Cytat Zamieszczone przez KS Zobacz posta
Zastanawiam się stig, w czym Ci przeszkadza moje pytanie?
Nie przeszkadza mi pytanie, tylko absurd w nim zawarty. Co rusz czytam (niekoniecznie w tym wątku) nt. potrzeb usprawnień w pracy, i to najczęściej właśnie w przypadku takich drobiazgów, które zajmują pojedyncze sekundy i których wykonuje się w najgorszym wypadku kilka razy dziennie, a najczęściej dużo rzadziej. Abstrahując od nieczęstych działań, niedawno czytałem o jednym z głównych zarzutów do NC NX2, że nie ma możliwości eksportowania zdjęcia do Photoshopa. No Q! „Rynce opadajom!” Co za problem przeciągnąć plik do okna PSa? Takie to skomplikowane jest?
Ludzie potrafią ślęczeć całe minuty (a nawet godziny) nad jednym zdjęciem, a jęczą, że im przycisku eksportu brakuje albo, że program do HDRów nie ma masek. Przecież i tak finalnie otworzysz sobie to zdjęcie w Shopie, żeby dopieścić detale, kolory, czy przygotować inny kadr, rozmiar, rozdzielczość. Autor dołoży maski, to za chwile będziecie chcieli adjustment layers, korektę perspektywy, bo… bo kręci odczucie, że do pracy w drugim (niezbędnym) narzędziu można się przenieść później niż wcześniej? Jaka to różnica w czym to robisz – skoro masz i używasz obydwu narzędzi? Torbę treningową też na siłę starasz się używać do taszczenia ziemniaków ze sklepu? Przecież to też byłoby jakieś usprawnienie…