Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1

    Domyślnie Akumulator nikon d5000 [zamiennik]

    Witam,
    chciałem się dowiedzieć jaki akumulator warto dokupić do nikona d5000 jako zamiennik oryginalnego? Jest ich sporo ale może są jakieś lepsze lub gorsze.
    Zależy mi żeby cena nie była zbyt duża (ok. 30-40zł).

  2. #2

    Domyślnie

    Ja jako drugi akumulatorek używam zamiennik formy photix. Spisuje się całkiem dobrze, nie narzekam.

  3. #3

    Domyślnie

    tylko, że ten zamiennik http://www.phottix.com/batteries/phottix-en-el9.html ma napięcie 7.4V a oryginalny 7.2V. Może tak być?

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mam Phottixa EN-EL9A i na niej jest napisane 7.2v tak samo jak na oryginalnej. Kupiłem ją na allegro za jakieś 4 dyszki. Może to jest różnica między EN-EL9 a EN-EL9A.

  5. #5

    Domyślnie

    kupiłem w kóncu odpowiednik z firmy Delta (7.2V). Czekam teraz na paczkę.

  6. #6

    Domyślnie

    Witam
    Też szukam zamiennika do d5000, zastanawiam się tylko nad jedną rzeczą i mam nadzieje że ktoś z szanownych posiadaczy powie mi czy w razie "w" przez używanie któregoś z zamienników nie tracę czasem gwarancji???

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Igoritto Zobacz posta
    czy w razie "w" przez używanie któregoś z zamienników nie tracę czasem gwarancji???
    Nie. Nic nie powinno się stać jeśli to zamiennik do Twojego modelu. Na baterii jest informacja o Voltach, sprawdź czy jest taka sama jak na oryginale.
    Wypadki takie jak skoki napięcia w baterii raczej nie zdarzają się, chyba, że kupujesz masakrycznie tanie podróbozamienniki z niewiadomego źródła.
    Dopiero zaczynam

  8. #8
    Oszczędny w słowach Awatar bamicz
    Dołączył
    06 2010
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    101

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez olo21 Zobacz posta
    kupiłem w kóncu odpowiednik z firmy Delta (7.2V). Czekam teraz na paczkę.
    Mam pytanie dotyczące Delty, jak się spisuje? Też przymierzam się do zamiennika jako zapas i firm jest tyle co ... a pojemności .... ten Delta ma 1050mAh, 7,2V - ja akurat znalazłem taki: http://allegro.pl/akumulator-en-el9e...324783622.html, cena tez przystępna 37PLN. Brać ten czy szukać innej firmy?
    D90, S 17-50/2.8 EX DC HSM OS, N18-105VR, Nissin Di622N, Benro A-350EX+HD-18, szpej

  9. #9
    Oszczędny w słowach Awatar reggy
    Dołączył
    02 2010
    Miasto
    Olsztyn/Gdańsk
    Posty
    156

    Domyślnie

    Mam takie dwa - zazwyczaj oba włożone do gripa, a oryginał leży w torbie. Czasami jak odpinam gripa któraś z delt idzie bezpośrednio do aparatu. Ogólnie działają bardzo dobrze - aparat nigdy się nie zawiesił, nie wyrzucił żadnego błędu, nie wyłączył samoczynnie. Wydaje mi się, że trzymają tak samo jak oryginalny. W każdym razie nigdy mnie nie zawiodły.
    Pozdrawiam, Piotr Reddig!
    Moja galeria: www.picasaweb.google.com/piotrreddig

  10. #10

    Domyślnie

    Litowe ogniwa mają 3.6-3.7V w chwili rozładowania, przy połączeniu dwóch ogniw szeregowo daje to napięcie właśnie 7.2V-7.4V. Za to naładowane pojedyncze ogniwo ma 4.2V więc napięcie wzrasta do 8.4V - i to jest w 100% naładowane ogniwo. Różnice w oznaczeniach to nic więcej jak bezpieczniejsze lub mniej bezpieczne dla samego akku jego drenowanie. Im bardziej ogniwo rozładowane - tym bardziej jest ono narażone na utratę pojemności. Więc mimo, iż obie wartości są uważane za "bezpieczne" o tyle lepiej mieć baterię której 0% pojemności kończy się przy wyższym napięciu (7.4V) niż niższym. Pamiętajcie, że w ogniwie następuje samorozładowanie, tym większe im niższy poziom napięcia. Dlatego przy przechowywaniu rozładowanego ogniwa do np 7.2V dość szybko spadnie napięcie poniżej wartości krytycznej a tym samym bateria straci sporą część pojemności.
    D300s | N17-55 | S10-20/4-5,6 | SG3-IR | Marumi CPL Super DHG | Velbon cx-888 | Tamrac Pro 12 | Tamrac System 3

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •