Close

Strona 67 z 96 PierwszyPierwszy ... 1757656667686977 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 661 do 670 z 958
  1. #661

    Domyślnie

    Wielkie dzięki, pozdrawiam
    D300s + 18-200 (poszedł do ludzi) teraz Alpha 7 + 24 - 70, dodatek to iPhone 6

  2. #662

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ZYSKI Zobacz posta
    Wielkie dzięki, pozdrawiam
    Nie ma problemu. W takich sprawach pisz na e-mail pomocy technicznej bo na forum mogę nie wchodzić przez kilka dni.

  3. #663

    Domyślnie

    Dostępna jest wersja 2.6

    * Przyśpieszenie przetwarzania na GPU o 40%
    * Dodany nowy efekt 'Clarity'.
    * Zaktualizowany moduł RAW.

    Nowością w wersji 2.6 jest efekt 'Clarity'. Działanie tego efektu polega na miejscowym zwiększaniu kontrastu, ale bez zwiększania poziomu detali. Dzięki specjalnemu algorytmowi praktycznie brak jest efektów ubocznych, szczególnie efektu 'halo' wokół kontrastowych elementów obrazu.
    Efekt 'Clarity' jest dedykowany do czarno białej fotografii. W odróżnieniu od typowych filtrów 'HDR', 'Clarity' świetnie nadaje się do przetwarzania obrazów z ludźmi, ponieważ nie zwiększa niedoskonałości oraz kontrastów na skórze.

  4. #664

    Domyślnie

    Czy przetwarzanie przez GPU działa teraz również na procesorach Radeon?
    Bo chyba w ostatniej wersji, którą mam, 2.5.6 działało tylko na NVIDIach.
    D200 plus graty...

  5. #665

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KS Zobacz posta
    Czy przetwarzanie przez GPU działa teraz również na procesorach Radeon?
    Bo chyba w ostatniej wersji, którą mam, 2.5.6 działało tylko na NVIDIach.
    Wersja na AMD jeszcze jest w przygotowaniu.

  6. #666

    Domyślnie

    Aktualizacja:
    Wersja Effects 2.6.10
    Wersja Natural 2.7.70

    Ulepszona została regulacja Świateł / Cieni w obu programach oraz dodane różne kosmetyczne zmiany w interfejsie.

  7. #667

    Domyślnie

    Kilka słów nt. ostatniej zmiany w wersji Effects.

    Użytkownicy czasem zwracali mi uwagę że nie są do końca zadowoleni z podziału funkcji miedzy ekranami wczytywania i przetwarzania obrazu, skutkiem czego jest wydłużenie czasu oczekiwania na przetwarzanie gdy np. wprowadzamy zmianę balansu bieli już po regulacji poziomu mikrokontrastu i detali.
    Postanowiłem wprowadzić zmianę w taki sposób aby program już w zakładce wczytywania posiadał podstawowe regulacje dla HDR. Dotychczasowy panel HDR został zmieniony tak aby od razu można było wprowadzić regulację mikrokontrastu i detali. Jeśli domyślne działanie tych opcji w panelu HDR nie jest odpowiednie to zawsze można ustawić je na wartości neutralne i dokonać szczegółowych ustawień w zakładce przetwarzanie. Domyślna wartość parametru HDR->Kontrast odpowiada wartości 100 w efekcie 'Mikrokontrast'.


  8. #668

    Domyślnie

    Pytanie do użytkowników:
    Używając jakiegoś presetu na fotce, gdzie znajdują się ludzie np.na tle fajnej architektury zmiany zachodzą na całej fotce......jak to zrobić,żeby pominąć działanie Machinery hdr na postaciach? Może obróbka całej fotki w Machinery i później edycja na warstwach/maskach z oryginalnym zdjęciem w PS(czyli coś jak działanie pędzla w LR ).
    Jakiś pomysł jest ,tylko nie wiem czy dobrze kombinuję.......
    I drugie pytanie : czy są gdzieś w sieci miejsca,gdzie znajdę jakieś dodatkowe presety do Machinery?

  9. #669

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andrewpl Zobacz posta
    Używając jakiegoś presetu na fotce, gdzie znajdują się ludzie np.na tle fajnej architektury zmiany zachodzą na całej fotce......jak to zrobić,żeby pominąć działanie Machinery hdr na postaciach? Może obróbka całej fotki w Machinery i później edycja na warstwach/maskach z oryginalnym zdjęciem w PS(czyli coś jak działanie pędzla w LR ).
    Jakiś pomysł jest ,tylko nie wiem czy dobrze kombinuję.......
    Dobrze kombinujesz. Tak się robi z każdą obróbką, jeśli zewnętrzny program nie posiada możliwości lokalnej edycji.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  10. #670

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andrewpl Zobacz posta
    Pytanie do użytkowników:
    Używając jakiegoś presetu na fotce, gdzie znajdują się ludzie np.na tle fajnej architektury zmiany zachodzą na całej fotce......jak to zrobić,żeby pominąć działanie Machinery hdr na postaciach? Może obróbka całej fotki w Machinery i później edycja na warstwach/maskach z oryginalnym zdjęciem w PS(czyli coś jak działanie pędzla w LR ).
    Jakiś pomysł jest ,tylko nie wiem czy dobrze kombinuję.......
    I drugie pytanie : czy są gdzieś w sieci miejsca,gdzie znajdę jakieś dodatkowe presety do Machinery?
    Bez masek na razie pozostaje tylko zewnętrzny program np. Photoshop. Mam już działającą wersję programu z maskami, ale wymaga jeszcze trochę dopracowania. Do tego czasu pojawi się jeszcze jedna aktualizacja z mniejszymi zmianami.

    Strony z presetami nie ma. Naprawdę te 3 zestawy czyli w sumie z 80 presetów to zbyt mało?

Strona 67 z 96 PierwszyPierwszy ... 1757656667686977 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •