Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2010
    Miasto
    Gród Kraka
    Posty
    138

    Domyślnie Pomiar centralny w D90

    Na matówce cienką linią jest zaznacziny okrąg, który jak mówi instrukcja jest okręgiem odniesienia dla pomiaru centralnego. W D90 mozna zmieniać okrąg pomiaru centralnego pomiędzy trzema średnicami 6, 8 i 10 mm.
    Zmiana ta jednak nie wpływa na zaweżanie lub rozrzeżanie się okręgu wyświetlanego na matówce.
    I tu moje pytanie po co jest zaznaczony ten okrąg na matówce skoro nic się z nim nie dzieje? A może ja mam coś nie tak z pomiarem centralnym?
    Dziękuję za odpowiedź.

  2. #2

    Domyślnie

    Ten okrąg jest po to, żebyś miał punkt odniesienia i się nie zmienia gdy przestawiasz w ustawieniach.
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  3. #3

    Domyślnie

    też testowałem tą opcję zastanawiałem się, ktory tryb wybrać, jednak pozostałem na 8mm.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •