprawiać padniętą migawkę czy kupić nowy aparat?

  5. #5

    Domyślnie

    Chyba najlepiej dopytać w serwisie i samemu to sobie skalkulować - czy warto ? Czy lepiej dołożyć do nowego ?
    Ami , Smiena , Zenit , Pentax , Nikon i znowu Nikon
    D7100 , N16-85VR , N50/1,8 , S150/2.8 , SB600 , MF055+804RC2

  6. #6

    Domyślnie

    Można jeszcze spróbować migawkę naprawić samemu, bo wiem, że da się to zrobić.

    http://www.allegro.pl/item978195485_...0_migawka.html - można też wymienić samemu i to bym polecił.

  7. #7

    Domyślnie

    Zanim zaczniesz wysyłać do serwisu, odłącz obiektyw, przeczyść styki w obiektywie oraz aparacie i przetestuj ponownie, a jak masz możliwość to podłącz inny obiektyw.
    Czasami wadliwa komunikacja obiektyw-aparat powoduję, że nie można zrobić zdjęcia.
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  8. #8

    Domyślnie

    ile może trwać naprawa takiej migawki? Dodam jeszcze, że lustro podnosi się normalnie, czy to napewno padnięta migawka?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Władca Pixeli Zobacz posta
    Zanim zaczniesz wysyłać do serwisu, odłącz obiektyw, przeczyść styki w obiektywie oraz aparacie i przetestuj ponownie, a jak masz możliwość to podłącz inny obiektyw.
    Czasami wadliwa komunikacja obiektyw-aparat powoduję, że nie można zrobić zdjęcia.
    Racja warto to najpierw sprawdzić. Jeśli masz możliwość sprawdź również baterię, może tu tkwi problem (teoretycznie przy dobitym akumulatorze powinien aparat działać, tyle że krócej, ale może akurat to jakieś spadki napięcia.
    D90+grip/D80/Nikkor 18-105/Helios 44-2+pierścienie/Revueon 135 2.8/Sigma 70-300/Metz 44AF1/Nikkor 28-80

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •