Close

Strona 22 z 96 PierwszyPierwszy ... 1220212223243272 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 958
  1. #211

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MareckiMarek Zobacz posta
    Jesli ci brakuje czerni to od tego masz cały szereg narzędzi w programie aby to zmienić i można tego dokonać w banalny sposób.
    Moze i tak -- nie wiem -- nie sprawdzalem. Jednak jesli na wszystkich autorskich "samplach" widac taki blady efekt, to nawet odechciewa sie samemu sprawdzac.


    Cytat Zamieszczone przez MareckiMarek Zobacz posta
    zupełnie się nie zgadzam. Przez to że Photomatix pozwala na uzyskiwanie ekstremalnych efektów to została mu przyklejona łatka programu do masakrowania zdjęć. Ja daję użytkownikom wybór - jeśli chcą tylko naturalnych obrazków to niech używają wersji Natural HDR ze specjalizowanymi narzędziami do takiej obróbki.
    Ale przeciez w Photomatixie, ktory jest jednym programem -- mozesz zrobic dokladnie to samo. Chcesz miec naturalniej -- to odpowiednio mniej "krecisz" suwakami. Niemniej nadal jest to jeden program.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  2. #212

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Ale przeciez w Photomatixie, ktory jest jednym programem -- mozesz zrobic dokladnie to samo. Chcesz miec naturalniej -- to odpowiednio mniej "krecisz" suwakami. Niemniej nadal jest to jeden program.
    No i fajnie, taki wybór autorów, ja postanowiłem zrobić inaczej i programy zróżnicować przeznaczeniem dzięki czemu użytkownik nie będzie przywalony dwa razy większą ilością opcji i suwaków niż jest to mu potrzebne.

  3. #213

    Domyślnie

    Stig - biznes to wojna. Po co kupować jeden program jak można kupić dwa.

  4. #214

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MareckiMarek Zobacz posta
    No i fajnie, taki wybór autorów, ja postanowiłem zrobić inaczej i programy zróżnicować przeznaczeniem dzięki czemu użytkownik nie będzie przywalony dwa razy większą ilością opcji i suwaków niż jest to mu potrzebne.
    Juz nie opowiadaj, ze mialbys problem ze stworzeniem takiego interfejsu, ktory chociazby w kartach, dawal dostep do wybranej metody/algorytmu/efektow. Wszystko sie da. Ot... chociazby jak to jest zrobione w rzeczonym Photmatixie. Az sie prosi, zeby tak to rozwiazac. Przelaczasz sie po prostu miedzy metodami Tone Mapping / Exposure Fusion. Dodatkowo w Tone Mapping mozna wybrac albo Detail Enhancer albo Tone Compressor. Podobnie w Exposure Fusion. A Ty sugerujesz, ze nie chciales, zeby uzytkownik byl przywalony za duza iloscia opcji? No prosze Cie... Uwazasz ludzi za idiotow?
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  5. #215

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Juz nie opowiadaj, ze mialbys problem ze stworzeniem takiego interfejsu, ktory chociazby w kartach, dawal dostep do wybranej metody/algorytmu/efektow. Wszystko sie da. Ot... chociazby jak to jest zrobione w rzeczonym Photmatixie. Az sie prosi, zeby tak to rozwiazac. Przelaczasz sie po prostu miedzy metodami Tone Mapping / Exposure Fusion. Dodatkowo w Tone Mapping mozna wybrac albo Detail Enhancer albo Tone Compressor. Podobnie w Exposure Fusion. A Ty sugerujesz, ze nie chciales, zeby uzytkownik byl przywalony za duza iloscia opcji? No prosze Cie... Uwazasz ludzi za idiotow?
    Od kilku postów koniecznie chcesz mnie skłócić z użytkownikami programu i stworzyć wrażenie jakiejś manipulacji, czemu?
    Nigdzie nie piszę że się nie da zrobić jednego programu "do wszystkiego" jednak moim wyborem jest zrobienie dwóch bardziej specjalizowanych. Skoro Photomatix nie jest jedynym wybieranym przez użytkowników programem to świadczy też i o tym że nie wszystkim podobają się zaprezentowane w nim rozwiązania i efekty.
    Taką mam koncepcję rozwoju programu i tak sobie wymyśliłem że będą dwa. Jakbym sobie wymyślił że chcę zrobić 5 programów to zrobiłbym 5, to mój wybór, a wyborem użytkowników jest to czy chcą tego używać czy nie.

  6. #216

    Domyślnie

    A ja chciałbym poprzeć gorąco Autora, bo uważam, że to jest krok w naprawdę dobrym kierunku! Tylko że Autor niestety zatrzymał się w połowie drogi... I skąd wziął to nadzwyczaj dziwne rozróżnienie?

    Ja podzieliłbym program na takie części (rzecz jasna dla ułatwienia użytkownikom):

    1. MACHINERY BARDZO NIENATURALNE HDR
    2. MACHINERY NIENATURALNE HDR
    3. MACHINERY POZOSTAŁE HDR

    Tym sposobem Autor ułatwiłby bardziej (dokładniej mówiąc 3 razy bardziej), a teraz został na ułatwieniu tylko dwukrotnym... Stawianie sobie tak minimalistycznych celów - po prostu tak nie wypada! Nie stawajmy w połowie drogi w ułatwianiu! Pracujmy wytrwale, a może uda się ułatwić użytkownikom może nawet czterokrotnie?

    Autorze, nie spoczywaj na laurach!
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #217

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez domero Zobacz posta
    Stig - biznes to wojna. Po co kupować jeden program jak można kupić dwa.
    Można tez olać takie podejście marketingowe i pójść do konkurencji.

    W obecnej sytuacji, jeśli kupię Natural HDR, ale najdzie mnie kiedyś ochota na zrobienie odjechanego HDRa to co? Mam kolejne 100zł wykładać? Vice versa to samo.

    Jak się domyślam, programy są kompletnie niezależne, tzn. nie są modułami ładującymi się do wspólnego interfejsu?
    Explorer jest chociaż ten sam, czy też dla każdego odrębny?
    D300 | S 10-20 | N 18-200 VR | N50/1.4 AI | T 17-50/2.8 | S 105macro | N 70-300VR | SB600

  8. #218

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez costi Zobacz posta
    Można tez olać takie podejście marketingowe i pójść do konkurencji.
    A która to konkurencja daje program pozwalający na tworzenie 'odjechanych' HDR?

    Cytat Zamieszczone przez costi Zobacz posta
    W obecnej sytuacji, jeśli kupię Natural HDR, ale najdzie mnie kiedyś ochota na zrobienie odjechanego HDRa to co? Mam kolejne 100zł wykładać? Vice versa to samo.
    Według tej samej logiki można powiedzieć: "Po co kupować D90, skoro kiedyś przyjdzie mi ochota na coś więcej? Trzeba od razu kupić D3".
    Zrozum, tu chodzi o wybór. Potrzebujesz tylko wersji prostszej to wybierasz Machinery Natural HDR. Chcesz wszystko to wybierasz Machinery HDR Effects.
    Z powodów czasowych nie byłem w stanie wypuścić obu programów równocześnie. Niedługo będzie dostępna Machinery HDR Effects 2.0 i każdy sobie swobodnie wybierze co mu bardziej pasuje.


    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    A ja chciałbym poprzeć gorąco Autora, bo uważam, że to jest krok w naprawdę dobrym kierunku! Tylko że Autor niestety zatrzymał się w połowie drogi... I skąd wziął to nadzwyczaj dziwne rozróżnienie?
    Z powodów o których już wcześniej pisałem. Program, który daje możliwość mocnego podkręcania kontrastów zostaje dość szybko zaszufladkowany jako narzędzie do masakrowania zdjęć. Robiąc wyraźny podział już w nazwie programu chcę właśnie tego uniknąć ponieważ mój program potrafi łączyć obrazki w bardzo naturalny sposób.

  9. #219

    Domyślnie

    Marketingowiec z Ciebie żaden, rozegrałeś to możliwie najgorzej jak można było. Ale przynajmniej myślałem, że rozumiesz sarkazm, lub wiesz co to jest gryząca ironia - ale nawet tu zawodzisz...

    Chłopie, wywalę kawę na ławę. Ja nie pytam czemu dzielisz programy, kompletnie mnie to nie interesuje. Ja z tego kpię w żywe oczy! Nie spodziewam się odpowiedzi czemu dzielisz na dwie części, a nie na osiem i dlaczego... Ja sobie z tego robię jaja!

    Jak można tego nei pojąć po moim poście?
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #220

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Ja z tego kpię w żywe oczy! Nie spodziewam się odpowiedzi czemu dzielisz na dwie części, a nie na osiem i dlaczego... Ja sobie z tego robię jaja!
    Jak można tego nei pojąć po moim poście?
    To nie chodzi o żaden brak pojmowania. Po prostu jak człowiek kulturalny nie zamierzam reagować na złośliwe zaczepki i prowokacje, których jedynym celem jest trollowanie i rozkręcenie jakiejś awantury

Strona 22 z 96 PierwszyPierwszy ... 1220212223243272 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •